Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Кріоаблація

Кріоаблація — це метод лікування складних порушень ритму серця, заснований на дії низьких температур. Використовується для лікування фібриляції передсердь (миготливої ​​аритмії).

Що таке кріоаблація

Кріоаблація — один із найсучасніших способів лікування миготливої ​​аритмії. За поєднання ефективності та безпеки його навіть можна назвати золотим стандартом. Метод є точковим впливом холоду на ділянки серця, які є джерелом виникнення аритмії. При кріоаблації застосовується рідкий азот температурою -50 º С. Тканини в заморожених ділянках руйнуються та перестають брати участь у процесі виникнення аритмії.

Кому показана кріоаблація?

Кріоаблація показана пацієнтам із фібриляцією передсердь. Після кріоаблації серцевий ритм повністю відновлюється, і людина позбавляється необхідності постійно приймати ліки — як від власне аритмії, так і від побічних явищ.

Як відбувається процедура кріоаблації?

Кріоаблацію проводять без розрізів під місцевою анестезією. До артерії вводять спеціальний балон, який підводять по кровоносних судинах до серця. Лікар знаходить осередок аритмії, впливає на нього балоном з рідким азотом температурою -50º С, і невелика ділянка тканини серця з потенційним джерелом аритмії заморожується. В результаті клітини пошкоджуються, втрачають здатність проводити електричні імпульси та виключаються з електропровідної системи серця.

Кріоаблація – малоінвазивна процедура, після якої пацієнт швидко відновлюється. Зазвичай вже наступного дня людину відпускають додому.

Переваги кріоаблації у порівнянні з іншими методами

  • Миготлива аритмія піддається медикаментозному лікуванню, але треба розуміти, що в цьому випадку ліки доведеться приймати довічно. Якщо ліки не підходять пацієнту або діють недостатньо ефективно, ризик ускладнень, у тому числі інсульту, одразу зростає. Кріоаблація ж дозволяє позбутись аритмії раз і назавжди.
  • Тканини серця не припікають (радіочастотна аблація), а заморожують. Завдяки цьому зберігається цілісність структур тканин серця.
  • Кріоаблацію проводять без наркозу, під місцевою анестезією.
  • Ця процедура займає менше часу (близько години), ніж радіочастотна аблація: замість того, щоб протягом кількох годин припікати катетером всю потрібну область точку за точкою, хірург використовує балон з рідким азотом, який швидко заморожує та проводить кругову ізоляцію вени.
  • Імовірність успіху при лікуванні кріоаблацією вища, ніж для інших методів — особливо на ранніх стадіях захворювання, коли деформація серця, завдана аритмією, не досягла значного розміру.
  • Кріоаблація викликає менше ускладнень, ніж радіочастотна аблація. У тому числі, менший ризик розвитку стенозів легеневих вен, передсердно-стравохідних свищів, постабляційної передсердної аритмії, тромбоемболії.
  • Згідно з дослідженням FIRE AND ICE, у кріоаблації порівняно з радіочастотною аблацією менший ризик того, що може знадобитись повторна процедура або повторна госпіталізація.

Можливості

Відгуки