Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Дифузна мастопатія

Мастопатія — це група захворювань, що проявляються змінами в структурі молочних залоз, при яких порушується нормальне співвідношення епітеліального і сполучнотканинного компонентів.

Дифузна мастопатія: чому виникає і як лікувати?

Причиною цих процесів є нейроендокринні розлади та дисгормональні зміни. Дифузну мастопатію виявляють, за різними даними, майже у 80% жінок. А при наявності гінекологічних захворювань частота даної патології зростає.

Дифузна фіброзно-кістозна мастопатія вважається початковим етапом захворювання і проявляється, як правило, набухання і больовими відчуттями (масталгія) у грудях у другій фазі менструального циклу, іноді відзначаються виділення із сосків. На дотик можна визначити ущільнення. Найбільше дифузній мастопатії схильні жінки 25-35 років. Як правило, страждають обидві молочні залози.

Багато хто не сприймає серйозно ці симптоми, вважаючи їх нормальним проявом циклічних змін в організмі. Однак часто це стає причиною розвитку більш серйозних захворювань, найнебезпечнішим з яких є, звичайно ж, рак молочної залози. Страх перед таким діагнозом — справжній дамоклів меч для жінки. Тому, якщо ви виявили у себе будь-які насторожують ознаки, краще невідкладно звернутися до лікаря. Можете бути впевнені, що фахівці Медичного дому Odreх проведуть комплексне обстеження і за наявності у вас діагнозу «дифузна мастопатія» призначать адекватне лікування.

Діагностика дифузної мастопатії передбачає огляд мамолога з фізікальним обстеженням, виконанням УЗД і / або мамографії. У деяких випадках вдаються до біопсії молочної залози та МРТ. Діагностична база Odrex оснащена високотехнологічним сучасним обладнанням, що дозволяє виявляти захворювання навіть на самих ранніх стадіях.

Лікування дифузної мастопатії полягає в поліпшенні гормональних і метаболічних показників. З цією метою застосовуються вітаміни, загальнозміцнювальні препарати, лікарські засоби, що поліпшують обмінні процеси в тканинах молочних залоз і зменшують їх набряк. Часто для цього використовують фітотерапевтичні препарати. Іноді виникає необхідність у застосуванні гормональних засобів. Слід пам’ятати, що проблема мастопатії тісно пов’язана зі станом інших органів і систем. Тому для її усунення часом потрібно, наприклад, провести лікування захворювань печінки або розладів нервової системи.

Питання — відповідь

Чи впливає харчування на стан молочних залоз?

Жінкам, особливо тим, у яких відзначаються прояви мастопатії, дуже важливо правильно харчуватися. Це захворювання пов’язане з порушенням співвідношення естрогенів і прогестерону на користь перших. Естрогени утворюються при надходженні в організм тваринних жирів, тому їх вживання слід обмежити в першу чергу. Ця рекомендація стосується і до всіх продуктів, що погіршують роботу печінки (це стосується й алкоголю), адже саме цей орган відповідає за синтез статевих гормонів. Крім того, негативно позначається на здоров’ї солона їжа, бо сіль сприяє затримці рідини в організмі, через що і набухають молочні залози. Кава і чорний чай також посилюють цю проблему. Слід відмовитися від борошняних виробів, майонезу, консервованих і копчених продуктів, шоколаду та інших солодощів. Замість цього рекомендують вживати продукти, багаті вітамінами, клітковиною, складними вуглеводами: злаки, бобові, овочі, горіхи, зелень, деякі фрукти (особливо цитрусові). З напоїв віддавайте перевагу негазованій мінеральній воді, натуральним сокам, зеленому чаю.

Що провокує розвиток дифузної мастопатії?

Розвиток дифузної мастопатії може бути пов’язаний із захворюваннями органів репродуктивної системи, печінки, щитоподібної залози, гіпоталамуса і гіпофіза. Часто дану патологію супроводжують цукровий діабет і ожиріння. Причиною виникнення гормонального дисбалансу, який служить відправною точкою для розвитку мастопатії, може бути відсутність пологів і годування грудьми в анамнезі, а також стреси. Велику роль відіграють спадкові фактори. Крім того, жінкам необхідно уникати травмування молочних залоз. Часто це відбувається в товкучці в транспорті або коли жінка знаходиться за кермом автомобіля.

Як часто необхідно проходити скринінг на рак молочної залози?

Кожна восьма жінка у світі стикається з діагнозом раку молочної залози. Загальновідомий факт, що ризик його розвитку підвищується при наявності мастопатії. Тому, якщо у вас виявлена ​​така проблема, раз на місяць має проводитися самообстеження грудей, раз в півроку УЗД і огляд спеціаліста. Після 40 років замість УЗД роблять мамографію. Ці заходи вкрай важливі, бо вони здатні зберегти здоров’я і життя жінки.

Відгуки