Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Ендопротезування кульшового суглоба

Ендопротезування кульшового суглоба — ортопедо-травматологічна операція, під час якої лікар заміщує пошкоджений суглоб, який вже втратив свої функції, ендопротезом. Такий імплант повністю повторює анатомічну форму природного суглоба і забезпечує його функціонування у повному обсязі. Головна ціль такої операції – усунути біль у суглобі та відновити його здорову рухливість при коксартрозі або повернути рух при переломі шийки стегнової кістки.

Показання та протипоказання для проведення операції

Показання:

Протипоказання

Психічні розлади, за яких пацієнт не може дотримуватися інструкцій по відновленню після операції.

Особливості проведення операції в Медичному домі Odrex

Які протези використовуються у процесі

У клініці Odrex лікарі здійснюють цементне і безцементне протезування. При цементному протезуванні імплант приєднується до кістки за допомогою медичного цементу і фіксується в цьому місці, застигаючи. Такий вид протезування рекомендований у випадках, коли кістка втратила мінеральну щільність і не зможе прорости в імплант.

Безцементне протезування здійснюють методом press-fit — щільної посадки, в результаті якої кульшова кістка вростає в ніжку імпланта. Такий вид протезування застосовують, коли суглоб пористий і кістка може врости в нього, стаючи єдиним цілим. Переваги такого протезування над цементним:

  • відсутність болю; (його джерело  — хворий суглоб видаляється);
  • швидке відновлення і повернення суглобові здорового функціонування.

Як проходить операція

Операція по заміні кульшового суглоба триває від 45 до 120 хвилин. Пацієнта кладуть на операційний стіл. Потім лікарі проводять заміну кульшового суглоба.

Фахівці розсікають шкіру, підшкірно-жирову клітковину, м’язи розлучаються і відсікаються від великого вертіла, потім робиться опил на рівні шийки (тільки якщо це не перелом), частина суглоба без хряща видаляється, після чого в кістки фіксується компоненти ендопротеза (ніжка і головка), виставляється баланс зв’язок (висота імплантів). Потім лікарі зашивають операційну рану.

Як проходить післяопераційний період

Відновлення після операції займає від 4 до 8 тижнів. Активно рухатися в ліжку пацієнт може вже відразу після операції. На другий день можна сідати, на третій — стояти, на четвертий-п’ятий — ходити. Далі пацієнту рекомендована гімнастика і ходьба з дозованим навантаженням.

Реабілітація проходить під пильним наглядом лікарів ортопеда-травматолога чи реабілітолога. У клініці Одрекс пацієнту обирають індивідуальну програму лікувальної фізкультури, а також медикаментозну підтримку, яка направлена на зниження ризику розвитку післяопераційних ускладнень. Лікарі контролюють життєві показники пацієнта.

Переваги заміни тазостегнового суглоба в клініці Одрекс

Переваги проведення ендопротезування в клініці Одрекс в тому, що тут працює ціла команда фахівців, які мають великий досвід роботи у сфері ортопедії та травматології, володіють багатьма сертифікатами та дипломами, проходять навчання і стажування в Україні та за кордоном.

Команда ортопедів-травматологів надає комплексне лікування — крім заміни суглоба пацієнтові проводять корекцію супутніх патологій.

Перед операцією пацієнтові проведуть комплексну діагностику захворювання (з рентгеном, УЗД судин, скринінг серця, рентген грудної клітки та ураженого суглоба), встановлять діагноз і тільки потім на підставі всіх наявних свідчень призначать індивідуальний план лікування.

У Odrex для пацієнтів, які перенесли операцію з ендопротезування, існує програма спостереження, розрахована на три роки. У неї входить індивідуальний план фізичних навантажень, спеціальна дієта, медикаментозна підтримка в разі потреби.

Переваги протезування в Медичному домі Odrex в якості та вартості імплантів. Всі протези офіційно завезені в Україну, мають сертифікати відповідності від фірми-виробника (наприклад, Німеччина). Саме тому ціна таких імплантів набагато нижче, ніж в інших клініках.

Також одним з плюсів клініки є готове цінове рішення. При зверненні в Одрекс пацієнту надають готовий прайс-лист з усім необхідним набором послуг для його індивідуального випадку. Перевага в тому, що всі послуги вже включено в підсумкову ціну лікування: пацієнтові не потрібно доплачувати, шукати додатково лікарів або послугу. Одного разу здійснивши оплату, пацієнт отримує готовий пакет лікування.

Відгуки