Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Відновлення після пневмонії

Пневмонія або запалення легенів — це гостре інфекційне захворювання, при якому уражається власне легенева тканина. Залежно від збудника, величини запального вогнища, віку пацієнта та наявності у нього супутніх захворювань, пневмонії дуже відрізняються.

Правильна реабілітація після пневмонії — важливий крок до усунення можливих негативних наслідків хвороби.

Рекомендації та протипоказання

У більшості випадків, якщо пацієнт не запускає захворювання і правильно лікується, гостра пневмонія зазвичай закінчується сприятливо: температура нормалізується; йде слабкість, задишка, кашель; зникають запальні зміни в легенях.

Починати відновлення варто ще на першому тижні захворювання: фізіопрофілактика запобігає несприятливому розвитку захворювання, й у такому випадку значно зростає ефективність комплексної терапії.

Фізіотерапія, в свою чергу, призначається лише після того, як нормалізується температура тіла та проходять симптоми інтоксикації.

Фізіотерапевтичні методи відновлення після пневмонії

Медикаментозне лікування пневмонії не завжди забезпечує повне відновлення функцій зовнішнього дихання, тож застосовується фізіотерапія та кінезотерапія (ЛФК). Комплекс вправ допомагає вивести з легень мокротиння. Щодо фізіотерапії, в залежності від випадку призначають наступні методи.

  • Ультрависокочастотна терапія та індуктотермія, які проводять одночасно з антибактеріальною терапією. Електричне поле ультрависокої частоти впливає безпосередньо на область запалення у легенях. Це сприяє зменшенню набряклості та відновлює мікроциркуляцію крові. Індуктотермія — це вплив на організм магнітного поля високої частоти, що має протизапальну і антисептичну дію, допомагає покращити кровообіг, обмін речовин, а також розслабляє гладкі та поперечно-смугасті м’язи.
  • Магнітотерапія, або вплив змінного низькочастотного магнітного поля. Таку терапію використовують для зменшення набряклості тканин, поліпшення капілярного кровообігу, стимуляції обмінних процесів у вогнищі запалення.
  • Аерозольтерапія або ж інгаляції дозволяють збільшити площу контакту лікарських речовин зі слизовою оболонкою дихальних шляхів. Таким чином розсмоктування запалення відбувається швидше, а самі препарати мають більшу бактерицидну або бактеріостатичну дію.
  • Ультрафіолетове опромінення (УФО) сприяє підвищенню активності лейкоцитів та збільшенню вмісту протизапальних гормонів, через що і має виражену протизапальну дію.
  • Лазеротерапія або магнітолазеротерапія при гострій пневмонії або її залишкових явищах сприяє поліпшенню мікроциркуляції в легенях, ослабленню спазмів мускулатури бронхів, імуностимуляції, посиленню дій антибіотиків через збільшення їхньої концентрації в легеневій тканині.
  • Фізіотерапія системою Хівамат покращує мікроциркуляцію, сприяє нормалізації тонусу судин і гладкої мускулатури. Крім того, така фізіотерапія має виражену протинабрякову дію, антиспастичний та знеболювальний ефекти. Застосування системи ХІВАМАТ у лікуванні пацієнтів з бронхолегеневою патологією є досить ефективним, а також безпечним методом фізіотерапевтичного впливу, скорочує терміни реабілітації в середньому на 15-20%.

Додаткові методи відновлення

Іноді доцільно включати наступні фізичні методи:

  • Ампліпульстерапія, або вплив синусоїдальних струмів високої й низької частот на міжлопаткову область, в область проекції надниркових залоз або відповідного осередку ураження, тобто легенів.
  • Йод-, Кальцій-, Еуфілін-електрофорез на грудну клітку, поперек щодо вогнища ураження в легенях. Лікарські препарати надходять в організм через міжклітинні простори, сальні та потові залози у вигляді позитивних чи негативних частинок (іонів).
  • Масаж грудної клітини (дренажний масаж).
  • Дихальна гімнастика.

Записатися на консультацію до фізіотерапевта можна за телефоном +38 (048) 730-00-30 або через форму на сайті.