Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Онкоортопедія

Онкоортопедія — це медичний напрямок, який спеціалізується на лікуванні новоутворень (злоякісних і доброякісних) в суглобах, сполучній тканині, м’язах, сухожиллях і опорно-руховому апараті.

Види раку кісток, які лікують у Медичному домі Odrex

Рак кісток ділиться на первинний і вторинний. Первинний – це пухлина кісткової тканини, вторинний – це метастази (вторинні осередки) в кістковій тканині при наявності первинної пухлини.

Серед первинних пухлин виділяють такі види новоутворення:

 • Остеосаркома (остеогенна саркома) — це враження решти довгих кісток (стегнової, гомілкової, променевої, колінних суглобів і т. д.). Такий вид раку найбільш поширений серед молодих людей і дітей.
 • Хондросаркома — новоутворення у клітинах хрящової тканини (кістки таза, передпліччя, стегнові кістки). Зустрічається у людей близько  40 років.
 • Саркома Юінга (дифузна ендотеліома) — враження ребер, кісток тазу і стегон. Може розвиватися не тільки в кістках. Найчастіше зустрічається у дітей.
 • Ретикулосаркома — підвид саркоми, який зустрічається у людей 30-50 років. Для неї характерно не таке інтенсивне поширення метастазів, як при саркомі Юінга.
 • Хордома — це новоутворення, яке росте з клітин ембріонального стержневого тимчасового скелета. Локалізація пухлини – кістки хребта або черепа. Характерні метастази в лімфовузли, легені або печінку.
 • Множинна мієлома (генералізована плазмоцитома) — проявляється в кістковій тканині. Найбільш схильні до такого виду раку чоловіки від 50 років.
 • Мезенхимальная хондросаркома — рак хребта, який найчастіше зустрічається у людей від 20 до 60 років. Такий рак небезпечний тим, що дуже часто рецидивує навіть після успішно зробленої операції.
 • Фібросаркома — злоякісна пухлина розвивається в м’яких тканинах, але може переходити в щелепу або кістки кінцівок.
 • Гігантоклітинна пухлина — ураження кісток ніг (найчастіше коліна) і рук. Зустрічається у молодих людей і пацієнтів середнього віку. Вторинні вогнища при такому вигляді раку в організмі не поширюються, однак нерідко така пухлина може рецидивувати в тому ж місці.

Діагностика онкоортопедичних захворювань в Медичному домі Odrex

Для визначення характеру, локалізації і розміру пухлини в Медичному домі Odrex лікарі використовують такі методи діагностики патологічних утворень кісток (діагностики раку кісток):

 • Рентген — діагностичний тест, який показує зміни в кістковій тканині або в м’яких тканинах навколо суглобів.
 • Комп’ютерна томографія (КТ) — більш інформативний і точний вид діагностики, який дозволяє визначити розташування змінених тканин в організмі, ураження лімфовузлів, а також точно направити голку під час біопсії за допомогою комп’ютерного обладнання.
 • Магнітно-резонансна томографія (МРТ) — медична установка, в яку поміщають пацієнта для визначення місця розташування та розміру пухлини. Така процедура займає близько години і найбільш поширена при пухлинах хребта, верхніх і нижніх кінцівок і тазу.
 • Біопсія — це дослідження клітин патологічного вогнища під мікроскопом. Забір для біопсії роблять або за допомогою голки (пункційна біопсія), або через розріз тканин в місці патологічного вогнища. Такий аналіз допомагає точно визначити характер пухлини: доброякісна або злоякісна, і подальшу тактику лікування.

Сучасні методи лікування онкології кісток в Медичному домі Odrex

Лікування патологічних утворень, або лікування раку кісток в Медичному домі Odrex виконують за допомогою сучасних методів. Команда фахівців обирає метод лікування на основі комплексної діагностики організму пацієнта.

Поширеним методом лікування онкології кісток є операція. Ортопедо-травматологічна операція раку кістки має на увазі видалення ураженої пухлиною ділянки кістки і тканин. Дистанційні частини протезують імплантатом. В Odrex віддають перевагу органозберігаючим і мініінвазивним варіантам втручання.

Хіміотерапія і таргетная терапія — ад’ювантний метод лікування після операції, спрямований на видалення метастазів в організмі або зменшення розміру пухлини. Такий метод лікування здійснюється за допомогою різних медичних препаратів. Медикаменти потрапляють у кровотік і по венах та артеріях досягають уражених раковими клітинами органів.

Переваги звернення до Медичного дому Odrex

У Медичному домі Одрекс команда фахівців, що складається з ортопедів, хірургів і онкологів, має успішний досвід лікування раку кісток різних видів.

Особливістю клініки Одрекс є комплексний підхід до лікування новоутворень. Тут не тільки оберуть оптимальний метод лікування, але і знайдуть краще рішення для мінімізації ризиків рецидиву, а також складуть програму фізичної та психологічної реабілітації.

Біопсію фахівці Odrex роблять під рентген-контролем, КТ або УЗД-контролем. Перевага такого виду діагностики у режимі реального часу в тому, що можна взяти найбільш інформативний ділянку пухлини, якя допоможе поставити точний діагноз. Використання цього способу дозволяє пацієнтові в найкоротші терміни повернутися додому і отримати достовірний результат вже через декілька днів. Забір матеріалу проводиться максимально безпечно і дозволяє уникнути ускладнень, які можуть виникати при інших видах біопсії.

Відгуки