Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Ендопротезування колінного суглоба

Ендопротезування колінного суглоба — це заміна суглоба, у якого порушені функції або який болить, штучним. Іноді це єдиний спосіб повернути людині можливість рухатися та покращити її стан. Не варто боятися імплантів, вони виконані з матеріалів, що за своєю структурою дуже схожі на натуральні тканини. А через те, що штучний імплант повторює форму здорового, функціонуватиме нога як раніше.

Показання та протипоказання до проведення процедури

До ендопротезування вдаються в тих випадках, коли біль у коліні стає нестерпним, а рухові функції порушені. Слід знати, що ендопротезування можна проводити в будь-якому віці і найчастіше пацієнтами стають люди похилого віку від 60-80 років. Але лише лікар після проведення діагностики може визначити як показання, так і протипоказання.

Найчастіше показаннями є

  • запалення,
  • набряки та зовнішня деформація колінного суглоба,
  • порушення функцій згинання та розгинання,
  • виражені болі навіть у стані спокою та під час сну,
  • артрози третього та четвертого ступенів,
  • артрит,
  • індивідуальні особливості пацієнта,
  • ракові пухлини в стегні або в гомілці.

Протипоказання

Протипоказаннями є запалення та інфекції м’яких тканин, атрофія м’язів або сухожилля, а також психічний стан пацієнта, що не дозволяє йому сприймати лікування та інструкції лікаря.

Особливості проведення операції у Медичному домі Odrex

Які імпланти використовуються у процесі?

Медицина розвивається щодня, тому можливості лікування постійно покращуються. У Медичному домі Odrex лікарі використовують новітні технології та обладнання.

Імпланти можуть встановлюватися за допомогою медичного цементу та механічно.

  • Безцементне — це протезування, під час якого імплант встановлюють у кістку методом щільної поставки. Здійснюється це завдяки пористому покриттю елементів ендопротеза. Після установки протеза кістка з часом вростає в імплант, але це можливо тільки в тому випадку, якщо кісткова тканина зберегла свою щільність.
  • Цементне протезування роблять, коли кістка самостійно не зможе врости в імплант. Його фіксують за допомогою спеціального полімерного медичного цементу та завдяки пористій поверхні імпланта.

Крім того, імпланти поділяють залежно від матеріалів, з яких вони виготовлені:

  • металеві з нержавіючих сталевих сплавів;
  • з полімерів;
  • керамічні;
  • комбіновані (часто це комбінація титану та пластику).

Як проходить сама операція

Щоб визначити, яким методом встановлюватимуть імплант, потрібно пройти попереднє обстеження. Необхідно проконтролювати стан здоров’я та визначити, чи немає протипоказань до операції. Для цього призначають низку досліджень, але займе це лише кілька годин.

Призначають:

Тривалість операції залежить від виду ендопротезування, у середньому від 45 до 120 хвилин. Безпосередньо операція відбувається під наркозом. Буде він місцевим чи загальним, вирішують лікарі разом з пацієнтом.
Під час втручання пацієнт перебуває під контролем анестезіолога.

Щоб мати доступ до пошкодженого коліна, ортопед-травматолог робить розріз. Розкривши коліно, лікар зміщує надколінок і видаляє частини суглоба, залишаючи хрящі. На місце хворого суглоба ставлять ендопротез. Залежно від виду ендопротезування його фіксують. Перевіряючи амплітуду руху, лікар згинає і розгинає коліно, потім вирівнює баланс зв’язок.

Якщо задовільна рухливість, рану пошарово зашивають і видаляють всю зайву рідину.

Як проходить післяопераційний період

Реабілітаційний період триває 1-2 місяці. В цей час слід виконувати вказівки лікаря та дотримуватися інструкцій реабілітолога. Від цього залежить, чи зможе функціонувати нога, чи відновиться м’язовий тонус. Для цього протез має правильно прижитися. Спочатку після операції ходити самостійно не вдасться, щоб обмежити кількість навантажень, протягом перших трьох місяців, потрібно уникати будь-якого екстриму або занять активними видами спорту. В іншому випадку ви можете пошкодити суглоб, який ще не зрісся.
На легку у фізичному плані роботу можна виходити вже на третій тиждень. Лікар і реабілітолог розроблять спеціальний план відновлення залежно від результатів аналізів та перебігу операції. Рухатися пацієнт починає вже наступного дня після операції, але під час відновлення слід дотримуватися інструкцій. Навантаження на встановлений суглоб потрібно поступово давати. Вже на другу добу роблять легкі вправи для розминки м’язів.

Зменшити ризик виникнення тромбозів можна за допомогою компресійних панчох. Вони полегшують болючі відчуття і знижують набряклість кінцівки. Якщо необхідно, призначають медикаментозну підтримку організму, це допомагає знизити ризик розвитку ускладнень.

Установка ендопротезу в коліні не зупиняє ваше життя. Після закінчення реабілітаційного періоду та відсутності ускладнень пацієнти продовжують активно жити: ходити, бігати, кататися на велосипеді, грати в гольф, плавати та знаходити багато інших розваг.

У більшості пацієнтів ендопротез функціонує понад 10 років. Крім того, деякі пацієнти відзначають, що після встановлення штучного суглоба почали більше рухатися, адже він розширює спектр їх можливостей.

Переваги заміни колінного суглоба в Odrex

Медичний дім Odrex — це провідна клініка в Одесі, яка використовує новітні технології та передові стандарти світової медицини. Крім того, всі протези, які використовують в Odrex, сертифіковані та офіційно завезені в Україну. При цьому ціну на них вдалося знизити без шкоди для якості.

Також для всіх пацієнтів, які зробили у клініці ендопротезування, діє спеціальна програма. Вона розраховує спостереження на три роки і створюється лікарями індивідуально під кожен клінічний випадок. Програма включає план навантажень, розписану дієту та медикаментозне лікування.

Ще одна перевага клініки – готовий чек-лист. При виборі лікування ви отримуєте готове цінове рішення, в якому враховані всі послуги. І в кінці вам не потрібно буде ні за що доплачувати або постійно бігати до аптеки.

Відгуки