Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Всесвітній день раціонального харчування

29 травня – Всесвітній день раціонального харчування. З питань раціонального харчування ми звернулися до сімейного лікаря Поліклініки всієї родини в Райдужному Odrex Алли Михайлівни Осадчук.

Ось кілька простих правил, дотримуючись яких їжа, яку ви вживаєте буде краще засвоюватися а настрій і самопочуття буде поліпшуватися.

Від чого залежить засвоюваність їжі?

Здоровий шлунково-кишковий тракт здатний переварити практично будь-яке поєднання продуктів. Але ось засвоюваність корисних речовин з їжі змінюється під впливом різних факторів. Так, свіжеприготована їжа засвоюється краще повторно розігрітої, або тієї, що пройшла кілька стадій переробки. Приготована на пару, відварна або запечена – засвоюється краще, ніж при іншій температурній обробці.

По-різному засвоюються і мікроелементи: насичені тваринні жири швидше всмоктуються і перетворюються в жир, ніж рослинні.

Як харчуватися до і після фізичних навантажень?

Те, що саме ви з’їдаєте до, під час і після тренування, істотно впливає на результат. Про це добре відомо спортсменам але й іншим буде корисно знати, як збалансувати раціон з урахуванням фізичних навантажень.

  • Перед тренуваннями: «об’ємну» їжу, а це, наприклад, супи, краще з’їсти за 1-2 години до тренування, а каші, сир, тобто «щільну» їжу – за 30-60 хвилин.
  • Після тренування: поїсти потрібно обов’язково, адже якщо цього не зробити, то не буде і збільшення сили і нарощування м’язової маси. Найкраще підкріпитися в перші 20 хвилин після тренування, але це не повинні бути продукти з високим вмістом жирів, а вуглеводи варто вживати з продуктів з високим глікемічним індексом. Від кофеїновмісних продуктів краще відмовитися (включаючи шоколад), а ось білки – обов’язкові.
  • Після інтенсивного тренування: важливо відновити баланс мінеральних речовин і компенсувати воду, яка вийшла з потом. Тому після важкої пробіжки або велопрогулянки так важливі відновлювальні напої.

В цілому, зміцнити м’язи допомагає високобілкова дієта – 1,5-3 г білка на кілограм маси тіла. Багато білка міститься в молоці і сирі, білої риби, курячому м’ясі і яйцях.

Чим шкідливі дієти без консультації з фахівцем?

Коли ми наважуємося сісти на дієту, то часто відштовхуємося від причин, які привели до зайвої ваги. Часто помиляємося в цих причинах, часто заходимо не з того боку. До чого може призвести неправильно підібрана дієта? Не тільки до захворювань шлунково-кишкового тракту: до проблем з нирками, порушень сну, розвитку депресії. Складена самостійно дієта загрожує коливаннями маси тіла, а вони ведуть до підвищення ризику серцево-судинних захворювань, в тому числі – інсультів.

 

Записатися на консультацію можна за телефоном +38 (048) 730-00-30 або через форму «Запишіться на прийом» на нашому сайті.

Також нагадуємо, що з сімейним лікарем Аллою Осадчук можна укласти декларацію.