Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Коронарне стентування

Один з методів лікування атеросклеротичного ураження судин серця. Коронарне стентування може бути показано пацієнтам з ішемічною хворобою серця і хворим з гострим інфарктом міокарда.

Коронарне стентування

Звуження коронарних судин, або атеросклероз, — одне з найпоширеніших захворювань в світі. Основна його причина — високий рівень холестерину в крові, через що на внутрішніх стінках судин відкладаються атеросклеротичні бляшки. Згодом просвіт судин звужується, до серця не надходить достатньо крові, що викликає кисневе голодування серцевого м’яза (ішемію), а ще через деякий час — інфаркт.

Стентування коронарних артерій — це високотехнологічна малоінвазивна операція, яка полягає в установці стенту — спеціального каркаса, який розширює судину в місці звуження.

Як проходить операція стентування коронарних артерій

Коронарне стентування — це малотравматичная операція, яка несе набагато менше ризиків, ніж інші види втручань.

Більшість коронарних стентувань виконується через прокол на передпліччі. Через прокол в передпліччя або стегно в судину вводять катетер із закріпленим в ньому балоном і стентом. У місці ураження судини холестериновими бляшками балон розширюється, збільшуючи просвіт артерії, і вдавлює в стінки судини стент.

Стент — це спеціальна металева конструкція, яка в складеному вигляді вводиться в просвіт ураженої судини і під великим тиском розкривається всередині. Наявність такого «каркаса» забезпечує прохідність і стабільність внутрішнього просвіту судини.
Коронарний стент покритий спеціальним полімером, який виділяє ліки всередину стінки судин і перешкоджає утворенню тромбів і повторної закупорки.

Процедуру проводять під контролем рентгенівського апарату, і хірург бачить все, що відбувається на екрані монітора.

Завдяки тому, що операція стентування проводиться через прокол в шкірі і не вимагає загальної анестезії, пацієнти не потребують тривалої госпіталізації і спеціальної реабілітації. Зазвичай процедура займає два дні: в перший день пацієнта обстежують і готують до операції, а на іншій — проводять операцію і після нетривалого спостереження до вечора вже відпускають додому.

Наявність стентів в організмі не накладає спеціальних обмежень в плані фізичних навантажень і способу життя.

Кому потрібно коронарне стентування

Звуження коронарних артерій частіше виникає у людей старше 50 років. Однак нерідко до атеросклерозу схильні і молодші люди, особливо, якщо вони неправильно харчуються, палять, мало рухаються або живуть в районах з несприятливою екологічною ситуацією. За статистикою, більше половини дорослого населення України відносяться до групи ризику серед серцево-судинних захворювань.

Як і в разі інших серцевих захворювань, при атеросклерозі велику роль відіграє профілактика і своєчасна діагностика. Через звуження артерій серцевий м’яз починає відчувати кисневе голодування, що може викликати такі відчуття:

  • біль у грудях,
  • задишка,
  • прискорене серцебиття,
  • нудота,
  • надмірна пітливість.

При появі таких симптомів потрібно обов’язково звернутися до кардіолога.

Стентування судин серця — не єдиний метод лікування атеросклерозу. Залежно від стану судин і супутніх захворювань, пацієнту можуть бути показані інші операції, наприклад, аортокоронарне шунтування, при якому не розширюють звужену ділянку судини, а пускають кров в обхід неї, через шунт. Однак скласти правильну картину і оцінити, який метод краще допоможе в кожному конкретному випадку, може тільки лікар.

Безкоштовне стентування під час інфаркту для українців

Коронарне стентування — основний вид допомоги під час гострих інфарктів. Згідно з рекомендаціями основних європейських і американських кардіологічних товариств, черезшкірне коронарне стентування необхідно розпочати протягом 30-90 хвилин після діагностування гострого інфаркту міокарда з підйомом сегмента ST (STEMI) або гострого інфаркту міокарда без підйому сегмента ST (NSTEMI). Тому дуже важливо організувати оперативну доставку хворого до лікарні і екстрену операцію.

Стентування при інфаркті в Odrex є безкоштовним для пацієнтів, тому що ми законтрактовані за цим напрямом з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Оскільки лікування серцево-судинних захворювань в Україні включено до Програми медичних гарантій, держава оплачує:

  • коронарну ангіографію,
  • стентування,
  • спостереження після операції.

Завдяки власній службі швидкої допомоги Odrex може швидко доставити в лікарню пацієнта з інфарктом з будь-якої точки Одеси і передмість.

У бригаді швидкої Odrex працюють фахівці з великим досвідом, які вміють надавати екстрену допомогу. На виклики по інфаркту міокарда відправляють бригади з кардіологом. Реанімобілі Odrex відносяться до найвищого за міжнародною класифікацією класу С. Вони дозволяють не тільки перевозити хворих, але і проводити по дорозі в клініку лікувальні заходи, в тому числі реанімацію — що критично важливо для пацієнтів з гострим інфарктом міокарда.

Автомобілі швидкої допомоги Odrex обладнані телеметричним системами: інформацію про стан пацієнта можна в режимі реального часу передавати в Медичний будинок і оперативно отримувати консультації вузькопрофільних фахівців. Також це дозволяє клініці підготуватися до прийому пацієнта і відразу ж після його доставки почати операцію стентування.

Стентування ефективно у більшості випадків інфаркту міокарда, але не у всіх. Іноді пацієнтам показано коронарне шунтування – більш масштабне кардіохірургічне втручання.

Особливості лікування в Odrex

Клініка Серця Odrex приймає екстрених кардіологічних пацієнтів в режимі 24/7.

У відділенні постійно чергує рентгенендоваскулярний хірург..

Коронарне стентування малотравматичне

Пацієнти, які перенесли коронарне стентування, не потребують тривалої госпіталізації в стаціонарі і спеціальної реабілітації.

Проводимо стентування під місцевим знеболенням, і, як правило, без загального наркозу

Процедура безболісна, протягом всього коронарного стентування пацієнт залишається в свідомості.

Застосовуємо тільки сучасні стенти

При правильному використанні забезпечують надійний довгостроковий ефект і не вимагають заміни. Вони покриті спеціальним полімером, який виділяє лікарську речовину всередину стінки судини, таким чином досягається краще приживлення стента і повноцінне відновлення функції ураженої артерії.

Використовуємо тільки одноразові витратні матеріали

Це робить процедури безпечнішими і знижує ризик ускладнень. На території Клініки Серця знаходиться склад Medtronic, завдяки чому витратні матеріали завжди в наявності.

Передові медичні технології

Клініка Серця Odrex працює за технологіями і на обладнанні компанії Medtronic — світового лідера в області медичних технологій.

Відгуки

Записатись на прийом

Куди звертатись

Багатопрофільна клініка на Розкидайлівській вул. Розкидайлівська, 69/71