Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Синдром медіопателярної складки

Діагностика та лікування синдрому медіопателярної складки

Медіопателярна складка є потовщенням синовіальної оболонки, що вистилає внутрішню поверхню колінного суглоба і виділяє мастильну рідину.

Викликати неприємні відчуття вона може у разі збільшення та розростання. Цей процес зветься синдромом медіопателярної складки і як самостійне захворювання практично не зустрічається. Як правило, він виникає на тлі травм (ушкодження менісків, зв’язок, хряща) та деяких захворювань, таких як синовіт (запалення синовіальної оболонки, що супроводжується скупченням рідини), артрит. У деяких випадках ця патологія може бути вродженою особливістю будови суглоба.

Синдром медіопателярної складки проявляється такими симптомами: біль у передній частині коліна, особливо при вставанні з сидячого положення, болючі клацання при згинально-розгинальних рухах. Якщо вам доставляє дискомфорт хоча б один із них, рекомендуємо пройти обстеження в Медичному домі Odrex, фахівці якого мають великий досвід лікування захворювань опорно-рухового апарату.

Медіопателярна складка — це нормальне анатомічне утворення, але виявляється воно лише у 30-50% людей. Якщо ця складка є в колінному суглобі, сама по собі вона ще не є проблемою. Необхідність у лікуванні виникає лише при її потовщенні, запаленні та розростанні.

Найчастіше гіпертрофія медіопателярної складки — випадкова знахідка у процесі діагностики захворювань колінного суглоба. Виявити її можна лише за допомогою МРТ. У зв’язку зі складністю колінного суглоба, при ультразвуковому дослідженні важко розглянути цю патологію, як і під час проведення комп’ютерної томографії.

Завідувач відділення ортопедії та травматології Коcтянтин Палагнюк

Лікування синдрому медіопателярної складки може бути консервативним чи оперативним.

Консервативну терапію призначають з метою усунути запалення. Вона передбачає носіння розвантажувального наколінника, прийом нестероїдних протизапальних засобів, проведення фізіопроцедур (магнітотерапія, електрофорез) та блокаду (лікувальна процедура, що проводиться з метою зняття больового синдрому та відновлення функцій кінцівки) колінного суглоба.

Якщо консервативна терапія безрезультатна або складка сильно збільшена, доцільно вдаватись до артроскопічного втручання, під час якого проводять висічення тканини. Це малотравматична операція: необхідно лише два невеликі проколи, в один з яких вводиться мінікамера. Завдяки цьому всі маніпуляції можна зробити з максимальною ефективністю та мінімальним ризиком ускладнень, а пацієнта виписують зі стаціонару вже через 1-2 доби. Відновлювальний період також протікає набагато швидше, порівняно з відкритою операцією — від 3 тижнів до 1,5 місяця.

Хто найбільше схильний до синдрому медіопателярної складки?

У зоні ризику знаходяться насамперед спортсмени (біг, їзда на велосипеді, футбол) та танцюристи. Постійні фізичні навантаження та часта мікротравматизація можуть стати причиною пошкоджень різних частин колінного складу, у тому числі викликати синдром медіопателярної складки. Як було зазначено, защемлення цієї складки також відбувається внаслідок вроджених особливостей анатомічної будови суглоба.

Чи може після операції виникнути рецидив?

Кількість рецидивів після артроскопічного висічення медіопателярної складки дуже низька. Завдяки великому досвіду травматологів, сучасному обладнанню та грамотному підходу до післяопераційної реабілітації у Медичному домі Odrex таких випадків ще не виникало.

Що містить післяопераційна реабілітація?

Період реабілітації дуже важливий, від нього залежить кінцевий результат лікування. Після проведення артроскопії призначають масажі, лікувальну фізкультуру, заняття на спеціальному велотренажері. Пацієнту слід з обережністю підходити до фізичних навантажень і дотримуватись всіх рекомендацій лікаря.

Відгуки