Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Абдомінальне ожиріння

Більш небезпечне в порівнянні з іншими типами ожиріння, тому що асоціюється з відкладенням жиру на органах черевної порожнини і спричиняє ряд серйозних проблем.

Характеризується надмірними жировими відкладеннями в ділянці живота і частіше зустрічається у чоловіків.

У хворих може розвинутись метаболічний синдром, цукровий діабет, підвищується ризик виникнення атеросклерозу, артеріальної гіпертензії, інсульту, інфаркту.

Тому крім зайвої ваги можуть бути такі симптоми, як сухість у роті, головний біль і біль у серці. Ночами таких пацієнтів зазвичай турбує апное (тимчасове припинення дихальних рухів під час сну) та хропіння. Величезна кількість таких симптомів і ускладнень не дивно, адже навантаження на органи при ожирінні збільшується в кілька разів.

Абдомінальний тип ожиріння в жодному разі не можна ігнорувати. Крім серйозних порушень у функціонуванні організму, це ще й велика психологічна проблема, яка часто стає серйозною перепоною на шляху людини до особистого щастя та самореалізації. Тож не варто відкладати візит до лікаря.

Діагностика

Далі проводяться дослідження визначення гормональних порушень: аналізи до рівня гормонів щитовидної залози, надниркових залоз. Також пацієнта перевіряють на схильність до цукрового діабету та виключають інсуліному (новоутворення з бета-клітин острівців підшлункової залози, що секретує надмірну кількість інсуліну).

Лікування

Абдомінальне ожиріння 1 ступеня не потребує хірургічного втручання та може бути усунене за допомогою консервативного лікування, низькокалорійної дієти та фізичних навантажень. Пацієнту залежно від виявлених порушень призначаються препарати, що коригують вуглеводний та ліпідний обмін, гормональний фон та ін. Оскільки метаболічні процеси у людей з ожирінням уповільнені, дієта сама по собі не дасть відчутного ефекту.

Більш серйозні ступені ожиріння лікують за допомогою про баріатричних операцій: установки внутрішньошлункових балонів, рукавної резекції шлунка, гастрошунтування.

Все це малоінвазивні втручання, які проводяться лапароскопічним шляхом і дозволяють вирішити проблему ожиріння максимально ефективно та при цьому дбайливо по відношенню до організму пацієнта.

Що призводить до розвитку абдомінального ожиріння?

До факторів, що провокують ожиріння, належать:

  • гіподинамія,
  • надмірне вживання їжі, особливо жирної, солодкої та солоної,
  • порушення діяльності харчового центру в гіпоталамусі,
  • нестача серотоніну та психогенне переїдання,
  • спадкова схильність,
  • прийом гормональних препаратів

Які особливості абдомінального ожиріння у жінок?

Для жінок абдомінальне ожиріння небезпечне також тим, що стимулює виробництво чоловічих статевих гормонів, посилюючи функцію кори надниркових залоз. Внаслідок цього розвивається гормональний дисбаланс, порушується менструальний цикл.

Може додатись ще одна проблема естетичного характеру – надмірне зростання волосся за чоловічим типом, яке зветься гірсутизмом. До речі, у чоловіків ожиріння також негативно впливає на статеву функцію. У жировій тканині утворюються естрогени – жіночі статеві гормони, тому в чоловічому організмі цей процес призводить до зниження потенції та підвищення ризику безпліддя.

У чому особливості дієти, яка призначається пацієнтам з абдомінальним ожирінням?

При абдомінальному ожирінні призначається низькокалорійна дієта. У раціоні максимально обмежується кількість тваринних жирів, рафінованих вуглеводів, солі, цукру (особливо солодких напоїв) та спецій. Їжу слід варити, готувати на пару, запікати, але в жодному разі не смажити.

Також рекомендується пити багато води, щоб виводити продукти розпаду жирової тканини та відновлювати водний баланс. Пити потрібно так часто, щоб не встигало виникати відчуття спраги. При цьому дуже важливим є настрій пацієнта. Необхідно не просто обмежувати себе в їжі, а змінити підхід до харчування, усвідомити, що від цього залежить не лише зовнішній вигляд, а й здоров’я всього організму.

Прийом ведуть спеціалісти

Відгуки