Викривлення хребта у дітей
Як дитині не перетворити своє тіло на суцільний знак питання та зберегти природну пластику? Як придбати вже у шкільному віці гарну поставу та впевнено розправити плечі? Що зробити батькам, щоб повернути рівновагу їх чада, що похитнулась, читайте далі.
Викривлення хребта у дітей – це патологія, яка набула, на жаль, широкого поширення серед дитячого та юнацького населення. Розрізняють патологічне викривлення кута хребетного стовпа в поперековому та шийному відділах хребта (лордоз), патологічне спотворення кута хребетного стовпа у грудному відділі (кіфоз) та бічне викривлення (сколіоз). Зустрічається і сукупна патологія – кіфосколіоз та подібні суміжні явища. Виділяють також вроджене викривлення та набуте.
У хребта людини є такі природні вигини, як:
- лордоз – вигин, опуклий уперед;
- кіфоз – вигин, який звернений опуклою частиною назад.
У людини є два кіфози – грудний і крижовий і два лордози – поперековий і шийний.
Якщо ж природні викривлення перевищують певний, прописаний у медичній академічній літературі градус, то ці лордози та кіфози називають патологічними. Тобто вони набувають нездорового характеру.
Манера тримати спину – вміння володіти собою
Постава – це засвоєне людиною у процесі зростання та розвитку звичне невимушене становище тіла, яке зберігається і в спокої, і під час рухів. Правильна позиція тіла залежить від положення хребетного стовпа та від злагодженої роботи нервово-м’язового апарату в цілому. Бути постійно у формі: підтягнутим і зовні зібраним можна, але про це треба дбати буквально від народження.