Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!
В цьому розділі можуть зустрічатись відверті сцени, зображення ран і хірургічних операцій. Вразливим людям рекомендуємо утриматись від перегляду.

Навігаційна система серця, яка робить лікування аритмії швидше, точніше, безпечніше

Методів допомогти серцю, яке хаотично калатає, — безліч, але якою б не був обраний, основне питання до кожного з них — в надійності і безпеки. Лікування фібриляції передсердь — це довгий шлях, іноді вимагає повторних втручань. Ми можемо лікувати її медикаментозно, хірургічно, за допомогою катетерной аблации — і постійно стежимо за технологіями, які можуть зробити ці методи безпечніше.Так, нещодавно ми почали виконувати радіочастотну абляцію із застосуванням навігаційної системи CARTO 3: перші операції провела команда аритмолога і кардіохірурга Олега Бохонко разом з професором і доктором медичних наук Юрієм Карпенко. Розповідаємо, як карта серця робить операції швидше, точніше і ефективніше.

У лікуванні аритмій ми не обходимося одними консервативними методами

Навіть з найсильнішими препаратами, лікування миготливої ​​аритмії медикаментозно — це не надовго: недостатньо ефективно, недостатньо безпечно, викликає масу побічних ефектів. Тому ми використовуємо катетерну абляцію для ізоляції легеневих вен: кріоабляцію, коли ми руйнуємо джерела аритмії під дією холоду, і радіочастотну абляцію, коли за допомогою струму ми їх припікали.

Тому ми привезли навігаційну технологію, яку використовують провідні клініки світу

Навігація CARTO 3 при лікуванні аритмій широко використовується по всій Європі і за її межами, але — до недавнього часу — практично не використовувалася в Україні.

Саме результати такої процедури слід брати за приклад, коли проводяться дослідження лікування аритмії. Так зробили автори великого дослідження FIRE AND ICE, які вивчали результати лікування в 16 медустановах і 8 країнах. При цьому порівнювали два найдосконаліших методу лікування фібриляції передсердь: кріоабляція і радіочастотну абляцію із застосуванням системи CARTO 3. Тому що з більш простою системою — читай, будь-який інший — результати лікування не були б настільки хорошими.

Та комплектація апарату, яка представлена ​​в Клініці Серця Odrex — розширена, одна з найсучасніших, що включає велику частину можливих модулів — поки що унікальна для України.

Будь-яка навігаційна система потрібна для того, щоб побачити приховане

На екрані — 3D-модель лівого передсердя пацієнта. Завдяки тому, що ми можемо інтегрувати в процедуру КТ, зроблену напередодні, анатомія 3D-моделі відповідає реальній анатомії серця. На кінчику катетера — електромагнітний сенсор, який точка за точкою, point-by-point, зазначає на моделі серця потрібні місця. На дуже маленькій площі серця — дуже точні рухи катетера. Завдяки навігації аритмолог точно знає, як рухається катетер, наскільки сильно він тулиться до стінки лівого передсердя, і бачить безліч інших показників.

В кінці-кінців на моніторі неонова зелена лінія з безліччю зазубрин перетворюється в ізолінію. Горизонтальна пряма на екрані часто не означає нічого хорошого, але не в цьому випадку: зараз вона говорить про те, що гирла легеневих вен повністю ізольовані — тобто операція успішно завершується.

Картування серця робить операції швидше, точніше, безпечніше

Без CARTO 3 багато з цього було б неможливо — а з нею можна впоратися з непростими випадками і робити це безпечніше. Така система значно прискорює хід операції, а чим швидше та закінчується, тим менше ризик пацієнтові отримати інтраопераційні ускладнення. Операційна команда, в свою чергу, не проводить по 5 — 6 годин в операційній. Така процедура допомагає уникнути рентген-навантаження: пацієнти аритмолога стикаються з нею періодично, а хірурги і команда — чи не щодня.

З CARTO 3 ми можемо вирішувати більш складні завдання: не просто ізолювати легеневі вени, а з’єднувати їх між собою, створювати лабіринт в лівому передсерді, лінію на верхній стінці лівого передсердя, лінію параметральну істмуса для профілактики тріпотіння передсердь.

Кому проводять радіочастотну абляцію із застосуванням CARTO 3

  • складним пацієнтам,
  • тим, кому потрібна повторна процедура,
  • при дилатації лівого передсердя,
  • у випадках шлуночкової ектопії, шлуночкової тахікардії (а це аритмологія зовсім іншого рівня, але також вимагає навігації, і CARTO 3 може її надати).

Ми успішно можемо розглянути, виміряти і помацати навколишній світ, а ось деякі аспекти нашого світу внутрішнього навіть уявити складно. Електрична енергія, яка змушує наше серце битися, порушення освіти і проведення електроімпульсів — з тих явищ, що не можна побачити, але працювати з ними нам доводиться постійно. І в той же час є технології на кшталт CARTO 3, дивним чином дозволяють орієнтуватися в електричній енергії серця. Для України вони — поки велика рідкість, але здоров’я пацієнтів все-таки рятують.