Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Консультація ревматолога

Область ревматології охоплює понад 100 різноманітних захворювань запального характеру з аутоімунним патогенезом. Залежно від локалізації та особливостей формування, вони проявляються у вигляді суглобового синдрому, уражень шкіри, серцево-судинної системи, нирок та легень. Діагностикою та лікуванням ревматичних захворювань у пацієнтів різних вікових груп займається лікар-ревматолог.

Також ревматолог проводить експертизу непрацездатності при спричинених ревматизмом пороках серця та важких патологіях апарату руху. Ревматолог тісно співпрацює з ортопедом, ендокринологом, нефрологом, імунологом та кардіологом.

Причини та симптоми ревматичних патологій

Ревматичні захворювання (РЗ) «вибіркові»: чоловіків частіше атакують подагра, спондиліт, псоріатичний артрит, а жінок – дифузні захворювання сполучної тканини, ДЗСТ (вовчак та склеродермія), васкуліт та зниження міцності кісткової тканини, остеопороз.
Згідно з міжнародними протоколами, причини розвитку ревматизму поєднують у ревматологічну тріаду:

  • Генетична схильність до аутоімунних реакцій: проблеми з суглобами, васкуліт, перикардит в анамнезі у родичів
  • Інфекційні агенти: віруси паротиту, кору, гепатиту В, герпесу, цитомегаловірус, гемолітичні стрептококи та Chlamydia trachomatis
  • Пусковий фактор – стрес, перевтома, гормональна перебудова організму в пубертатний період у підлітків або після менопаузи у жінок, переохолодження, гіперінсоляція, інтоксикація при застуді та грипі

Ревматичним патологіям властивий суглобовий синдром: біль, зміна форми та обмеження руху у суглобах. Також консультація ревматолога показана, якщо:

  • Ви відчуваєте скутість рухів у шиї, попереку, колінах при пробудженні вранці
  • Припухлість і біль у суглобах є симетрично – на обох кінцівках.
  • На щоках і переніссі з’явилося трохи піднесене почервоніння (симптом метелика)
  • Висипання у вигляді невеликих вузликів, блідо-рожевих кілець еритеми, не болючі на дотик
  • Тривалий час є субфебрильна температура 37-38 градусів
  • М’язова дистонія, гіпотонія

Діагностика ревматичних захворювань

Оскільки більша частина ревматичних патологій протікає із системним або локальним ураженням сполучної тканини, перед постановкою діагнозу лікар проводить диференціальну (порівняльну) діагностику із захворюваннями щодо травматології, ортопедії та гнійно-септичної хірургії.

Лабораторні методи, як аналіз на антистрептолізин-О, антинуклеарні та антинейтрофільні антитіла, протеїнограма, визначення маркерів перенесених або поточних інфекційних захворювань, ревматоїдного фактора крові (IgM, рідше IgG або IgA), антитіл до циклічного цитрулінованого активність запального процесу та визначити агресивні антитіла.

Як інструментальні методи в ревматології використовують ультразвукове дослідження серця, доплерографію, електроміографію, рентгенографію. З нових, високоточних методів діагностики ревматизму пацієнтам Медичного дому Odrex є:

  • Магнітно-резонасна, комп’ютерна томографія на обладнанні компанії Toshiba – надає лікарю інформацію про структуру кісток, стан м’яких тканин, дисків між хребцями, зв’язок та хрящової тканини
  • Денсіометрія Hologic Discovery – променевий аналіз мінеральної щільності кісткової тканини при втраті від 2-5% кісткової маси.

Як записатись на консультацію до лікаря ревматолога

Отримати консультацію ревматолога можна в медичному домі Odrex. Телефонуйте нам або залиште свої дані та вкажіть зручну дату візиту до клініки, заповнивши форму «Запис на прийом».

Ревматичні захворювання – важка патологія, у 70% випадків його запущені форми призводять до інвалідизації ще молодих, повних сил людей. Зверніться до ревматолога вчасно, приведіть на прийом до лікаря близьку вам людину – не дайте підступному недугу погіршити якість вашого життя та позбавити радості вільних рухів!

Відгуки