Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Міома матки

Доброякісна пухлина м’язового шару матки розвивається у 35-45% жінок у віці 30-35 років. У 90% випадків захворювання протікає безсимптомно.

Медичний дім Odrex рекомендує проходити медичні огляди у гінеколога із виконанням УЗД. Регулярні візити до фахівця знижують ризик серйозних ускладнень.

Діагностика та лікування міоми матки

Міома матки, лейоміома або фіброміома виявляється у 12-25% випадків гінекологічних захворювань. Дане захворювання протікає безсимптомно у 90% випадків, тому часто виявляється при профілактичному огляді чи медичному обстеженні інших органів черевної порожнини. Цей діагноз не є вироком, але слід регулярно контролювати стан жіночого здоров’я при виявленні міоми. Медичний дім Odrex допоможе вам впоратися із цим завданням.

Переваги лікування у нас

Медичний дім Odrex має необхідні ресурси для допомоги пацієнтам.

  • Команда акушерів-гінекологів із великим практичним досвідом роботи у медицині.
  • Сучасне обладнання для діагностики та лікування гінекологічних патологій. Операція при міомі матки найчастіше проводиться малоінвазивними методами.
  • Комплексний супровід пацієнта – ви отримуєте консультації лікарів та проходите необхідні медичні обстеження в одному місці.

Діагностика міоми матки в Odrex

Розвиток міоматозних вузлів призводить до збільшення розмірів матки, тому патологія часто виявляється при гінекологічному огляді. Кількість та область локалізації утворень уточнюється за допомогою УЗД органів малого тазу.

  • Найчастіше виявляється інтерстиціальна або субсерозна міома, що розвивається у стінці матки, не деформуючи її порожнини.
  • Рідше діагностується субмукозна міома матки з характерними підслизовими вузлами, які деформують порожнину матки, викликаючи болючі та рясні менструації.

Найбільш поширений метод діагностики міоми матки – УЗД органів малого тазу.

Для уточнення діагнозу інколи призначають МРТ органів малого тазу. Лікування підбирається залежно від розміру, кількості та розташування вузлів, динаміки зростання міоми, вираженості симптомів та репродуктивних планів. Тактику терапії розрізняють вичікувальну, консервативну чи хірургічну.

Міома матки – методи лікування

Вичікувальна тактика, з контролем стану матки 1 раз на 6 місяців, рекомендується при міомі, що не росте. У жінок репродуктивного віку вичікувальна тактика показана при інтерстиціальних або субсерозних міомах, якщо їх розмір не перевищує 5 см, і пацієнтка не скаржиться.

Якщо утворення збільшується у розмірах, з’являються болі, рясні кровотечі, відчуття здавлювання сусідніх органів, розвивається анемія, лікар призначає лікування міоми матки.

Існують методи нехірургічного лікування міоми матки, які можуть бути використані як самостійно, так і як передопераційна підготовка, щоб зменшити розмір міоми або зупинити кровотечу з метою лікування анемії.

Воістину революційним методом лікування міоми матки є селективна емболізація маткових артерій. При цьому метод лікар через артерію на руці, рідше на нозі, під контролем рентгена підходить безпосередньо до міоматозного узулу і перекриває його живлення. В результаті цього у вузлі відбувається відмирання клітин міоми, і на їхньому місці утворюється фіброзна тканина. Даний метод увійшов до стандартів США і з успіхом застосовується у пацієнток, які не планують народження дітей, які страждають на рясні менструації, зумовлені міомами. Перевага цього методу в тому, що він не вимагає розрізів і не супроводжується крововтратою.

 

Випадки, коли потрібна операція при міомі матки

На жаль, не завжди можливе консервативне лікування або емболізація маткових артерій. Бувають ситуації, коли без операції обійтися неможливо:

  • консервативне лікування не дало очікуваного результату;
  • інтенсивне зростання пухлини;
  • безпліддя;
  • “народжена” міома, що випадає в цервікальний канал, розташований усередині шийки матки або виходить у піхву;
  • некроз міоматозного вузла із розвитком запалення;
  • підслизова (субмукозна) міома;
  • здавлення пухлиною сечового міхура, прямої кишки, сусідніх органів, що супроводжується порушенням їх функції.

Видалення міоми матки в Odrex виконується різними методами залежно від клінічної ситуації та індивідуальних особливостей. Переважними методами є лапароскопія чи гістероскопія.

Видалення субмукозної пухлини проводиться гістероскопічно через порожнину матки за допомогою спеціального приладу гістероскопа. Жінка перебуває у стаціонарі 1-2 дні та виписується з мінімальними обмеженнями у повсякденному житті.

Лапароскопія при міомі матки – малоінвазивний спосіб видалення утворення, при якому в животі жінки робиться чотири розрізи від 5 мм до 15 мм. Через один вводиться спеціальний оптичний пристрій лапароскоп і лікар бачить на екрані внутрішні органи навіть краще, ніж при відкритій операції. Через два інші невеликі розрізи хірург видаляє утворення. Для проведення лапароскопічних операцій фахівці Odrex користуються найсучаснішим обладнанням від провідних виробників медичної техніки.

Час реабілітації жінки скорочується у 2-3 рази порівняно з традиційним хірургічним втручанням. Пацієнтка знаходиться у стаціонарі Odrex 2-3 дні, час відновлення складає 2 тижні.

У жінок до 50 років видалення матки у зв’язку з міомою проводиться тільки в крайніх випадках, зазвичай, за наявності супутніх захворювань. Навіть за наявності великої кількості вузлів лікування може не знадобитись.

У жінок у менопаузі видалення міом недоцільне, у таких ситуаціях наші фахівці можуть запропонувати видалення матки разом з усіма міоматозними вузлами.

У разі, коли розмір міоматозних вузлів досягає величезних розмірів або є захворювання, що перешкоджають безпечному виконанню лапароскопії, пацієнтам пропонується відкрита хірургія (лапаротомія).

Питання – відповідь

Чи можна лікувати міому матки народними засобами?

Ні, але часто міома матки взагалі не потребує лікування. Лікар ухвалить рішення про спостереження, і не треба пити «травки»

Які ускладнення міоми матки?

Поширене ускладнення вузлів на тонких ніжках – перекрут міоми. Вузли на широкій основі перекручуються рідше. Також внаслідок порушення кровообігу може статися відмирання мікроматозного вузла з розвитком перитоніту (запалення очеревини). При виявленні патології на пізній стадії єдиний можливий метод лікування — хірургічне втручання. Некротичні процеси можна звести до мінімуму за умови регулярного відвідування гінеколога та виконання рекомендацій лікаря.

На фоні міоми часто діагностується анемія, тривалі менструації, маткові кровотечі. Міома матки – поширена причина безпліддя та невиношування вагітності. Під маскою міоми матки може бути саркома. Якщо виявлено злоякісну міому матки, операція з повного видалення органу допоможе зберегти життя жінки. Прогноз злоякісної пухлини матки при діагностиці на ранній стадії умовно сприятливий – 5-річне виживання становить 90%.

Наскільки небезпечна міома шийки матки у похилому віці?

Так само, як і у молодому. Шийні міоми частіше здавлюють сечовод та призводять до порушення функції нирок.

Чи впливає субмукозна міома на зачаття та вагітність?

Незалежно від виду міоми вона не заважає зачаттю, але саме субмукозна пухлина може стати причиною невиношування вагітності. У період вагітності розвиток міоми зазвичай зупиняється. Однак вузли можуть впливати на положення та розвиток плода, скоротливість матки під час пологів. Тому перед плановим зачаттям обов’язково проконсультуйтеся у гінеколога, чи потребує лікування ваша субмукозна міома матки.

Чи можна запобігти розвитку міоми матки?

Специфічних заходів профілактики міоми матки відсутні.

Прийом ведуть спеціалісти

Відгуки

Записатись на прийом

Куди звертатись

Багатопрофільна клініка на Розкидайлівській вул. Розкидайлівська, 69/71