Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Пахова грижа

Пахова грижа (кила) — це патологічний стан, що проявляється випинанням внутрішніх органів у пахвинній ділянці. Пухлиноподібне утворення сферичної або частіше овальної форми викликає дискомфорт, больові відчуття та косметичний дефект, іноді обмежує рухи тулуба.

Якщо вам довелось зіткнутись з такою проблемою, як пахова грижа, якісне та сучасне лікування в Одесі можна отримати у Медичному домі Odrex. Завдяки багаторічному досвіду лікарів та медсестер, обладнанній операційній видалення пахової грижі пройде безпечно та комфортно.

Діагностика цього захворювання відбувається на основі скарг пацієнта, результатах візуального огляду та пальпації. Вдаватись до додаткових методів дослідження часто не потрібно. У деяких випадках — через анатомічні особливості, при ожирінні, наявності грубих рубців — проводиться диференціальна діагностика між паховою і стегновою грижею за допомогою інструментальної діагностики (комп’ютерна томографія або УЗД або МРТ).

Що призводить до виникнення пахової грижі?

Насамперед поява пахових гриж пов’язана з анатомічною схильністю, а саме слабкими стінками пахвинного каналу.

Крім того, їх утворення супроводжують:

  • слабкість м’язів та травми очеревини;
  • підйом важких предметів;
  • чинники, що підвищують внутрішньочеревний тиск (сильний кашель, запори);
  • ожиріння;
  • вагітність.

Симптоми

  • поява випинання в області паху після важкого фізичного навантаження, різких рухів;
  • хворобливість або дискомфорт в зоні грижі;
  • іррадіація болів в стегно, промежину;
  • часте сечовипускання.

Лікування

Грижа лікується лише хірургічним методом. На жаль, альтернативи не існує. Єдине успішне лікування — це хірургічне. Результати цієї операції дуже хороші, і більшість пацієнтів можуть потім повернутись до звичного способу життя. Консервативного лікування грижі не існує. Так звані бандажі не є методом лікування та не можуть зупинити прогресування грижі та уникнути розвитку ускладнень.

Якщо вам поставили діагноз «пахова грижа», ціна операції залежатиме від обраного методу хірургічного лікування. Варіантів два – класичний (відкритий) та лапароскопічний (закритий).

Хірург Іван Бескркровний

Як проходить хірургічне лікування пахової грижі в Odrex?

Разом з пацієнтом хірург обирає найбільш оптимальну методику в залежності від здоров’я пацієнта, способу життя, наявності супутніх патологій, віку, фінансових можливостей тощо. Існують як відкриті, так і малоінвазивні методики оперативного втручання. Малоінвазивні, тобто, лапароскопічні, найменш травматичні для пацієнта: після таких операції можна виписатись додому вже наступного дня.

Хірургічниий метод лікування має свою диференціацію:

Відкриті методи пластики пахової кили.

  • Операція за Шолдайсом — зміцнення задньої стінки пахового каналу без встановлення сітчастого імплантату.
  • Операція за Ліхтенштейном — закриття грижового дефекту завдяки встановленню спеціальної «сітки».
    Відкрита пластика пахової грижі, яку ще називають пластикою по Ліхтенштейну, — перевірений метод, що добре зарекомендував себе. Його мінусом вважається ризик ушкодження нервів під час перетину тканин. Близько 30% пацієнтів після проведення цієї процедури стикаються з хронічним паховим болем. При лапароскопічній операції цей ризик нижчий. Дана методика показана у випадку коли анатомія пахової зони значно порушена через великі грижові ворота та коли є протипоказання для лапароскопічного виду лікування.

Ще одним важливим моментом є косметичний ефект. При відкритій пластиці робиться розріз шкіри розміром 8-10 см, а для лапароскопії вистачає 3 розрізи завдовжки 5 мм.

Лапароскопічні методи пластики — закриття грижового дефекту через три невеликих проколи на черевній стінці.

  • ТAPP — трансабдомінальна преперитонеальна протезуюча герніопластика. Це найбільш сучасний на сьогодні метод лікування пахових гриж.
  • ТЕР — тотальна екстраперитонеальна пластика — установка сітчастого імплантату в передчеревний простір.

Деякі хірурги з побоюванням підходять до лапароскопічного методу, боячись ушкоджень органів черевної порожнини, занесення інфекції. Однак висока техніка проведення операції у хірурга та професійне обладнання роблять ці побоювання безпідставними. Вже доведено, що після застосування лапароскопічного методу виникає набагато менше ускладнень.

Переваги відкритої операції:

  • Можливе виконання при спиномозковій чи місцевій анестезії, тобто не потребує загального наркозу
  • Є можливість виконати пластику власними тканинами (без залишення чужорідного матеріалу).
  • Операція значно дешевша, ніж ендоскопічна

Переваги ендоскопічної операції:

  • Менша болючість в післяопераційному періоді
  • Можливість огляду всіх типових слабких місць черевної стінки.
  • Кращий косметичний ефект
  • Швидша реабілітація

Сітчастий імплант допомагає утримувати органи

Згідно з рекомендаціями Європейської асоціації герніологів, всі методи ефективні, і який з них обрати, вирішує лікар разом із пацієнтом.

Скільки потрібно залишатись у стаціонарі?

Після лапароскопічної операції пацієнт перебуває у стаціонарі 1 день, а вже на 5-7 день повертається до повноцінного життя. Для відкритої герніопластики час перебування у стаціонарі становить 1-2 дні. Більше часу потрібно на відновлення – до 2 тижнів.

Який метод знеболення застосовують?

Герніопластика може виконуватись як під загальною анестезією, так і під спинномозковою чи місцевою анестезією. Все залежить від методу оперативного лікування. Тип анестезії і ризики анестезії будуть пояснені вам анестезіологом.

Зазначимо, що у Медичному домі Odrex використовується метод провідникової анестезії під УЗД-контролем. Його застосовують у тих випадках, коли загальна анестезія загрожує негативними наслідками для здоров’я пацієнта (літній вік, супутня патологія).

Цей метод полягає у локальному блокуванні нервових імпульсів, унаслідок чого пацієнт не відчуває болю і при цьому перебуває у свідомості. Але найважливіше, що завдяки застосуванню провідникової анестезії під УЗД-контролем вдається уникнути ризиків загальної анестезії.

Що призводить до виникнення пахвинної грижі (кили)?

Насамперед поява пахових гриж пов’язана з анатомічною схильністю, а саме слабкими стінками пахвинного каналу.

Крім того, їх утворення супроводжують:

  • Слабкість м’язів та травми очеревини;
  • Підйом важких предметів;
  • Чинники, що підвищують внутрішньочеревний тиск (сильний кашель, запори);
  • Ожиріння;
  • Вагітність.

Чи можливий рецидив та як його уникнути?

Рецидиви після операції відзначаються нечасто. Однак, щоб їх уникнути, відповідально підійдіть до вибору спеціаліста та місця проведення операції. Якщо ви маєте видалити пахову грижу, ціна цієї процедури може бути різною, але орієнтуватись слід на досвід лікаря та професійне обладнання. Крім того, щоб запобігти рецидиву, дотримуйтесь певних правил у період відновлення. Так, після операції заборонено сильні фізичні навантаження. Після закінчення цього періоду рекомендуються вправи, що зміцнюють м’язи очеревини. Наприклад, корисно плавати, качати прес та віджиматись.

Хірург Анастія Сергієва

Особливості пахвинної грижі у чоловіків та жінок

У чоловіків пахвинні грижі діагностують набагато частіше, ніж у жінок, що пояснюється анатомічними особливостями будови пахвинного каналу. Якщо жінок більше хвилює косметичний дефект, то чоловіки турбуються, чи операція не вплине на статеву і репродуктивну функцію. Саме в пахвинному каналі розташований сім’яний канатик, тому хірургічне втручання має виконуватись дуже делікатно. Водночас відкладати проведення операції не варто: пахова грижа (кила) може негативно вплинути на процес сперматогенезу в яєчках та на якість життя в цілому.

Відгуки