Звичайно ж привітаємо сьогодні кардіологів! Дякуємо за уміння заспокоїти, прислухатись та допомогти. Кожен з лікарів цієї спеціальності дарує можливість знову відчути трепет серця лише від приємних вражень та почуттів. Приєднуйтесь в коментарях до привітань та діліться гарними спогадами про свого лікаря.
Насправді, аби підтримувати здоровий стан не потрібно розв’язувати гордіїв вузол, все дуже просто. Ділимось порадами.
Корисні звички на кожен день
Піші прогулянки. Нам потрібно рухатись, просто від авто до офісу, а з офісу до кафе — замало. Щодня потрібно прогулюватись щонайменше 40 хвилин за один раз. Тому беріть друзів або вмикайте улюблену аудіокнигу чи музику, і привчайте себе до активного темпу. Робити це варто регулярно. До речі, ходьба — фізіологічніше і точно безпечніше ніж, наприклад, біг. Тому якщо маєте на думці зайнятись собою — починати потрібно саме з довгих активних прогулянок.
Харчування. Зараз є можливості різноманітно харчуватись, тому не налягайте на важку, жирну їжу. Варто зменшувати холестерин. Включіть у свій раціон сухофрукти, крупи, картоплю, кисломолочні продукти, сир, морську рибу, темно-зелені листові овочі, бобові, хліб з висівками і зелень. Щодо м’яса — віддайте перевагу телятині та курятині. Намагайтесь щоразу менше солити та використовувати гострих приправ. Також потрібно обмежити себе у вживанні напоїв, які збуджують центральну нервову систему і серце: міцний чай, кава, какао, алкоголь. Про енергетичні напої взагалі варто забути. Якщо будете відмовлятись від шкідливого поступово, то навіть і не помітите, як зникнуть ці звички, які провокують накопичення проблем зі здоров’ям.
Нормальна вага. Пам’ятайте, що надлишкова вага — удар по всім системам організму. Статистика не бреше, ті хто мають зайві кілограми отримують й гіпертонічну хворобу бонусом. Наприклад, кожні 3 скинутих кілограми знижують й рівень систолічного і діастолічного тиску приблизно на 10 мм ртутного стовпчика. Розрахуйте власний індекс маси тіла та крок за кроком рухайтесь до норми.
Запобігати, а не констатувати. Вік наближається до 40 років — проконсультуйтесь з лікарем профілактично. Потрібно знати свої показники: артеріальний тиск, частота серцевих скорочень, відмічайте коли з’являється задишка, які навантаження стають складними для вас. Тим паче, що сучасні гаджети роблять це за вас. Їх точність не досягає медичного обладнання, але вже дозволяє проглянути тенденції. Щоб порахувати свій максимальний тиск, від 220 відніміть свій вік. Ця цифра і є вашим максимумом. Якщо знаєте про спадкову схильність до серцево-судинних скорочень, то це ще один поштовх, аби запобігти захворюванню, поки воно не досягло апогею.
Це прості поради, про які ми говоримо щодня, на сторінках мереж, консультаціях, звідусіль. Тому що, хоч як би лікарі не оберігали наші серця, на кожному є власна відповідальність. Серцево-судинна система накопичує та не забуває проблем, тому сподіватись на чарівну пігулку — даремно. Це щоденна робота й турбота про себе, а ми завжди поруч, аби допомогти вам.
Діагностика в Odrex
Обстеження серця після 45 років, згідно з міжнародними рекомендаціями, потрібно проходити раз на рік. Якщо немає скарг, зазвичай достатньо консультації, огляду та ЕКГ. Залежно від стану можуть знадобитись й інші методи, наприклад, УЗД серця, тредміл-тест, велоергометрія чи добове моніторування.
В Медичному домі є весь спектр діагностичних методів, що дозволяє пацієнтові в одному місці без перебіжок від закладу до закладу, отримати необхідну інформацію. І щоразу ми удосконалюємось та знаходимо нові, точніші та ефективніші варіанти. Наприклад, відтепер холтерівський ЕКГ-моніторинг можна проводити за допомоги непомітного одноразового патчу. Який зменшує незручності для пацієнта, але збільшує інформативність для лікаря. Детальніше про новий спосіб кардіомоніторинга читайте на сайті.
Детально про кардіологію в Odrex.
Записатись на консультацію кардіолога ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.