Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Інфаркт міокарда

Інфаркт міокарда – це загибель ділянки фіброзно-м’язового органу – серця, спровоковане порушенням кровопостачання. Кардіологи розглядають цю недугу як гостру форму ішемічноїхвороби серця.

Згідно зі статистикою Асоціації кардіологів України, близько 25 мільйонів українців страждають різними захворюваннями серця і судин. Про це повідомляє журнал «УНІАН». Інфаркт серця займає перше місце за смертністю серед цих хвороб. Однак симптоми хвороби можна визначити заздалегідь, тим самим збільшивши шанс на отримання своєчасного лікування.

Причини появи і фактори ризику

Найбільш схильні до інфаркту пацієнти з супутніми хворобами серцево-судинної системи:

  • атеросклероз коронарних артерій,
  • артеріальна гіпертензія.

Факторами ризику також виступають:

  • ожиріння,
  • паління (активне і пасивне),
  • підвищений рівень цукру або холестерину в крові,
  • стреси,
  • неврози,
  • похилий вік,
  • статева приналежність (чоловіки отримують інфаркт в п’ять разів частіше, ніж жінки. Це пов’язано з виробленням жіночими статевими гормонами захисного механізму проти атеросклерозу артерій).

Симптоми серцевого нападу

Розпізнати серцевий напад можна за такими ознаками:

  • затяжний гострий біль в лівій частині грудей,
  • слабкість,
  • часте серцебиття,
  • блювота,
  • блідість обличчя.

Види захворювання

За анатомією некрозу

  • Трансмуральний – велика ураження всього серцевого м’яза.
  • Субендокардіальний – інфаркт відбувається на вузькій ділянці біля ендокарда лівого шлуночка.

За тривалістю

  • Найгостріший інфаркт міокарда – протягом шести годин від появи нападу. У цей період припиняється кровообіг в серцевому м’язі, клітки серця починають активно відмирати.
  • Гострий інфаркт міокарда – через шість годин від початку інфаркту до двох тижнів протікання захворювання. На цій стадії вже відбулося відмирання ділянки серцевого м’яза. Подальший стан організму залежить від кількості уражених клітин.
  • Підгостра стадія – від двох тижнів до двох місяців. На цьому етапі загиблі клітини починають перетворюватися в рубцеву тканину, а серце відновлює свою роботу.
  • Постінфарктна стадія – триває протягом усього життя з моменту появи рубців.

За атиповими больовими симптомами

  • Абдомінальний – ознаки розладу системи шлунково-кишкового тракту.
  • Астматичний – проявляється в задишці і нестачі повітря.
  • Набряклий – набряки і пастозність (від італійського pastoso – тістоподібний) кінцівок.
  • Периферичний – болі в щелепі, лопатці, гортані, хребті.
  • Церебральний – розлад роботи нервової системи (вертиго, непритомність, несвязная мова).
  • Безбольовий – ознаки появи хвороби відсутні.

Діагностика інфаркту міокарда, переваги Odrex

Для того щоб виявити інфаркт міокарда, лікарі-кардіохірурги використовують два методи: лабораторний та інструментальний. До основних лабораторних методів відносять: аналіз крові (загальний і біохімічний), аналіз зміни складу специфічних ферментів крові. З інструментальних методів лікарі використовують кардіограму (ЕКГ), ультразвукове дослідження (УЗД), комп’ютерну томографію (КТ) серця, коронарографію (рентген артерій).

Важливу роль в точності поставленого діагнозу відіграє кваліфікація лікарів-фахівців і технічне оснащення клініки. У Медичному будинку Odrex команда кардіологів складається з лікарів-експертів, досвід роботи багатьох з яких перевищує 20 років. Клініка Серця Odrex має лабораторію для проведення екстрених аналізів, а також ангіограф з 3D-моделюванням порожнини камер серця. Таке обладнання дозволяє зробити точну діагностику захворювання.

Лікування інфаркту міокарда, переваги Odrex

Після обстеження в клініці лікарі-фахівці визначають для пацієнта найефективніший метод лікування виходячи з даних діагностики. Основна мета лікування – відновити і підтримати кровообіг в пошкодженій ділянці серця. Для цього медичний будинок Odrex використовує два методи: медикаментозну терапію і хірургічне втручання.

Під час медикаментозного лікування кардіологи призначають бета-блокатори або інші препарати, які зменшують розміри некрозу і рятують клітини серця.

Під час хірургічного втручання лікарі роблять такі операції:

  • Коронарну балонну ангіопластику – відкриття закупорених артерій за допомогою спеціального балона, розміщеного в судині, і стентування – установка трубки (стента) в артерії. Стентування при інфаркті входить до Програми медичних гарантій, а Odrex законтрактовано за цим напрямом із Національною службою здоров’я України. Тому коронарне стентування є безкоштовним для пацієнта – витрати оплачує держава.
  • Аортокоронарне шунтування – відновлення кровотоку в артеріях серцевого м’яза за допомогою заміни коронарної судини протезом (шунтом).

Реабілітація після інфаркту

Фахівці Медичного дому Odrex розробляють індивідуальний курс реабілітації для пацієнта і допомагають йому повернутися до нормального способу життя після перенесеного інфаркту.

Кардіологи підбирають медикаменти для відновлення нормальної роботи серця, дають рекомендації щодо харчування та способу життя, фізіотерапевт – систему вправ для відновлення фізичних функцій організму. Лікарі рекомендують проходити регулярне обстеження у кардіолога для попередження виникнення повторних інфарктів.

Питання-відповідь

Як надати першу допомогу хворому під час серцевого нападу?

Під час появи перших симптомів серцевого нападу необхідно негайно викликати швидку допомогу. У Медичному домі Odrex є власна служба швидкої допомоги, яка працює в Одесі і в радіусі 30 км від міста, а також здійснює тривалі транспортування по Україні. До приїзду бригади лікарів пацієнту можна дати нітрогліцерин у вигляді таблетки / спрею або подрібнену ацетилсаліцилову кислоту дозуванням від 150 до 300 мг. Це зніме біль і знизить артеріальний тиск.

Які наслідки інфаркту?

Захворювання небезпечне тим, що знижує працездатність і погіршує якість життя пацієнта. Серед можливих негативних наслідків захворювання лікарі виділяють хронічну серцеву недостатність, біль і тяжкість у грудях, набряки кінцівок, задишку, посиніння частин тіла, погіршення самопочуття. Такий прогноз може бути викликаний недостатнім кровопостачанням в організмі.

Ускладнення ж інфаркту ускладнюють його перебіг і можуть призвести до загибелі пацієнта. З найбільш важких – різні види аритмій, з яких найнебезпечніша – фібриляція передсердь, а також кардіогенний шок, тампонада серця, гостра аневризма. Хірурги і реаніматологи Клініки Серця мають досвід роботи з подібними ускладненнями.

Як попередити інфаркт?

Для профілактики серцевого нападу лікарі рекомендують відмовитися від паління, виключити з раціону алкоголь і шкідливу жирну їжу. Необхідно стежити за оптимальною вагою, знизити стреси та емоційні перевантаження. Фахівці радять займатися спортом, робити динамічні кардіонагрузки, а також регулярно перевіряти роботу серця у кардіолога.

Клініка Серця Odrex допоможе виявити схильність до інфаркту завдяки програмі Кардіо Check-Up. Це процедура, яка за 2,5 години зробить поглиблену діагностику серця і виявить можливі порушення роботи серцево-судинної системи. Швидка і повна перевірка організму допоможе скоротити ризики виникнення захворювань і вчасно почати лікування існуючих хвороб.

Особливості лікування в Odrex

Працюємо 24/7

У Медичному домі Odrex постійно чергує рентгенендоваскулярний хірург, готовий провести стентування при гострому інфаркті.

Сучасні технології

Центр кардіології і кардіохірургії Odrex має сучасну медичну техніку, яка дозволяє спостерігати за життєвими показниками пацієнта під час операції і в післяопераційний період, а також здійснювати мініінвазивні хірургічні процедури. Для операцій під час інфаркту міокарду використовують апарат аутогемотрансфузії Cell Saver «Autolog IQ». Він дозволяє зберігати власні клітини крові і використовувати їх в подальшому для переливання.

Швидка реабілітація

Під час операцій хірурги Клініки Серця Odrex роблять невеликі надрізи, які майже не залишають шрамів на тілі пацієнта. Роботизовані методики дозволяють зменшити крововтрату під час операцій, знизити ризик ускладнень, а також скоротити терміни госпіталізації. Якщо лікування у звичайній клініці триває 21 день, то сучасні методи лікування Центру кардіології та кардіохірургії Odrex дозволяють скоротити цей час до 3-4 днів.

Відгуки