Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Всесвітній день боротьби з діабетом. Консультує ендокринолог — Вероніка Непорада

Всесвітній день боротьби з діабетом або World Diabetes Day щорічно відзначається у багатьох країнах світу. Цей день служить важливим нагадуванням всьому прогресивному людству про серйозність даного захворювання, необхідність його своєчасного виявлення, лікування та профілактики та про те, що поширеність захворювання невпинно зростає.

На поширені питання про цукровий діабет відповідає ендокринолог Вероніка Непорада.

Що таке цукровий діабет другого типу?

Цукровий діабет другого типу — хронічне захворювання ендокринної системи людини, для якого характерна iнсулiнорезистентнiсть, тобто клітини організму перестають сприймати інсулін — один з головних гормонів підшлункової залози. На відміну від діабету першого типу, який найчастіше виникає в дитячому віці через збої в роботі імунної системи, та в більшості випадків призводить до схуднення людини,цукровий діабет другого типу — зазвичай проблема людей після 40 років, які зловживають неправильним харчуванням, мало рухаються і страждають від надмірної ваги.

Найчастіше дiагноз цукровий діабет 2 типу встановлюють аж через кілька років вiд початку захворювання. Симптоми, при яких варто насторожитись: прискорене сечовипускання, постійне відчуття спраги та голоду, коливання ваги та безпричинна перевтома.

Як жити з цукровим діабетом другого типу?

Цукровий діабет — серйозне захворювання, але не вирок. Перебіг захворювання можна полегшити, якщо ставитись до свого раціону більш усвідомлено: правильно харчуватись, відмовитись від продуктів з надмірною кількістю цукру, зменшити солодкі фрукти та алкогольні напої у своєму раціоні, а також займатись фізичними вправами. При бiльш важкій формі цукрового діабету ендокринолог може призначити прийом цукрознижуючих ліків або інсулінових ін’єкцій. Якщо ж людина хоче повністю позбутись від проблеми, на допомогу приходить сучасна радикальна медицина — міні-гастрошунтування.

Як лікують діабет другого типу за допомогою міні-гастрошунтування?

Міні-гастрошунтування (інша назва: MGB) — це малоінвазивна баріатрична операція. Вона нормалізує рівень цукру в крові та змінює метаболiзм та траєкторію руху їжі з дванадцятипалої кишки на кишковий тракт. Це зменшує відчуття голоду, а також тягу до шкідливої ​​їжі, що і дозволяє пацієнтові не переїдати.

Переваги операції:

• легко переноситься, практично не має побічних ефектів і післяопераційних ускладнень;
• підходить людям з нормальною вагою (цукровий діабет часто асоціюють саме з зайвими кілограмами, але насправді це не обов’язково).

Записатись на консультацію Вероніки Григорівни ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.