Кашель
Кашель – посилений видих через рот, викликаний скороченням м’язів дихальних шляхів через подразнення рецепторів, розташованих у носі, гортані, глотці, придаткових пазухах носа, бронхах, плеврі і трахеї.
Кашель може виникнути не тільки при застудах, але навіть при хворобах органів травлення та серцево-судинних захворюваннях. Як би парадоксально це твердження не звучало, але це справді так. Рецептори кашлю розташовуються не лише в органах дихання, а й за його межами, зокрема, у шлунку і діафрагмі. Відповідно, подразнення даних рецепторів викликає кашель.
Причини виникнення кашлю
Ключовим захворюванням органів травлення, яке провокує сильний кашель, є рефлюкс (див. докладніше у розділі про захворювання органів травлення). Він може набувати властивостей мокрого кашлю, у роті при цьому з’являється кислий присмак.
Серед серцево-судинних захворювань, що спонукають до кашлю, виділяють міокардити, ревматичні захворювання серця та серцеву недостатність. Серцевий кашель зазвичай сухий, виснажливий, часто голосний. Також не треба забувати, що деякі препарати для зниження артеріального тиску можуть викликати хронічний кашель.
Кашель може з’явитися і на тлі захворювань ендокринної системи, зокрема дифузного збільшення щитовидної залози. Через стискання щитовидки ззовні подразнюються рецептори в трахеї. Ми ніби намагаємося рефлекторно «звільнити» органи дихання від уявного впливу залози. Кашель при цьому за своїм проявом ніби здавлений, «гавкаючий».
Виникає кашель і при психоневрологічних захворюваннях та захворюваннях автономної вегетативної нервової системи. Йдеться про порушення діафрагмального та блукаючого нервів, а значить, про зміну психоемоційного фону людини.
Симптоми кашлю
При рефлюксі:
- відрижка;
- печія;
- нудота, іноді навіть блювота.
При серцево-судинних захворюваннях:
- задишка;
- загрудинний біль;
- набряклість нижніх кінцівок;
- фізична стомлюваність.
При психоневрологічних захворюваннях медики зафіксували більш тривалі, порівняно з іншими, напади кашлю.
Визначити патогенез дихальних судом вам допоможуть у Медичному домі Odrex. Кваліфіковані терапевти з’ясують причину вашої недуги й усунуть не лише симптоматику хвороботворного процесу, а й його первинне джерело. Після комплексного лікування до проблеми кашлю вам не доведеться повертатися знову й знову.
Діагностика кашлю передбачає повне обстеження внутрішніх органів та систем за допомогою рентгенівського випромінювання на комп’ютерному томографі та магнітно-резонансну томографію з використанням електромагнітних хвиль. Ці види моніторингу організму необхідні, оскільки кашель є лише симптомом основного захворювання.
Як лікувати кашель.
Лікування кашлю — консервативне, медикаментозне з використанням лікарських препаратів, що знімають набряклість, запальний процес, подразнення слизової оболонки та розріджують мокротиння при вологому кашлі.