Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Радіочастотна абляція серця

Радіочастотна катетерна абляція — це один з найсучасніших методів лікування аритмій, при якому на ділянки серця з вогнищами аритмії впливає радіочастотна (електрична) енергія. Через це тканини з патологією руйнуються і перестають генерувати електричні імпульси, які викликають порушення ритму серця.

Цей метод був впроваджений в кардіохірургічну практику в 1980-х і замінив собою багато операцій на відкритому серці. РЧА також є альтернативою медикаментозним методам лікування аритмій: вона дозволяє повністю позбутися від серцевої патології і відмовитися від постійного прийому ліків.

Як проходить радіочастотна абляція (РЧА)

Радіочастотна абляція — це малоінвазивне втручання, воно може проводитися без наркозу, під місцевою анестезією, під аналого-седацією або під наркозом. Проводить її кардіохірург і кілька його асистентів.

Через прокол в стегні або під ключицею лікар вводить в вену (або артерію) катетер. Далі через катетер за допомогою спеціальної трубочки (інтродьюсер) під контролем рентгена в порожнину серця вводять електроди.

На першому етапі кардіохірурга необхідно провести внутрішньосердечне електрофізіологічне дослідження, щоб визначити, які ділянки серця викликають аритмію і вимагають аблации. Лікар проводить спеціальні тести на провокування аритмій і відстежує результати по кардіограмі, яка виводиться на екран монітора. У більшості випадків для пацієнта це безболісно, ​​хоча іноді він може відчувати дискомфорт і прискорене серцебиття або біль. Боятися цих відчуттів не потрібно, тому що це штучно викликані лікарем реакції, він повністю контролює цей процес за допомогою апаратури.

Далі кардіохірург по черзі підводить електрод до аритмогенних ділянок і за допомогою електричного імпульсу руйнує ділянку тканин, який викликає патологічний ритм. Після цього він знову стимулює серцевий м’яз і по кардіограмі дивиться, чи залишилися осередки аритмії. Якщо результат незадовільний, він знову припікає ділянки з патологією.

Вся процедура триває від 30 хвилин до декількох годин — все залежить від розташування вогнищ аритмії і їх кількості. Після цього пацієнта переводять в звичайну палату, де він повинен лежати протягом 5-6 годин — це необхідно для виключення кровотечі з місця пункції. Зазвичай після радіочастотної абляції всі відновлюються швидко, вже на наступний день можна виписуватися додому.

 

Переваги радіочастотної катетерної абляції в Odrex

Сучасне обладнання. У Odrex діагностичні дослідження і саму РЧА проводять на передовому устаткуванні компаній Medtronic, Biosense Webster, Cardiotek — лідерів в області медичних технологій.

Безпека і надійність. Кардіохірурги Odrex працюють за міжнародними медичними протоколами, які покликані знизити ймовірність ускладнень. При проведенні операцій використовується весь спектр необхідних витратних матеріалів.

Швидке відновлення. Радіочастотна катетерна абляція проводиться без розрізів, тому пацієнти швидко повертаються до звичного способу життя.

Повне усунення аритмії у 85% випадків. Процедура Мірча дозволяє повністю знищити осередки патологічних серцевих скорочень, і таким чином, пацієнти більше не мають потреби в постійному прийомі ліків від аритмії.

Проводиться із застосуванням системи CARTO 3. Вона допомагає отримати навігаційну карту серця і зробити операцію швидше, точніше, безпечніше.

Показання до радіочастотної абляції серця

Чи підійде конкретному пацієнтові операція РЧА, може вирішити тільки лікар-аритмолог після попереднього обстеження. Найчастіше радіочастотну абляцію проводять при таких серцевих патологіях:

  • миготлива аритмія (фібриляція передсердь),
  • синдром Вольфа-Паркінсона-Уайта (WPW-синдром),
  • шлуночкова тахікардія,
  • АВ-вузлова тахікардія.

Протипоказання до радіочастотної абляції

Радіочастотна катетерну абляцію не можна проводити при таких станах пацієнта:

  • порушення згортання крові, важка анемія: для таких пацієнтів може бути небезпечною навіть невелика кровотеча;
  • алергія на йод, що міститься в контрастній речовині, яка використовується при РЧА;
  • важкі захворювання дихальної системи: в цьому випадку високий ризик зупинки дихання під час операції;
  • ниркова недостатність: тільки здорові нирки впораються з висновком контрастної речовини;
  • неконтрольована артеріальна гіпертонія, яка може призвести до інфаркту міокарда;
  • а також гострі інфекції, важкі НЕ кардіологічні захворювання, які можуть перешкодити відновленню пацієнта після операції РЧА.

Спосіб життя після проведення радіочастотної абляції

За статистикою, в 85-90% випадків після процедури радіочастотної катетерної абляції пацієнти повністю позбавляються від серцевої патології. В інших 10-15% лікарі призначали абляцію повторно або вибирали інші методи лікування.

Щоб підтримувати результат і уникнути повторного розвитку аритмії, потрібно дотримуватися таких правил:

  • не рідше разу на рік проходити кардіологічне обстеження (Кардіо Check-Up),
  • строго виконувати рекомендації лікаря,
  • вести активний спосіб життя, але уникати важких навантажень на серце,
  • скоротити кількість солоних і жирних страв в раціоні, а також дотримуватися збалансованого харчування,
  • відмовитися від куріння і зловживання алкоголем.

Відгуки