Тест: чи підійде мені баріатрична операція?
Цей тест допоможе вам зрозуміти чи потрібна вам баріатрична операція та чи можна її проводити. Але не забувайте, що повну інформацію можна отримати лише на консультації з баріатричним хірургом.
Коли потрібна баріатрична операція:
- Пацієнти з індексом маси тіла більше, ніж 40, за плечами яких невдалі спроби зменшити вагу дієтами та фізичними навантаженнями на тривалий період.
- Пацієнти з цукровим діабетом 2-го типу, індексом маси тіла 35 та більше.
- Пацієнти з цукровим діабетом 2-го типу без ожиріння.
- Пацієнти з індексом маси тіла 35 та більше, маючи 3 або більше морбідні порушення, які тривалий час намагалися знизити вагу дієтами та фізичними навантаженнями.
- Пацієнти вікової групи 20-30 років з індексом маси тіла 30, зі схильністю до ожиріння, з ожиріннями або діабетом 2-го типу у прямих родичів.
Щоб дізнатися, чи підійде вам операція, можете пройти нижче тест. Якщо ви відповіли «Так» на 5 або більше питань, то ви — кандидат на баріатричну операцію.
1. Вам вже є 18 років?
Пацієнти у віці 20-30 років, що мають зайву вагу та схильні до появи ожиріння у майбутньому. Крім того, самостійно прийняти рішення щодо операції можна лише повнолітнім.
- Так
- Ні
2. Ваш індекс маси тіла перевищує 35? (ІМТ=вага/ зріст²)
Підрахунок індексу маси тіла говорить про співвідношення зросту та ваги людини, але не варто розцінювати його як діагноз. ІМТ від 18,5 до 25 – норма. Якщо число перебільшує 30 – це означає ожиріння. Воно може бути трьох ступенів і в такому випадку пацієнту необхідна операція. Для того, щоб розрахувати ІМТ, потрібно свою вагу у кілограмах розділити на квадрат зросту в метрах. Калькулятор.
- Так
- Ні
3. Ви хворієте цукровим діабетом 2-го типу або маєте інсулінорезистентність.
У людей, що хворіють цукровим діабетом 2-го типу порушений процес вироблення інсуліну – гормону підшлункової залози. У цьому випадку, баріатрична операція, необхідна, аби відновити вироблення гормону. У такому випадку обов’язково потрібно проконсультуватися з вашим ендокринологом.
- Так
- Ні
4. У вас відсутні психічні розлади, які можуть завадити слідувати рекомендаціям лікаря?
Одним із протипоказань до операції є небажання або неможливість виконувати вказівки команди лікарів. Річ у тому, що однієї операції недостатньо, аби втратити вагу. Необхідно коригувати своє харчування, займатися фізичною активністю та слідувати усім рекомендаціям мультидисциплінарної команди спеціалістів. В іншому випадку через час вага заново повернеться.
- Так
- Ні
5. У вас є хоча б три морбідних порушень?
Ожиріння веде до розвитку понад 200 захворювань, серед яких — цукровий діабет 2 типу, ішемічна хвороба серця, стресове нетримання сечі у жінок, артеріальна гіпертензія, нічне апное, жирова дистрофія печінки.
- Так
- Ні
6. Чи готові ви укласти угоду зі своїм здоров’ям?
Для того, щоб результат був і зусилля не пропали дарма, необхідно багато працювати над собою не тільки фізично, а й психологічно. Важливо розуміти, чи готові ви відмовитися від звичного вам способу життя. Довгостроковий успіх забезпечує постійний контроль за своїм харчуванням і відповідальність за нього. Слід навчитися отримувати задоволення не тільки від їжі і до цього потрібно бути морально готовим.
- Так
- Ні
7. Чи були у вас невдалі спроби схуднути?
Неефективні дієти, безрезультатні походи в спортзал. Безумовно, заняття спортом надзвичайно корисні, але ефект зниження ваги може бути зовсім незначним.
- Так
- Ні
8. Хотіли б ви стати довгожителем, знизити свої ризики розвитку онкологічних та інших захворювань?
Ожиріння — в своєму роді епідемія і з кожним роком кількість хворих зростає серед всіх вікових груп. А скинути зайві кілограми і залишитись в комфортній вазі виходить далеко не у всіх. Крім того, ожиріння стає фактором ризику багатьох важких хвороб, серед них: цукровий діабет, ішемічна хвороба серця, гіпертонія, рак, артрит та багато інших.
- Так
- Ні
У тих випадках, коли втратити вагу самостійно пацієнт не має сил, в справу вступає баріатрія. Ви можете записатися на консультацію баріатричніого хірурга вже сьогодні!