Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Інфекції, що передаються статевим шляхом

Що слід знати кожній людині про інфекції, що передаються статевим шляхом?

Щороку у світі понад 350 млн осіб інфікуються статевим шляхом. Вступаючи в незахищені інтимні стосунки, людина ризикує бути інфікованою різними бактеріями, вірусами, паразитами. Навіть одноразовий статевий контакт без будь-якого захисту може стоворити багато проблем.

Якщо ви підозрюєте у себе наявність ІПСШ, або ж у вас були незахищені інтимні стосунки, потрібно звернутись до лікаря та пройти обстеження. Небезпека цих захворювань у тому, що вони можуть і не проявлятись або мати неспецифічну симптоматику, але кожне з цих захворювань є небезпечним. Гнійні процеси в малому тазі, безпліддя, внутрішньоутробна загибель плода і навіть хвороби суглобів – лише мала частина ускладнень при ІПСШ. У Медичному домі Odrex вам нададуть кваліфіковану медичну допомогу, дадуть відповіді на всі питання, делікатно поставляться до вашої проблеми та допоможуть вирішити її найбільш ефективно.

Які інфекції передаються статевим шляхом?

При сексуальному контакті є ризик заразитися більш ніж 30 видами бактерій, вірусів та паразитів. До них відносяться інфекції, що передаються переважно статевим шляхом: трихомоноз, гонорея, хламідіоз, сифіліс, певні види мікоплазм.

Симптоми ІПСШ

Якщо в організмі є інфекції, що передаються статевим шляхом, симптоми можуть бути різними: все залежить від конкретного збудника. Іноді вони плинуть безсимптомно. Тому потрібно регулярно проходити обстеження і, за рекомендацією лікаря, робити скринінг на ІПСШ. Насторожити повинні:

  • рясні виділення з неприємним запахом та/або дивного кольору;
  • свербіж та печіння у зовнішніх статевих органах;
  • різі при сечовипусканні;
  • дискомфорт унизу живота;
  • біль при статевому акті;
  • висип, виразки на статевих органах, у ротовій порожнині.

Діагностика ІПСШ включає мазок на флору, бакпосів, мазок ПЛР на ІПСШ (полімеразна ланцюгова реакція – метод лабораторної діагностики, спрямований на виявлення конкретних збудників), аналіз крові на антитіла до статевих інфекцій та, за необхідності, інші методи.

Лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом

Залежить від конкретного виду збудника, але у будь-якому випадку це медикаментозна терапія (антибактеріальні та антипротозойні препарати). Найчастіше курс лікування проходять обидва партнери, незалежно від того, чи є у них ознаки захворювання. На цей період необхідно утримуватись від інтимних відносин. Після лікування може знадобитись повторно здати аналізи. При виборі методу лікування ІПСШ ми спираємось на найактуальніші рекомендації Centers for Disease Control and Prevention (СDC).

Питання – відповідь

З якими інфекціями найчастіше пов’язане безпліддя?

Найнебезпечніше і найпідступніше захворювання у цьому плані – хламідіоз. Він може роками ніяк не проявляти себе, водночас завдаючи непоправної шкоди репродуктивному здоров’ю жінки. Хламідійна інфекція провокує запальний процес, викликаючи ушкодження фалопієвих труб, що у свою чергу призводить до трубного безпліддя. У кожної третьої жінки, яка страждає на безпліддя, виявляють хламідіоз.

Чи потребує лікування наявність умовно-патогенної флори?

Уреаплазми, деякі види мікоплазми, гарднерелли та інші мікроорганізми, які називають умовно патогенними, дійсно можуть бути присутніми в будь-якому організмі. Однак, за певних умов, ця мікрофлора стає патогенною та викликає проблеми. Ці мікроорганізми навіть можуть призвести до внутрішньоутробної загибелі плода, смерті новонародженого або передчасних пологів. Тому ми радимо пацієнткам, які планують вагітність, заздалегідь обстежитись і, при необхідності, пройти курс лікування.

З яких причин, крім інфекційних захворювань, виникає дискомфорт в зоні зовнішніх статевих органів?

Причиною дискомфорту може бути як неінфекційні захворювання, і інші чинники, так і деякі елементи одягу. За наявності скарг гінекологи Odrex допоможуть вам розібратись в причинах та усунути їх.

Хто знаходиться у зоні ризику ІПСШ?

Якщо у чоловіка чи жінки був незахищений секс, якщо відбулась зміна партнера, якщо відзначається велика кількість статевих контактів, скринінг на ІПСШ та ВПЛ (вірус папіломи людини) є необхідним заходом.

Одна з найуразливіших груп – це підлітки. Згідно зі статистичними даними, інфікування сьогодні відбувається все в молодшому віці. Через недостатню поінформованість та табуювання даної теми в сім’ї, молоді люди легковажно ставляться до питання інтимних стосунків, ведуть безладне статеве життя, не замислюючись про захист.

Що включає профілактика інфекцій, що передаються статевим шляхом?

При правильному та постійному використанні найефективніший метод захисту – презерватив. Не варто забувати, що заразитись можна і при вагінальному, і при оральному, і при анальному контакті. Альтернативні методи захисту представлені хімічними препаратами для місцевого застосування у вигляді мазей, аерозолів, кремів, свічок. Проте спектр інфекцій, від яких вони здатні захистити організм, обмежений.

Часта зміна статевих партнерів статистично збільшує ризик заразитись гепатитом, ВІЛ, ВПЛ та ІПСШ.

Прийом ведуть спеціалісти

Відгуки