Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Всесвітній день кардіолога. Консультує кардіолог, терапевт Олена Усенко

6 липня у світі відзначають День кардіолога — лікаря, який займається однією з найцікавіших систем в організмі людини — серцево-судинної. Це своєрідна транспортна система, яка невпинно працює протягом нашого життя. Про найцікавіші особливості серця та судин розповіла завідувачка соматичним відділенням, кардіолог, кандидат медичних наук Олена Усенко

Як працює серце?

Кровоносна система за своєю побудовою поділяється на артеріальну та венозну. По артеріальній системі кров рухається від серця, а по венозній — притікає до серця, роблячи велике та мале коло кровообігу. Лише за годину серце перекачує близько 300 літрів крові, забезпечуючи кров’ю майже усі 75 мільйонів клітин організму.

Анатомічно серце розташовується на дві третини зліва від грудей і на третину справа. При цьому воно злегка відхилено вліво, тому серцебиття прослуховується саме з лівого боку. Цікаво, що серце чоловіків більше за вагою та розміром майже на третину, але скорочується воно в декілька разів менше, на відміну від жіночого.

Орган можна назвати автономним, адже він самостійно генерує електричний імпульс, який поширюється по серцевому м’язові, змушуючи його скорочуватися. А власні електричні імпульси дозволяють серцю битися навіть за межами тіла, але за умови, достатнього запасу кисню.

Коли нам потрібен кардіолог?

Серцево-судинні хвороби є першою причиною смертності людей у світі, найчастіше через ішемічну хворобу серця, порушення мозкового кровотоку, серцевого ритму та їхні ускладнення. Головний ворог серцево-судинної системи — атеросклероз — захворювання, в результаті якого на судинах відкладається велика кількість холестерину. Цей процес відбувається протягом усього життя. Жировий прошарок, який є у кожної людини, формується у перші 10 років життя, а потім він деформується під впливом нашого способу життя.

Дбати про серце та судини досить просто: головною профілактикою є здоровий спосіб життя, що включає раціональне харчування, нормовані фізичні навантаження, відмову від тютюнопаління й обмеження у вживанні алкоголю.

Кардіологи стоять на сторожі нашого серця, але недооцінюючи власне здоров’я та не дбаючи про себе, ми можемо занедбати стан всього організму. Людям після 45 років радять обстежуватися раз на рік у профілактичних цілях. А сьогодні огляди не займають багато часу. Аби пройти Кардіо Check-Up потрібно 2,5 години, але за цей час можна виявити схильність або вже саму хвороби та призупинити її розвиток.

Записатися на консультацію кардіолога ви можете за номером +38(048) 730-00-30 або за формою на нашому сайті.