МРТ головного мозку
Магнітно-резонансна томографія (МРТ) головного мозку виконується з контрастом і без, при наявності таких симптомів, як головний біль, нудота, блювота, порушення слуху, зору, моторні дисфункції кінцівок, неврологічні розлади пам’яті та пізнавальних здібностей.
Про діагностику
У Медичному домі Odrex в Одесі проводять МРТ головного мозку за допомогою профільного діагностичного обладнання експертного рівня. У Odrex висококваліфіковані фахівці не тільки вміють негайно приймати рішення в екстрених ситуаціях (коли, наприклад, від МРТ залежить необхідність проведення термінової операції), а й досить проникливі в оцінці стану роботи внутрішніх органів і систем, виходячи з просканованого томографом матеріалу. Від їх далекоглядності в прямому сенсі цього слова залежить напрямок лікування, яке надасть надалі лікар.
Як проводиться МРТ головного мозку? Сам томографічний апарат являє собою циліндричну трубу, оточену магнітом. Пацієнт під час огляду лежить на пересувному столі в центральній частині цього магніту. Вплив іонізувального випромінювання відсутній. Є можливість отримати томографічні зображення неоднакової товщини та з різних кутів огляду в залежності від того, які саме зони тіла спостерігає рентгенолог. Дослідження триває близько 20 хвилин без введення контрастної речовини, а з введенням контрасту займає близько години. Про те, що таке МРТ головного мозку, ви можете поцікавитися та дізнатися більш детальну інформацію за номером +38 (048) 730-00-30.
Навіщо потрібне таке дослідження
МРТ головного мозку дозволяє виявити:
- пухлини головного мозку;
- причини порушення зору і слуху;
- інсульти;
- деменцію;
- причину епілепсії;
- вади розвитку центральної нервової системи;
- розсіяний склероз та інші системні захворювання нервової системи;
- інфекційні захворювання по типу менінгіту, енцефаліту;
- судинні розлади;
- крововиливи при різного роду травмах;
- порушення функції залози внутрішньої секреції, розташованої біля основи головного мозку.
Як підготуватись до дослідження?
Одяг повинен бути вільним, без металевих вставок — застібок, карабінів. МРТ головного мозку у дітей від 1 місяця до 12 років:
- З контрастом, без анестезії: взяти результати аналізів креатиніну і сечовини.
- З контрастом або без, з анестезією: дослідження проводиться вранці натщесерце, за 8 годин до дослідження не можна їсти, за 4 години — не пити, у випадку з пригрудними дітьми витримати максимальний інтервал між годуваннями (приблизно 3 години), зробити ЕКГ бажано в той же день і взяти з собою результати.
МРТ головного мозку з контрастом: за 1-2 години до дослідження легко перекусити, взяти результати аналізів креатиніну і сечовини. Подібні запобіжні заходи вбережуть вас від нудоти та блювоти. При контрастному обстеженні мозку рентгенологу знадобиться також інформація про те, чи є у пацієнта алергія на контрастну речовину, чи немає у нього астми й хронічних захворювань нирок. В обов’язковому порядку необхідно інформувати лікаря про вагітність на початкових її стадіях; про клаустрофобію, якщо така є. При боязні замкнутого простору може виявитися необхідним прийом седативних ліків.