Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!
В цьому розділі можуть зустрічатись відверті сцени, зображення ран і хірургічних операцій. Вразливим людям рекомендуємо утриматись від перегляду.

Рак простати: лапароскопічна vs відкрита операція

Українська урологія не стоїть на місці: наші колеги роблять приголомшливі речі, і тільки на базі Національного інституту урології в минулому році було проведено близько 6 500 операцій. Ми, в свою чергу, постійно з ними співпрацюємо. Професор Сергій Шамраев, завідувач урологічним відділенням і головний науковий співробітник Інституту урології, проводить експертні оперативні втручання в Медичному будинку кілька разів на рік.

Лапараскопія

Більшість українців, як і раніше мають розпливчасте уявлення про те, якого роду обстеження потрібно проходити регулярно. Тим часом, профілактичні огляди рятують життя — так сталося і у нашого пацієнта.

Простат специфічний антиген — онкомаркер, рівень якого необхідно контролювати всім чоловікам старшим 50 років. Ця проста методика — основа профілактики запущеного раку простати. Коли виявляють підвищення рівня PSA, наступна дія — МРТ, яка визначає показання до біопсії і, при необхідності, до лікування.

Саме так пройдений в нашій клініці чек-ап виявив у чоловіка пухлину на ранній стадії. Олександр Конопко і Сергій Шамраев провели чоловікові радикальну простатектомію — малоінвазивним способом, через 5 проколів.

За час операції хірурги видалили не тільки передміхурову залозу і навколишні її насінні бульбашки, але і більш 30 лімфатичних вузлів. Видалити всі лімфовузли було особливо важливо тому, що це попереджає розвиток метастазів і дозволяє виставити показання до необхідності комбінованого лікування.

Малоінвазивна методика дозволила чоловікові піднятися вже на наступний день — і самостійно піти додому через 5 діб. Хоча повне відновлення чекає пацієнта протягом місяця, він уже повертається до звичного життя: в майбутньому йому досить здавати простатоспецифічний антиген і проходити рутинні дослідження.

Відкрита операція

Останні роки лапароскопічна хірургія завойовує собі все більше простору, однак випадки, коли необхідна класична хірургія, все ще бувають. А серед факторів, які визначають вибір втручання — і вимушене положення тіла під час операції, і підвищення внутрішньочеревного тиску.

Так, у одного з наших пацієнтів з раком передміхурової залози склалося відразу кілька факторів, через які хірурги-урологи зупинилися на відкритій операції:

  • обсяг пухлини — більше 100 кубічних сантиметрів: для хірургів лапараскопічне видалення пухлини такого розміру — технічно складне, а тривалість операції — висока.
  • надмірна вага і супутні йому проблеми: до моменту операції пацієнт важив більше 120 кг. У чоловіка виражений остеохондроз хребта, зайва вага була причиною обмеження екскурсії легень.
  • особливості проведення лапароскопічної операції: пацієнт тривалий час знаходився б в положенні, при якому голова знаходиться нижче рівня таза, а це могло призвести до віддалених наслідків — через супутні захворювання.

Відкрита операція пройшла успішно: за кілька годин була видалена передміхурова залоза разом з насіннєвими бульбашками і лімфатичними вузлами. У підсумку — повне утримання сечі і збережена потенція.