Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Розрив меніска

У 75% випадків причиною закритої травми коліна стає пошкодження меніска – хрящової прокладки між кістками колінного суглоба, що відіграє роль амортизатора та стабілізатора.

Для таких травм характерні біль та порушення рухової активності коліна, які не минають без лікування. Якщо ви отримали частковий або повний розрив меніска в Одесі, звертайтесь до Медичного лому Odrex.

Чому до нас?

Для успішної реабілітації пацієнтів ми маємо в своєму розпорядженні:

  • штат ортопедів, травматологів та хірургів, кожен з яких пропрацював у галузі не менше 5 років;
  • сучасна матеріальна-технічна база, що дозволяє діагностувати розрив меніска.
  • грамотна організація процесу – пацієнт отримує комплексне лікування травми «під ключ».
  • з 2013 року Odrex – офіційний медичний партнер ФК «Чорноморець». А ушкодження меніска — один із найпоширеніших різновидів спортивних травм.

Діагностика розриву меніска в Odrex

Головне завдання лікаря-діагноста – правильно визначити місце та характер ушкодження. Від цього залежить вибір комплексу лікувальних процедур. В анатомічній структурі колінного суглоба виділяють зовнішній (латеральний) та внутрішній (медіальний) меніски. Кожен хрящ складається з тіла, переднього та заднього рогів. Найбільш несприятливим вважається розрив заднього рогу медіального меніска, розрив переднього рогу та тіла латерального меніска.

У діагностиці велике значення приділяється зоні ушкодження.

У меніска таких зон дві – червона та біла. Свої назви вони набули через характер кровопостачання. Червона зона забезпечується киснем через кровоносні судини. У білій зоні капіляри відсутні, а джерелом отримання поживних речовин є синовіальна (внутрішньосуглобова) рідина. При травмуванні червоної зони шанси на швидке одужання набагато вищі. Пошкодження білої зони часто закінчується меніскектомією – частковим або повним видаленням хряща.

Розрив колінного суглоба найчастіше поєднується з іншими травмами, наприклад, розрив рогу меніска та хрестоподібної зв’язки, передньої або задньої, переломом, ін. Найрідше відбувається розрив латерального меніска – у порівнянні з внутрішнім хрящем він щільніший, рухливіший і стійкіший до пошкоджень.

Для точної постановки діагнозу фахівці медичного дому Odrex використовують МРТ колінного суглоба. Це найточніший метод, що дозволяє отримати точну інформацію про стан хворого без хірургічного втручання. Оцінка ступеня дегенеративних змін колінного суглоба проводиться за методикою Stoller. Виділяють чотири стадії змін – нульовий (здоровий меніск), I ступінь (легкий), II ступінь (середній) та III ступінь (важкий).

Лікування меніска колінного суглоба

Лікування цієї патології медики намагаються починати з консервативних методів. Больовий синдром усувається призначенням НПЗЗ, глюкокортикостероїдів, масажу, ЛФК, фізіопроцедур. Якщо консервативне лікування не допомагає або медики діагностують тяжкий розрив меніска, операція – єдиний можливий варіант реабілітації хворого.

Розрив меніска – операція: ціна, терміни проведення

При пошкодженнях ІІІ ступеня за Stoller фахівці Медичного дому Odrex використовують для лікування малоінвазивний метод артроскопії. Від класичного хірургічного втручання він відрізняється тим, що колінний суглоб розкривається в повному обсязі. Для проведення операції знадобиться два мікророзрізи. Через один вводиться артроскоп – спеціальний оптичний прилад, за допомогою якого хірург отримує точне зображення місця травми. Через другий отвір видаляється фрагмент пошкодженого меніска або відновлюється його анатомічне розташування.

Завдяки артроскопії скорочується ризик післяопераційних ускладнень та зменшується час реабілітації пацієнта у 2-3 рази порівняно з традиційною операцією. Вартість даної процедури залежить від характеру та тяжкості пошкоджень та визначається після діагностики стану хворого. При проведенні операції середній час перебування пацієнта у стаціонарі варіює в межах 2-7 днів. Потім пацієнт проходить домашній курс реабілітації під постійним наглядом лікарів Odrex до повного одужання.

Часті питання

У яких ситуаціях ризик пошкодити меніск максимальний?

Головна причина травми у молодих людей – активне заняття спортом та танцями. У пацієнтів похилого віку трапляється дегенеративний розрив хряща. Така патологія можлива при вродженій слабкості суглобово-м’язового апарату.

Чи накладається гіпс під час розриву меніска?

Зазвичай гіпсова пов’язка не накладається, щоб коліно постійно розроблялось, у цьому випадку одужання відбувається швидше. Жорстка фіксація колінного суглоба потрібна при складній травмі з переломом, проведенні відкритої операції на суглобі, інш. У разі гіпсова пов’язка накладається терміном 3-5 тижнів. Рішення про накладення та зняття гіпсу приймає лікар.

Скільки часу триває період реабілітації?

Залежно від тяжкості травм період реабілітації становить від 1-2 тижнів до 3-6 місяців. Пам’ятайте, що для якнайшвидшого одужання слід постійно виконувати спеціальні вправи відповідно до рекомендацій лікаря.

Що станеться, якщо одразу не звернутись до лікаря?

І тут гостра фаза захворювання перетворюється на хронічну. Хронізація процесу чревата розвитком артрозу колінного суглоба – незворотним руйнуванням хрящової тканини. Тому не нехтуйте власним здоров’ям і одразу записуйтесь на прийом до травматолога Медичного дому Odrex!

Відгуки