Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Пупкова грижа

Пупковою грижею називають випинання внутрішніх органів людини через пупкове кільце, що легко розгледіти навіть без спеціального огляду. Такий стан іноді супроводжується дискомфортом і болем в області пупка, нудотою, косметичнии дефектом в ділянці пупка.

Як визначити наявність пупкової грижі й позбутися від неї?

Якщо всі симптоми вказують на те, що у вас пупкова грижа, і вам потрібно пройти лікування в Одесі, Медичний дім Odrex допоможе вирішити цю проблему. Ми використовуємо сучасне обладнання та високоякісні матеріали, щоб ви повернулися до звичного способу життя вже на наступний день після операції.

Наявність пупкової грижі визначають на основі скарг пацієнта, за результатами огляду та пальпації живота. Як правило, діагноз не викликає сумнівів, але іноді потрібні додаткові методи. Так, якщо у пацієнта надлишкова маса тіла або присутні рубці після попередніх операцій, рекомендується ультразвукове дослідження, а краще — комп’ютерна томографія.

Герніопластика пупкової грижі — єдиний реальний спосіб її лікування. Це проведення хірургічного втручання — відкритого (власними тканинами або з використанням сітчатого трансплантату) чи лапароскопічного з використанням сітчастого транплантату.

Часто при відсутності абсолютних показань до операції (защемлення грижі, порушення функцій внутрішніх органів) люди відмовляються її робити. Таке рішення важко назвати правильним, адже грижа сама по собі не зникне. Навпаки, вона схильна збільшуватися. До того ж з віком переносити операції стає складніше.

Найбільш загрозливим ускладненням є защемлення пупкової грижі. При защемленні грижові ворота, що представленні защемленним пупковим кільцем стають своєрідною пасткою для внутрішніх органів. Відбувається порушення кровопостачання защемленного органу з його поступовим відмиранням. Несвоєчасне звернення за медичною допомогою призводить до відмирання защемленного органу та необхідності у його частковому, або повному видаленні. Операція є більш травматичною, супроводжується більш довгим та складним реабілітатційним періодом, окрім того, не завжди на тлі запальних процесів можна виконати адекватну пластику грижі – бо не можна використати сітчатий трансплантат, пацієнт буде потребувати повторного оперативного втручання з пластикою грижового дефекту по стиханню запальних процесів. Симптомами защемлення є різкий біль в ділянці грижі, грижа перестає вправлятися у черевну порожнину. можуть бути зміни шкірних покривів над грижою, чатсо приєнання нудоти та блювоти, порушення стулу, здуття живота – це є гострим станом, що потребує невідкладної госпіталізації та операції. У нашій клініці оперативні втручання з приводу защемленних гриж можливі 24/7!

Якщо ви потребуєте в видаленні пупкової грижі, ціна операції, безумовно, важливе питання. Лапароскопічний (закритий) метод хоч і дорожчий, але має вагомими перевагами. Він характеризується меншою ймовірністю ускладнень і швидшим реабілітаційним періодом: 5-7 днів в порівнянні з 2 тижнями при відкритій герніопластики. Скорочується і час перебування в стаціонарі. Для лапароскопії це 1 день, для класичної відкритої операції — 1-2 дні.

Також при відкритому методі набагато частіше навколо встановленої сітки збирається лімфатична рідина. Це природна реакція організму на присутність чужорідного тіла в ранньому післяопераційному періоді. Такий стан вимагає спостереження за допомогою УЗД, в деяких випадках виникає необхідність в пункційному видаленні рідини.

Лапароскопія краще і з косметичною точки зору: для неї вистачає трьох малопомітних проколів. При відкритому доступі розріз набагато більший, а больовий синдром — інтенсивніше.

Всі маніпуляції, які проводять в Медичному домі Odrex, в тому числі й пластика пупкової грижі, супроводжуються адекватним знеболенням, суворим дотриманням стерильності та делікатним ставленням до пацієнта.

Питання — відповідь

Чи можуть заняття спортом призвести до утворення пупкової грижі?

Все залежить від того, якого виду спорту ви віддаєте перевагу. Наприклад, біг, футбол, плавання не загрожують появою грижі. А ось важка атлетика, єдиноборства, бодібілдинг і будь-який інший спорт, пов’язаний з підвищеним тиском в черевній порожнині, може стати причиною її виникнення. Буває, що навіть при наявності пупкової грижі люди не бажають відмовлятися від інтенсивних фізичних навантажень і згодом стикаються з її обмеженням або іншими ускладненнями.

Чому виникає рецидив пупкової грижі?

Причиною розвитку рецидиву пупкової грижі може бути недотримання рекомендацій лікаря щодо обмеження фізичних навантажень у післяопераційному періоді. Тому дотримання призначень та рекомендацій є одним з наважливіших на етапі реабілітації та профілактики рецидиву.

Як пупкова грижа пов’язана з вагітністю?

Вагітність і пологи підвищують ймовірність виникнення пупкової грижі. Це обумовлено збільшенням тиску в черевній порожнині, розтягуванням пупкового кільця, навантаженням на м’язи. Видалення пупкової грижі — НЕ категоричне протипоказання для вагітності в майбутньому, але ризик рецидиву все ж зростає. Якщо пупкова грижа виникла під час вагітності, жінці рекомендують носити спеціальний бандаж, що підтримує живіт. До оперативного втручання вдаються лише в крайніх випадках.

Відгуки