Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Тримаємо оборону: догляд за шкірою взимку

Зі зміною сезону змінюються й погодні умови, а з ними – стан шкіри. Холодної пори шкіра особливо чутлива, адже сальні залози виробляють менше підшкірного жиру, а через нестачу вологи в опалювальних приміщеннях відбувається порушення гідроліпідного балансу шкіри, порушується захисний бар’єр. Консультує Ілона Черкес, дерматолог Поліклініки всієї сім’ї в Чорноморську.

Методи захисту

Оскільки уникнути примхливих погодних умов не вдасться, варто подбати про те, щоб убезпечити шкіру від негативного впливу всього переліченого вище. Залежно від її типу.

Суха. Упоратися із сухістю в прохолодний час допоможе зволоження. АЛЕ! Ідеально це робити увечері, після вмивання, коли шкіра наситилася вологою. І в жодному разі перед виходом на мороз, бо можна поглибити проблему. Підійде будь-який живильний зволожувальний крем, що містить натуральні масла, гіалуронову кислоту, силікони, невелику кількість гліцерину або сорбіту.

Жирна. Такий тип шкіри також потребує зволоження, інакше нестача вологи компенсується за рахунок посиленого саловиділення. АЛЕ! Доглядові продукти не повинні мати масляну основу. Допоможуть засоби, що регулюють виділення шкірного сала (із саліциловою або рослинними кислотами). Оскільки жирна шкіра в холод піддається лущенню, використовуйте раз на тиждень м’які скраби.

Комбінована. Рекомендується застосовувати універсальні засоби із захисною та зволожувальною функцією. Найкраще підійдуть креми легких текстур з ромашкою, шавлією, подорожником, а також натуральні масла (макадамії, жерухи лучної, ші, кунжуту).

Комплексний догляд

Захищати від природних катаклізмів варто не тільки шкіру обличчя, важливо також дбати про шкіру тіла. У холоди наше тіло постійно перебуває під значним шаром одягу і внаслідок цього шкіра під ним швидше втрачає вологу. Особливу увагу варто звернути на склад засобів для догляду за тілом: важливі живильні масла, вітаміни й мінерали. Наносити лосьйон або крем потрібно відразу після водних процедур – коли шкіра розпарена й пори розширені, поліпшується провідність корисних компонентів.

Зволожувач повітря в приміщенні допоможе зберігати в нормі гідроліпідний баланс шкіри.

Записатися на консультацію дерматолога можно за номером +38 (048) 730-00-30 або через форму на сайті.