Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Звичний вивих надколінка

Надколінок або ж колінна чашечка велика овальна кістка, що служить для захисту суглобових поверхонь.

Надколінок знаходиться всередині сухожилля, що відповідає за рухливість коліна. Під час згинання та розгинання ноги він рухається вгору і вниз, не допускаючи зсувів кісток в сторони, що і забезпечує активні рухові функції.

Вивих надколінка часта травма, в результаті якої він зміщується і не повертається на колишнє місце. Через безуспішне лікування первинного вивиху або часту травматичність коліна вивих набуває характеру звичного. Цьому сприяє розрив медіальної пателофеморальної зв’язки після первинного вивиху, що провокує розвиток нестабільності надколінка. Частота вивихів залежить від безлічі факторів і може повторюватись від одного разу на тиждень до разу на рік.

Надколінок зміщується через розрив зв’язки, завдяки якій рухається. До цього призводять досить прості дії, наприклад, різкий поворот ноги або пробіжка. Тому найбільш схильні до травми спортсмени, а також жінки.

Симптоми звичного вивиху надколінка

Гострий біль в передній частині коліна найважливіший симптом як при первинному, так і звичному вивиху надколінка. Хронічні ж порушення роботи колінного суглоба призводять до його нестабільності, тому тут варто і відзначити відчуття нестійкості в коліні.

Далі пацієнта буде турбувати:

  • великий набряк коліна, гематома,
  • деформація коліна, що відчувається при пальпації,
  • обмеженість суглоба у рухах.

Що робити при вивиху надколінка

Після вивиху надколінка необхідно:

  1. Обмежити рухи травмованої ноги.
  2. Закріпити ногу в тому положенні, в якому вона знаходиться.
  3. Прикласти щось холодне для зменшення набряку.
  4. Транспортувати потерпілого до медичного закладу.

Нестабільність надколінка, що триває понад місяць, стає хронічною. Вона провокує порушення балансу м’язів і сухожиль в цій області з виникненням наступних дегенеративних змін. Нестабільність заважає при будь-яких фізичних вправах, доставляє дискомфорт навіть при ходьбі і повністю обмежує усі заняття спортом.

Методи діагностики нестабільності надколінка

Для діагностики проводять рентгенографію колінного суглоба. На дослідженні оцінюється стан суглоба в прямій і бічній проекціях. У Медичному домі Odrex діагностику проводять цифровою системою, що дає високоякісні зображення.

У деяких випадках необхідне проведення МРТ. Цей метод діагностики дозволяє оцінити стан хрящів, кісткових тканин, сухожиль і вивчити пошкодження абсолютно безпечним і безболісним методом.

Методи лікування

Після отримання результатів, ортопед-травматолог призначає лікування. При первинному вивиху найчастіше використовують вправлення суглоба, носіння спеціальної пов’язки для фіксації суглоба і медикаментозну підтримку. Звичний вивих надколінка потребує оперативного методу лікування. Шляхом хірургічного втручання суглоб стабілізується, а надалі нормалізується і механізм його роботи.

Найбільш ефективний метод артроскопія колінного суглоба. Це сучасний і малоінвазивний метод втручання, що проходить під анестезією. Інструменти, серед яких відеокамера, вводяться в порожнину суглоба через кілька невеликих проколів, не залишаючи в подальшому великих шрамів. Суглоб закритий, а ортопед-травматолог бачить його порожнину на екрані і може оцінити його стан з усіх боків.

Маючи доступ і чіткий візуальний контроль, доктор повертає надколінок в його первинне положення, стабілізує і зміцнює становище за допомогою спеціальних імплантів. Під час втручання усуваються і наслідки вивихів, у вигляді зносу хрящової тканини або уламків самого хряща.

Операція триває менше години. Після неї пацієнт знаходиться в стаціонарі не більше, як добу. У післяопераційний період коліно фіксують, в подальшому рекомендують проводити лікувальну фізкультуру. Поступово навантаження на коліно варто збільшувати, а протягом 4-6 тижнів функціональність повністю відновлюється.

У тих випадках, коли зсув надколінка обумовлено дисплазією блоку стегнової кістки для лікування застосовують латеральний реліз надколінника.

При дисплазії блок стегнової кістки втрачає свою форму і стає плоским або ж опуклим. Суть втручання полягає в корекції положення колінної чашечки і відновленню медіальної пателофеморальної зв’язки завдяки розтину розгинального апарату.

Переваги лікування в Медичному домі Odrex

Наявність сучасного артроскопічного обладнання дозволяє проводити хірургічне втручання з мінімальною травматичністю тканин і меншим больовим синдромом, в порівнянні з відкритими операціями. При цьому, ризик ускладнень або рецидиву хвороби значно зменшується, а лікування не вимагає тривалого перебування в стаціонарі.

У Медичному домі Odrex працює команда висококваліфікованих ортопедів-травматологів та анестезіологів з багатим досвідом роботи. Відділення працює 24/7, що дозволяє надавати невідкладну допомогу і проводити ургентні операції в будь-який час доби.

Перед операцією пацієнту роз’яснюють всі нюанси, переваги або недоліки лікування. Також надають готовий прайс-лист з урахуванням усіх необхідних послуг, що звільняє від подальших доплат в ході лікування. У післяопераційний період надають рекомендації з харчування, фізичних вправ або підтримки медичними препаратами.

Відгуки