Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

UV Safety Month: безпека шкіри влітку

Сонце вважається однією з найважливіших причин видимого старіння та раку шкіри. Липень — найжаркіший місяць, саме тому це місяць обізнаності про небезпеку ультрафіолетового випромінювання. Про основні методи захисту нашої шкіри розповіла дерматовенеролог Медичного дому Odrex — Юлія Теплюк.

Яку шкоду наносить сонячне випромінювання?

Шкода сонячного випромінювання для шкіри та організму в цілому досить недооцінена і до цього дня. При наявності величезної кількості достовірної інформації багато хто нехтує захистом, який іноді може вберегти від життєзагрожуючих захворювань. Крім фотостаріння — процесу зміни структури і стану шкіри, що викликано регулярним впливом сонячних променів, ультрафіолетові промені є одним з факторів ризику виникнення меланоми.

Тому нагадаємо, що вкрай важливо ховатися від прямих сонячних променів, особливо влітку. За рекомендацією ВООЗ слід утриматися від перебування на сонці з 10:00 до 16:00, максимально перебувати в тіні, не відвідувати солярії, стежити за УФ-індексом і наносити сонцезахисний крем.

Сонцезахисні засоби.

Якщо немає можливості знаходиться в тіні або носити більше закритого одягу, на допомогу приходять сонцезахисні засоби.

Фактор захисту (Sun Protection Factor або SPF) умовно показує, скільки ви можете пробути під прямим сонячним випромінюванням. Якщо точніше — у скільки разів збільшується мінімальна еритемна доза при використанні того чи іншого засобу. Значення SPF може бути в межах від 2 до 50. Ці значення розраховуються в лабораторіях, виходячи з того, що певний засіб буде використано в кількості 2 мг на 1 см2 поверхні шкіри.

Головне, що потрібно пам’ятати — нічого не захищає і не блокує ультрафіолетове випромінювання на 100%.

Склад сонцезахисного крему може бути різним. В ньому присутні стандартні для крему інгредієнти, щоб контролювати текстуру і колір, аромат для більш приємного запаху, консерванти, які необхідні для того, щоб крем не зіпсувався через два дні після відкриття. Але найважливіше — це фільтри захисту, які і роблять крем сонцезахисним.

Що таке сонцезахисні фільтри?

Сонцезахисні фільтри бувають двох видів: фізичні та хімічні. Між ними є принципова різниця, яка відчутна навіть при нанесенні.

  • Фізичні фільтри відбивають світло та працюють відразу після нанесення, забезпечуючи високий рівень захисту завдяки щільності текстури. Офіційно визнані найбільш дієві і безпечні інгредієнти — оксид цинку і діоксид титану.
  • Креми на основі хімічних фільтрів або «sunblock» поглинають сонячні промені. Цим фільтрам необхідний час для того, щоб почати працювати (в середньому наносити потрібно за 30 хвилин до виходу на сонце). Вони не залишають характерних білих слідів та їхня щільність значно нижче, ніж у фізичних. Хімічні речовини проникають в поверхневий шар шкіри і перетворять сонячне випромінювання в просто безпечне тепло. Такі фільтри відмінно працюють навіть в невеликій концентрації при SPF нижче 20. Перевагою хімічних фільтрів є їх повне і рівномірне розподілення на шкірі, яке не залишає білих плям.

Найбільш практично і ефективно буде вибирати засоби, у складі яких є комбінація і хімічних і фізичних фільтрів. Щоб не загубитися, шукайте в складі оксид цинку (Zinc Oxide) або діоксид титану (Titanium Dioxide). Якщо таких у складі немає, значить крем заснований тільки на хімічних фільтрах.

Скільки часу проводити на сонці?

  • Організм має отримувати вітамін D3, який регулює обмін кальцію, що в свою чергу впливає на щільність кісток. Аби повністю покрити потребу у цьому вітаміні, влітку досить перебувати на сонці по 5-15 хвилин два-три рази на тиждень. При цьому необов’язково навіть засмагати повністю. Достатньо шкіри рук та обличчя.
  • Якщо хочеться засмагати, то потрібно робити це поступово, збільшуючи перебування на сонці приблизно на 10 хвилин щодня.
  • Під час засмаги організм швидко втрачає вологу, тому не забуваєте пити звичайну воду. Важливо: вода не повинна бути холодною.
  • Спостерігайте за родимками. Вони чутливі до розвитку ракових захворювань та не мають довго знаходитися під сонячним впливом.

Записатися на консультацію дерматовенеролога ви можете за номером +38(048) 730-00-330 або на сайті.