Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

З двох бід вибрати меншу: як зберегти шкіру від акне, яке викликає маска

Вже понад 6 місяців, крім гаманця, телефону, ключів, ми не забуваємо брати з собою і маску. Ця необхідність зумовлена все ще стрімким поширенням COVID-19. Однак крім засобу захисту вона може служити і причиною шкірних захворювань. Про те, як вберегти свою шкіру, розповіла дерматолог Юлія Теплюк.

Які проблеми зі шкірою може викликати маска

  • Подразнення. Перше, і найбанальніше, що може трапитись через постійне носіння маски — це подразнення, так званий контактний дерматит. Тканина постійно треться через щільне прилягання на переніссі і підборідді, що створює мікро-, а іноді й макротравму.
  • Пріння. Патогенна флора, що виникає через постійне пріння, викликає різні шкірні захворювання: найрозповсюдженіше — акне.
  • Висипання. Чому висипань від маски тільки більшає? Висипання, які вже є на шкірі, піддаються «парниковому ефекту». Маска провокує поширення висипання через зниження кисню в цій зоні, підвищення продукції шкірного себума, закупорювання дрібних волосяних фолікулів.

Як обрати маску

Носіння маски — невід’ємна частина життя на даний момент, тому потрібно шукати виходи з цієї ситуації. Одне з важливих питань, які потрібно вирішити в першу чергу — це матеріал, з якого зроблена маска. Уникати потрібно саморобних масок зі щільних і не натуральних тканин, через які шкіра не дихає. Також варто утримуватись від носіння масок з неопрену. Теоретично, кращим вибором для шкіри була б маска з шовку, але в реальності ніякого ​​захисту від вірусу вона не надасть. Тож оптимальний варіант — медична тришарова маска.

Найнеобхідніше, що потрібно робити — вчасно міняти маски. Чим частіше, тим краще. Навіть частіше, ніж прописано в інструкції. Багаторазову маску потрібно обробляти і просушувати зсередини. І ні в якому разі не носити брудну і пом’яту маску, яка кілька днів лежить в сумці на випадок походу в магазин.

Косметика під маскою

Краще на час носіння маски уникати використання тональних засобів і будь-якої іншої декоративної косметики. До і після носіння маски слід вмивати обличчя з м’яким очищувальним засобом і наносити звичний зволожуючий або заспокійливий крем. А ось надто старатись з очищенням шкіри не варто: агресивні засоби можуть пересушувати шкіру і порушувати захисний бар’єр, відкриваючи шлях для бактерій.

У парі з маскою добре поводяться креми з церамідами та гіалуроновою кислотою — вони створюють на шкірі ніби захисний бар’єр і нівелюють тертя.

Якщо висипання вже з’явились і профілактичні заходи не працюють, слід додати в свій щоденний догляд засоби з протизапальними складовими (бензоїл пероксид чи інші). З подразненням необхідно буде боротись за допомогою активного зволоження шкіри.

Записатись на консультацію можна за номером +380 (48) 730-00-30 або на сайті Медичного дому Odrex.