Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Електрофізіологічне дослідження

Електрофізіологічне дослідження (ЕФД) проводиться для відстеження електричної активності серця. Таке тестування проводять з метою глибокої діагностики серцевого ритму та аритмії. Дослідження дозволяє зрозуміти, як електричні сигнали проходять через серцевий м’яз і змушують скорочуватися.

ЕФД може бути рекомендовано пацієнтам із порушеннями серцевого ритму та іншими захворюваннями серця, щоб визначити точну причину порушення та підібрати найбільш ефективне лікування. У деяких випадках ЕФД також застосовують для прогнозування ризику раптової серцевої смерті.

Суть дослідження полягає у розміщенні діагностичних катетерів у серці та проведенні спеціалізованих тестів для картування електричних струмів.

Показання до електрофізіологічних досліджень

Наявність порушень серцевого ритму. Якщо у пацієнтів діагностовано миготливу аритмію (фібриляція передсердь), тахікардію, шлуночкову тахікардію або суправентрикулярну тахікардію, лікар може рекомендувати проходження ЕФД. Це дозволить йому визначити, як електричні сигнали рухаються у серці пацієнта, щоб скласти оптимальний план лікування.

Проведення радіочастотної катетерної аблації серця. ЕФД проводиться перед процедурою радіочастотної катетерної аблації (РЧА) – методики хірургічного лікування аритмії. В основі РЧА лежить створення рубцевої тканини в серці, яка дозволяє блокувати хибні електричні сигнали.

Проведення операцій на серці. При підготовці пацієнта до операції на серці, у процесі якої одночасно може бути виконана аблація серця, також рекомендують проходити ЕФД.

Часті непритомності. Іноді пацієнтам, які мають непритомність, можуть призначити електрофізіологічні дослідження. Результати досліджень допомагають у постановці діагнозу.

Оцінювання ризиків раптової серцевої смерті. Якщо у пацієнтів спостерігається захворювання серця, яке збільшує ризик раптової серцевої смерті, ЕФД дозволяє лікарям краще зрозуміти наявні ризики.

ЕФД у Клініці серця Odrex

У Клініці серця Odrex є власна електрофізіологічна лабораторія, на базі якої проводиться безліч кардіологічних процедур, спрямованих на лікування порушень серця:

У Клініці серця Odrex ми використовуємо сучасне обладнання, яке дозволяє лікувати серцево-судинні патології:

  • ангіографи Canon Medical System,
  • навігаційна електрофізіологічна система Carto 3 by Biosense Webster,
  • чотиривимірний сканер для ультразвукового дослідження Siemens SC 2000,
  • апарат кріоаблації Medtronic,
  • електрофізіологічне обладнання Schwarzer.
  • Система реєстрації електрофізіологічних сигналів Schwarzer має особливу технологію посилення робочого сигналу, тому він не зникає у фоновому шумі навіть за наявності високоамплітудних внутрішньосерцевих сигналів. Це дозволяє провести точне ЕФД та, ґрунтуючись на його результатах, призначити оптимальне лікування порушень.

Записуйтесь на консультацію та лікування у Клініку серця Odrex, і команда наших фахівців допоможе відновити здоров’я вашого серця.

Відгуки