Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Консультує терапевт та інфекціоніст — Маріанна Павловська

На сьогоднішній день СНІД справедливо називають великомасштабною епідемією, чумою 20-го і 21-го століть, яка реально загрожує людству і відома в кожному куточку земної кулі. Незважаючи на те, що за останні роки було досягнуто значного прогресу на шляху викорінення ВІЛ як загрози здоров’ю населення, епідемія ВІЛ все ще не взята під контроль, а молоді люди як і раніше в непропорційно більшій мірі схильні до ризику.

Щорічно 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день є однією з найважливіших міжнародних дат, пов’язаних з питаннями охорони здоров’я та однією з ключових можливостей підвищення інформованості з приводу цієї хвороби, демонстрації підтримки людям, що живуть з ВІЛ, та як день пам’яті жертв цього захворювання.

Зі свого боку ми займаємось інформуванням, профілактикою та діагностикою ВІЛ. Питанням імунодефіцитних станів в Медичному домі Odrex займається терапевт та інфекціоніст вищої категорії — Павловська Маріанна Олександрівна.

Синдром набутого імунодефіциту — це комплекс захворювань, які розвиваються внаслідок руйнування вірусом (ВІЛ) імунної системи.

Передача ВІЛ-інфекції відбувається через біологічні рідини організму: кров, сперму, піхвовий секрет і грудне молоко. Інфекція може передаватися: через незахищений статевий акт з інфікованим партнером (гетеросексуальний або гомосексуальний, не важливо); від матері дитини під час вагітності, пологів або через грудне вигодовування, якщо не дотримується режим профілактики; через кров та препарати крові. Наприклад:

• при переливанні інфікованої крові або пересаджуванні інфікованих органів чи тканин,
• при спільному користуванні зараженим ін’єкційним інструментарієм: голками, шприцами, інструментами для проколювання шкіри тощо,
• при професійних травмах, наприклад, коли медичний працівник, який надає допомогу
ВІЛ-інфікованому пацієнту, дістає укол голкою.

ВІЛ не передається через випадкові фізичні контакти, як, наприклад, поцілунки, обійми та рукостискання, укуси комарів та інших комах, кашель, чхання та плювання, спільне користування туалетом і навіть зубною щіткою, використання посуду або споживання їжі та напоїв, яких торкалася людина, інфікована ВІЛ.

ВІЛ-інфекція не може проникнути, якщо шкіра не пошкоджена, але здатна зробити це через відкриту рану. Тому профілактика передбачає перешкоди для вірусу: застосування презервативів, захисних засобів, наприклад, рукавичок, а також стерилізації інструментів.

Записатись на консультацію до Маріанни Олександрівни Павловської ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.

Також нагадуємо, що ви можете безкоштовно здати експрес-тест на ВІЛ за програмою НСЗУ на прийомі у свого сімейного лікаря. Докладніше.