Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Синдром WPW

Синдром WPW, або синдром Вольфа-Паркінсона-Уайта — це вроджена аномалія структури серця, за якої у людини є додаткова провідна система міокарду. У пацієнтів з синдромом WPW можуть виникати порушення ритму серця. Також синдром може розвиватися у людей з аномалією Ебштейна — рідкої вродженої вади серця, у людей з гіпертрофічною кардіоміопатією – збільшення правого або лівого шлуночка та у людей з пролапсом мітрального клапана.

Причини синдрому Вольфа-Паркінсона-Уайта

Синдром WPW виникає через аномальну структуру серця між передсердям та шлуночком. У пацієнтів з таким синдромом крім атріовентрикулярного вузла, що передає імпульси від передсердного вузла до міокарда шлуночків, розвинутий один або декілька додаткових передсерцево-шлуночкових з’єднань — пучки Кента. Вони, як і атріовертальний вузол, здатні передавати імпульси до міокарду шлуночків, викликаючи їх передчасне збудження та порушує ритм серця. Як результат, у пацієнта може виникати аритмія або тахікардія.

Симптоми

В залежності від характеру аномалії, синдром WPW:

  • може протікати безсимптомно та не має ніяких клінічних проявлень;
  • у половини пацієнтів з таким діагнозом може викликати тахіаритмію;
  • викликає надшлуночкову тахікардію з високим тиском 160-200 скорочень у хвилину;
  • у складних випадках може викликати життєзагрожуючі порушення ритму, такі як: фібриляція шлуночків, миготіння, тріпотіння шлуночків та передсердь.

Багато людей з цим синдромом можуть не відчувати ніяких симптомів та не мають серцевих захворювань. Однак за наявності симптомів, особливо тахіаритмій, важливо діагностувати причину порушення. Адже порушення серцевих ритмів може стати причиною зупинки серця та втрати свідомості.

Діагностика захворювання

В залежності від типу синдрому — явного чи прихованого — діагностика проводиться по-різному. Явний синдром WPW діагностується за допомогою ЕКГ, а наявність прихованого синдрому перевіряють шляхом електрофізіологічної діагностики, бо ЕКГ у цьому випадку не показує ознаки збудження шлуночків. Для цього проводять електростимуляцію шлуночків.

Також у Клініці Серця для діагностики серцевих захворювань та аномалій ми проводимо:

Лікування синдрому WPW

Залежно від симптомів і особливостей протікання синдрому Вольфа-Паркінсона-Уайта пацієнтові можуть призначити терапевтичне лікування медикаментами або хірургічне лікування — радіочастотну абляцію або кардіоверсію. Це процедури, які допомагають привести серцевий ритм у норму і призначаються в разі тахікардії.

При перших ознаках синдрому WPW рекомендуємо не відкладати діагностику. Приходьте на консультацію в Клініку Серця, і професійна команда клініки допоможе діагностувати проблему і призначить правильне лікування.

 

 

Также в Клинике Сердца для диагностики сердечных заболеваний и аномалий мы проводим:

  • УЗИ сердца,
  • 4-D эхокардиоскопию,
  • чреспищеводную эхокардиоскопию,
  • спекл-трэкинг эхокардиоскопию,
  • стресс-эхокардиоскопию с добутамином,
  • тредмил-тест,
  • велоэргометрию,
  • суточное мониторирование, ЭКГ и АД,
  • коронарную ангиографию,
  • кардио Check-Up,
  • холтеровское мониторирование ЭКГ и артериального давления.

Лечение синдрома WPW

В зависимости симптомов и особенностей протекания синдрома Вольфа-Паркинсона-Уайта пациенту могут назначить терапевтическое лечение лекарствами или хирургическое лечение — радиочастотную абляцию или кардиоверсию. Это процедуры, которые помогают привести сердечный ритм в норму и назначаются в случае тахикардии. 

При первых признаках синдрома WPW рекомендуем не откладывать диагностику. Приходите на консультацию в Клинику Сердца, и профессиональная команда клиники поможет диагностировать проблему и назначить правильное лечение.

 

 

Відгуки