Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Епілепсія

Епілепсія – одне з найпоширеніших хронічних неврологічних захворювань людини, являє собою схильність до раптового виникнення судомних нападів.

Епілепсія відома людству з часів античності, поступаючись за давністю згадки в письмових джерелах лише проказі. Під назвою «священна хвороба» вона позначена у творах Геркаліта та Геродота. Тільки в середині 20-го століття з розвитком апаратної нейрофізіологічної діагностики вчені змогли виявити новий підхід у лікуванні епілепсії та наблизитися до розгадки та розуміння факторів та механізмів виникнення цього захворювання.

Що може послужити поштовхом до появи судомних припадків?

  • осередкові ураження головного мозку, такі як пухлина;
  • інсульт, менінгіт чи енцефаліт;
  • інтоксикації: вдихання парів отрутохімікатів, лакофарбових виробів;
  • зловживання спиртними напоями чи наркотичними препаратами;
  • порушення функціонування печінки та нирок;
  • дисбаланс природних мінералів у організмі.

У разі виявлення подібних факторів заведено говорити про необхідність лікування симптоматичної епілепсії.

Але є також первинна ідіопатична епілепсія – вона виникає у віці до 25 років, пов’язана зі спадковими факторами, добре піддається лікуванню і вкрай рідко призводить до змін у психіці.

Як відрізнити епілептичний напад від непритомності чи істерики?

Опис епілептичного нападу.

Насамперед, при епілепсії зіниці не реагують на світ, не звужуються. Це спонтанна судома, яка іноді супроводжується втратою свідомості та виникає після збоїв у електроактивності головного мозку.
Якщо вона відбувається щодня, то небезпеки не становить. Якщо ж напад триває понад 5 хвилин або інтервал між нападами – менше години, і людина не приходить до тями між ними, то такі стани становлять загрозу для життя людини. У цьому випадку потрібна негайна госпіталізація до реанімаційного відділення.

У Медичному домі Odrex невропатологи завжди нададуть допомогу при лікуванні епілепсії. Тут вам підберуть індивідуальну методику терапії та забезпечать постійне лікарське спостереження, серйозний контроль за функціональною здатністю органів та систем на всіх рівнях їхньої організації. Тут ви опинитеся під надійним захистом досвідчених спеціалістів.

Діагностика епілепсії – це МРТ (магнітно-резонансна томографія) – скринінг головного мозку за допомогою електромагнітних хвиль.

Лікування епілепсії

Найбільш поширений спосіб лікування епілепсії – медикаментозний.

  1. При лікуванні мимовільної епілепсії лікарі зазвичай призначають препарати антиконвульсанти, здатні пригнічувати вогнище патологічної імпульсації в головному мозку.
  2. Також лікар може виписати протисудомні та психотропні препарати. Їх дозування та час прийому слід уважно дотримуватись. Інакше при відхиленні від рекомендацій лікаря снодійне, антидепресанти і транквілізатори можуть призвести до непередбачуваних побічних ефектів, аж до впадання в кому.

Медикаментозна терапія при епілепсії – не довічна, застосування ліків згодом можна навіть скасувати, якщо напади не повторюватимуться.

У дітей епілепсію лікують кетонової дієтою. Вона передбачає зниження споживаної кількості вуглеводів та наявність у раціоні помірної кількості білка, переважання жирів.

Відгуки