Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Пупкова грижа у дитини. Оперувати чи ні?

Пупкова грижа, або кила – це вада стінки живота, при якій внутрішні органи виступають через пупок. Ця патологія є вродженою, починає розвиватися ще в утробі матері і може самостійно пройти в ранньому дитинстві. Але на жаль, так відбувається не завжди. Дитячий хірург Михайло Тернавський пояснює, що робити, якщо почули діагноз «пупкова грижа» і чому не потрібно боятись операції, якщо її все-таки призначили.

Чому з’являється пупкова грижа?

Ризики виникнення хвороби може підвищувати ожиріння у майбутньої матері, вживання алкоголю, паління та прийом деяких ліків під час вагітності. Однак визначити точну причину появи патології у кожному конкретному випадку складно, якщо не неможливо. Працює це так: протягом 2-3 місяця розвитку плоду його кишечник збільшується в об’ємі і трохи випирає через пуповину. Це нормальний фізіологічний процес – ближче до 3 місяця він повертається на місце. Але може не повернутись і спричинити розвиток пупкової грижі.

Як виявити пупкову грижу?

Якщо пупкова кила невелика, то у маляти може бути легка припухлість, почервоніння та ущільнення навкруги пупка (іноді болісне). Якщо ж виступає не лише кишечник, але й інші органи, то її буде помітно візуально.

Серед симптомів у дитини також можуть спостерігатись занепокоєння та проблеми з шлунково-кишковим трактом.

Захворювання може протікати безсимптомно і не викликати неприємних відчуттів у дитини. Саме тому дуже важливо не пропускати планові огляди у хірурга – це допоможе вчасно виявити хворобу та запобігти розвитку ускладнень.

Як лікують патологію?

Пупкова грижа може минути самостійно. Зазвичай до 8-10 років за дитиною спостерігають. Якщо до цього віку кила не пройшла, то призначають операцію. Але лікар може прийняти рішення про втручання раніше, якщо хвороба несе небезпеку здоров’ю малюка або шкодить якості його життя. Наприклад, якщо після фізичного навантаження у дитини в області пупка з’являється біль, що проходить після відпочинку.

Батькам не варто боятися операції – сучасні можливості хірургії роблять втручання безпечними й такими, що легко переносяться.

В Медичному домі Odrex пупкову грижу оперують малоінвазивними методами з використанням лазеру – всього лише через кілька проколів. Операція проводиться під загальним наркозом. В Odrex процес організований так, що малюк засинає і прокидається на руках у батьків, тому в нього не виникає зайвого стресу.

Післяопераційний стан не вимагає довгого перебування в стаціонарі – зазвичай додому виписують вже наступного дня. Шви малопомітні, швидко загоюються і не призводять в майбутньому до косметичних дефектів.

Детальніше про дитячий стаціонар Odrex

Записатись на консультацію та обстеження до Михайла Сергійовича можна через форму на сайті, через мобільний додаток або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.