Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Мігрень

Мігрень – це неврологічне захворювання, яке характеризується регулярними виснажливими нападами головного болю.

Причини мігрені:

 • зниження кровопостачання мозку;
 • розлади нервової системи;
 • стрибки артеріального тиску;
 • нервове перенапруження;
 • прийом гормональних контрацептивів;
 • зміна клімату;
 • нестача повітря;
 • дефіцит сну.

Перерахуємо симптоми мігрені, які сповіщають про необхідність термінового лікування.

 1. Головний біль триває від 4-х до 72-х годин. Має пульсуючий односторонній характер та посилюється при фізичному навантаженні.
 2. Наявність нудоти та блювання.
 3. Наявність світло- та звукобоязні.
 4. Часте повторення нападів – не менше 5.
 5. Класичну мігрень завжди випереджає аура. Аура – ​​це специфічні зорові відчуття: такі як туман перед очима, звуження поля зору, «миготіння мушок» або відблиски.
 6. Аура може бути представлена ​​зміненим сприйняттям звуку, голосами, дзвоном у вухах, відчуттям неприємних запахів чи смаків. У тих випадках, коли аура відсутня, заведено говорити про просту форму мігрені.

Після мігренозного нападу хворого деякий час може переслідувати втома, дратівливість та пригнічений настрій.

Перед тим, як визначити діагноз мігрень, важливо перевірити відсутність зв’язку з іншими неврологічними захворюваннями.

Також зустрічаються дві рідкісні форми мігрені, які сильно лякають пацієнта: геміплегічна та базилярна. При даних формах виявляє себе симптом, схожий на початок інсульту.

Сучасні вчені виділяють групу захворювань – таких як мігрень, подагра, синдром Марфана (генне захворювання, внаслідок якого уражається сполучна тканина, залучаючи до цього руйнівного процесу скелетно-м’язову систему та очі). І записують їх у ряд супутників творчих людей, оскільки нібито під час їх прогресування в організмі людини виділяються особливі речовини, що мають психостимулюючі властивості.

Лікуванням мігрені займаються у Медичному домі Odrex. Невропатолог вам допоможе визначитися з курсом лікувальної терапії і позбавить вас виснажливого головного болю назавжди.

Мігрень діагностує лікар за зовнішніми її проявами, спираючись на загальновизнані стандарти міжнародного списку головного болю 3-го перегляду.

Лікування мігрені

Полегшити мігренозний напад може спокій у темному теплому, ізольованому від зовнішніх звуків приміщенні. Медикаментозну терапію мігренозного нападу починають із традиційних анальгетиків. При сильних нападах лікар може виписати специфічні протимігренозні препарати триптани, але їх слід приймати лише під медичним наглядом.

 

Відгуки