Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Історія пацієнта Ядигара Ахмедова: порушення кровопостачання судин, які живлять кишківник

Хірурги та анестезіологи Медичного дому Odrex ще раз підтвердили, що безнадійних пацієнтів немає. Історія про Ядигара Ахмедова, який потрапив у клініку з тромбозом мезентеріальних судин кишківника.

Швидка допомога

Ірина Федорова, дочка Ядигара Ахмедова, розповідає, що її татові — 77 років і у нього були серйозні проблеми з серцем. У 2008-му Ядигар Ахмедов пережив інфаркт з утворенням аневризми лівого шлуночка серця. І всі ці роки постійно спостерігався в одній із лікарень. У Odrex потрапили, викликавши швидку:

«У мене самої 20 років стажу роботи на швидкій допомозі. І я бачу різницю. Тому не в перший раз викликаю службу Odrex. Тут і ставлення інше, і все інше. Привезли тата сюди 5 жовтня. І з цього дня все почалося… Я, як медик, можу дати оцінку подіям, які відбувалися. Що мені дуже сподобалося, так це те, що лікарі — висококваліфіковані. Одразу видно. І разом з тим — дуже прості в спілкуванні. Психологічно з ними комфортно. Тато, м’яко висловлюючись, — людина примхлива. Але і хірург Андрій Фомін, і хірург та наш лікар Сергій Харківський, мають витримку, терпіння й доброзичливість … »

Термінова операція

Ірина Федорова згадує про свої переживання. Каже: операція видалася вкрай складною. Жінка усвідомлювала, що може втратити близьку людину. Але, за її словами, хірурги прийняли екстрене рішення — оперувати, нехай і з мінімальними шансами на успіх.

«Мені пощастило, що мій тато потрапив до таких фахівців, — стверджує Ірина. Андрій Фомін — геній. А Сергій Харківський, — він відразу назвав діагноз, прогноз. Моментально у всьому розібрався: правильно поставлений діагноз в першу хвилину. І, як результат, — тата зараз виписують з лікарні, цілим та неушкодженим. А надійшов він з вкрай важкою патологією. По-людськи, без пафосу, я вдячна цим людям. Зараз підійшла до них: лікарі — скромні, і я розплакалася … »

Мультифокальний інфаркт кишківника

Як пояснив хірург Андрій Фомін, у пацієнта трапився так званий мультифокальний інфаркт кишківника:

«Іноді виникає порушення кровопостачання судин, які живлять кишківник, — через закупорку їх емболами. Що, власне кажучи, у пацієнта і сталося.

Харчування і кровопостачання кишечника пацієнта погіршилося, медикаментозне лікування вже не чинило належного ефекту. І довелося хворого прооперувати. Під час операції стало ясно, що практично весь тонкий кишечник у людини загинув. Відбулися незворотні зміни. І тут дуже складно приймати рішення, тому що прогнози для таких пацієнтів зазвичай, на жаль, невтішні. Смертність сягає близько 95%.

Але ми намагалися використати один шанс зі ста. І видалили весь уражений кишечник. Залишили близько 70-80 см петлі тонкої кишки, яка не загинула повністю.

Пацієнт безпечно переніс операцію. І відновився в інтенсивній терапії. Зараз самостійно п’є, їсть.

Звичайно, жити з кишечником довжиною 70-80 см складно, і ставити довгострокові прогнози теж досить складно. Але пацієнт не загинув і ми продовжили йому життя. Я вважаю, що за це варто боротися. Вважаю це якимось успіхом: і нашим, і лікарів інтенсивної терапії, і самого пацієнта ».

У свою чергу Сергій Харківський коментує:

«Те, що пацієнт вижив та виписаний додому, — це результат командної роботи. Без залучення кожного учасника в процес результату б не було. Я не можу сказати: «складна операція». Я просто виконую свою роботу, для якої потрібні певні знання і вміння. Тактика лікування передбачає і вибір медикаментозної терапії, і прийняття рішення щодо часу проведення операції, спостереження за пацієнтом в післяопераційному періоді, а також ряд необхідних рекомендацій ».

Реабілітація після операції

Ірина Федорова відзначає також уважне ставлення до її батька у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії:

«У реанімації від батька не відходили ні на крок, ні до кого не причепитися. Догляд — якісний. Хоч він у нас примхливий, але жодного разу не поскаржився. З ним розмовляли, з ним жартували, його підтримували. Дякую анестезіологу Олександру Максименко … »

Анестезіолог Олександр Максименко розповідає, з якими труднощами довелося зіткнутися:

«Пацієнт потрапив у вкрай важкому стані. Гемодинамічно нестабільний. Це внаслідок не тільки цукрового діабету, але і дуже важкою супутньою серцево-судинною патологією, а також патології з боку легень, нирок. Все це ускладнювалося наявністю ожиріння третього ступеня.

В операційній ми були готові до великих труднощів. Тому як діагноз передбачає негативний прогноз. Під час оперативного втручання пацієнт був з вираженими порушеннями гемодинаміки. На інфузії трьох вазопресорів — це говорить про значні порушення серцево-судинної системи.

Після операції, до ранку, з’явилася тенденція до стабілізації, він вже почав бути більш-менш стабільний. Пацієнт перебував на продовженій штучній вентиляції. Бронхолегенева патологія представляла найбільшу складність. На другу добу знадобилася трахеостомія.

І далі ми його вели вже на респіраторній підтримці, з етапами відлучення пацієнта від апарату. Через 48 годин з’явилися хороші шанси на нормальний результат ».

Не шкодувати часу на спілкування з пацієнтом

Олександр Максименко не шкодує часу на спілкування з пацієнтом, каже: «Мене вчив професор, перший кандидат медичних наук в Україні в області анестезіології Леонард Петрович Чепкий. Він повторював: «Якщо після спілкування з лікарем пацієнтові не стало легше, означає, що проблема — не в пацієнта».

Ядигар Ахмедов — третій, хто вступає в Odrex з таким діагнозом. Всі троє вижили всупереч побоюванням.

Статистика по захворюванню мезентеріальним тромбозом, на жаль, маловтішна. Шанси вижити при тотальному тромбозі на тлі важкого декомпенсованого цукрового діабету і подібної супутньої патології серця і легенів — мізерні. Однак і при несприятливому прогнозі трапляються дивні речі, — впевнений Олександр Максименко.

«Це, скоріше, можна віднести вже до богословських питань. Я для себе вирішив давно, — каже доктор Максименко, — роби — що потрібно, а буде — як буде. Коли заявляють, що хвороба невиліковна або шансів 30-40-50%, все ж в медицині трапляються казуїстичні випадки. І навіть при поганому прогнозі чи статистиці є місце для дива».