Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Синдром спортивного серця

Синдром спортивного серця — це зміни у серці, що викликані постійними фізичними навантаженнями.

Синдром часто супроводжується збільшенням серцевого м’яза та зниженим пульсом у стані спокою, інколи у грудях може відчуватися біль. Він може виникати у спортсменів та людей, які інтенсивно тренуються: займаються високоінтенсивним бігом, їздою на велосипеді та щоденно виконують високі силові навантаження. Такий діагноз не являється патологією, його діагностують, виключаючи інші серцеві захворювання.

Причини

Синдром спортивного серця розвивається як відповідна реакція на образ життя – серце перебудовується таким чином, щоб справлятися з постійними навантаженнями. У результаті фізіологічної адаптації до збільшення навантажень на лівий шлуночок збільшується його маса, товщина та розмір порожнини.

Через те, що збільшується ударний обсяг крові, який виштовхує серцевий м’яз з кожним ударом, сповільнюється серцебиття та тому що у стані покою сповільнюється пульс.

Симптоми

Зміни, що виникають при синдромі спортивного серця, дуже схожі на симптоми хвороби серця. Наприклад, на симптоми серцевої недостатності або кардіоміопатії, для яких характерно збільшення серця , або ж недостатність серцевих клапанів. У жінок зміни у серці симптоматично менш помітні, ніж у чоловіків.

Що характерно для синдрому спортивного серця:

  • збільшення маси серцевого м’яза;
  • брадикардія — зменшення частоти скорочень серця та, як результат, зниження пульсу у стані покою;
  • збільшення камер серця
  • збільшення (гіпертрофія) стінок серця.

Однак на відміну від захворювань серця, які симптоматично схожі з синдромом спортивного серця, такі зміни у спортсменів не рахуються захворюванням і не підвищують ризик виникнення інфарктів або інших серцевих захворювань.

Діагностика

Аби виявити синдром спортивного серця та переконатися у відсутності кардіологічних проблем, необхідна професіональна діагностика.

Кардіологи Клініки Серця Odrex для цього проведуть ряд обстежень:

  • ЕКГ, що допоможе виявити електричні зміни у серці. За своєю природою такі порушення не вважаються патологіями у людей, які активно займаються спортом.
  • Ехокардіографію, що допоможе провести більш детальне обстеження серця та виключити потенціальні серцеві захворювання.
  • Пробу з фізичним навантаженням, що також дозволить обстежити структуру та функцію серця і його роботу в залежності від активності пацієнта.

Також у клініці можна пройти наступні обстеження:

Лікування

Спортсменів, що скаржаться на дискомфорт у роботі серця та біль у грудях, усувають від занять та фізичних навантажень до нормалізації результатів ЕКГ. Це ж відбувається у тому випадку, якщо спортсменові поставили діагноз «синдром спортивного серця».

Лікування порушень, пов’язаних з синдромом, відбувається після ретельної діагностики та назначається кардіологом. У залежності від результатів обстеження, лікар може назначити прийом ліків, що допоможуть покращити роботи серцевого м’яза.

За наявності скарг або при перших ознаках порушень приходьте на консультацію у Клініку Серця. Професійна команда клініки допоможе діагностувати проблему та назначити правильне лікування.

Відгуки