Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Зберегти обидві: Всесвітній день нирок

Так, у нирок також є свій Всесвітній день. Це гарний привід дізнатись, як себе відчуває наш, виключно важливий для нормального функціонування організму, орган. Цього дня ми вирішили поговорити про захворювання, яке має тривалий безсимптомний період — кісти нирок.

Що таке кіста, та як її розпізнати?

Кісти — часті аномалії функціонування нирок, а за своєю суттю — це доброякісне капсульне новоутворення з рідиною всередині. Частий випадок, коли кісти у нирках себе ніяк не проявляють, немає ні болю, ні дискомфорту. Тому на щорічному огляді чи на консультації з інших приводів — ця новина як грім серед ясного неба. Адже ми звикли лікуватись лише коли болить.

Про наявність кісти в нирці можуть свідчити:

  •  поява крові у сечі,
  • біль та складнощі при сечовипусканні,
  • біль в області попереку чи сечового міхура.

Додатково може з’явитись підвищення артеріального тиску, із супутнім для цього стану головним болем в потиличній частині голови, безсонням, зниженою працездатністю, нервозністю та погіршенням зору.

Однак симптоми зазвичай з’являються, коли кіста вже сягає 5 см або має специфічне розташування. Менші за розміром кісти виявляють завдяки УЗД-дослідженню, вони можуть абсолютно ніяк не проявляти себе.

Яке є лікування?

Шляхів розвитку подій є багато. За деякими кістами можна просто спостерігати, досліджувати динаміку та спокійно жити, спілкуючись з лікарем раз на рік.

Деяким пацієнтам потрібно видаляти вміст кісти. Для цього здебільшого використовують пункційну методику, яка проходить під УЗД-контролем. Без розрізів та ускладнень, які виникали раніше при радикальних втручаннях.

Інколи є потреба у лапароскопічному видаленні кісти. Сьогодні ці методики дозволяють швидко повернутись до звичного життя, а комусь, наприклад, в професійний спорт.

Варіанту якоїсь особливої профілактики ні медики, ні науковці ще не віднайшли. Але все ж знаємо, що фізична активність, раціональне харчування та нормалізація ваги ниркам лише в користь. А за зайву склянку чистої води ваші нирки тільки подякують.