Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Хронічний панкреатит

Хронічний панкреатит – захворювання, при якому виникає тривале запалення підшлункової залози, яке з часом призводить до змін в структурі залози із втратою її основних функцій – секреції травних ферментів для перетравлення їжі та регуляції рівня глюкози у крові.

Найчастіше захворювання виникає через:

  • зловживання алкоголем та курінням;
  • генетичну схильність;
  • обструкцію протоку підшлункової залози внаслідок травми, пухлини або конкрементів жовчного міхура;
  • високий рівень тригліцеридів у крові.

Хвороба дається взнаки оперізуючим болем, переважно в лівому підребер’ї, який може віддавати в спину, нудотою, блюванням, здуттям живота, діареєю. На основі клінічних, лабораторних та інструментальних досліджень лікар має можливість встановити точний діагноз. Лікування частіше консервативне, оперативне проводиться у разі виникнення ускладнень – панкреонекрозу (операція спрямована на видалення некротичних вогнищ, санації, дренування). У нашій клініці ми віддаємо перевагу малоінвазивним методам хірургічного лікування при необхідності.

Симптоми хронічного панкреатиту:

Найбільш вираженим симптомом є біль у верхній частині живота, оперізуючого характеру, який може віддавати в спину. Часто також виникає нудота, блювання, здуття, розлади стільця.

Діагностика панкреатиту

  • Ультразвукова діагностика – визначає розміри підшлункової залози, її структуру, наявність утворень або конкрементів. Є скринінговим методом і дозволяє нам лише запідозрити панкреатит у пацієнта.
  • Комп’ютерна томографія з контрастним посиленням або магнітно-резонансна томографія – золотий стандарт діагностики панкреатиту, який дозволяє з найбільшою точністю та специфічністю виявити зміни в структурі органу і поставити остаточний діагноз.
  • Біохімічний аналіз крові на ферменти підшлункової залози – ліпазу та амілазу, та рівень глюкози і глікованого гемоглобіну для виявлення ендокринної недостатності підшлункової залози.
  • Копрологічне дослідження — аналіз калових мас на рівень фекальної еластази – для виявлення екзокринної недостатності залози.

Лікування

Лікування гострого панкреатиту відбувається у стаціонарних умовах. Традиційно пацієнту виписують медикаментозну терапію:

  • першочергово внутрішньовенне вливання лікарських засобів;
  • знеболювальні та спазмолітичні препарати;
  • парентеральне харчування за необхідністю.

Лікування хронічного панкреатиту проводиться під наглядом лікаря-гастроентеролога і спрямоване на усунення больового синдрому та корекцію наслідків порушення роботи підшлункової залози – зниження продукції травних ферментів, підвищення рівня глюкози в крові, недостатності вітамінів та мікроелементів.

У Медичному домі Odrex ви зможете отримати детальні консультації фахівців з усіх питань щодо вашого здоров’я. А також пройти якісну діагностику, яка дозволить поставити вам точний діагноз і призначити правильний терапевтичний курс.

Відгуки