Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!
В цьому розділі можуть зустрічатись відверті сцени, зображення ран і хірургічних операцій. Вразливим людям рекомендуємо утриматись від перегляду.

3 цікавих кейса урологічної операційної

Урологи Медичного будинку Олександр Конопко і Олег Семанів разом з професором Інституту урології Сергієм Шамраєвим провели цілий ряд цікавих і успішних операцій, деякі з них — за методиками, які раніше в Odrex не проводилися. Це — всього лише мала частина того, що проводиться нашими урологами — але одна з найцікавіших.

Багатоетапне видалення кораловідного каменю: як ми справляємося з випадками пізнього звернення

Регулярні огляди і дотримання рекомендацій — та важлива складова лікування, якою найчастіше нехтують.

Так сталося і з однією з наших пацієнток — зіткнувшись з сечокам’яною хворобою, вона не зверталася до лікарів більше двох років, і за цей час просвіт сечового міхура, лівого сечоводу і порожнинної системи лівої нирки повністю заповнився єдиним каменем.

Молода пацієнтка, якій трохи більше двадцяти, вже кілька років страждає на сечокам’яну хворобу. До цього у неї вже була відкрита операція: їй видалили камінь з балії нирки і встановили внутрішній стент. Як правило, такі стенти встановлюються терміном на 1 місяць.

Операцію спільно провели Олександр Конопко, Олег Семанів та Сергій Шамраев. Коралоподібний камінь такого розміру довелося оперувати в кілька етапів. На початку був видалений великий камінь із сечового міхура, потім, за допомогою контактної літотрипсії був частково знищений стент і частково — камінь з лівого сечоводу. Після цього через три проколи були видалені камені з лівої нирки.

Це досить велика, тривала операція, але пацієнтка перенесла її благополучно. Нирку вдалося зберегти: пацієнтка — майбутня мама і наявність двох нирок допоможе їй виносити здорову дитину.

Операції, які ще 10 років тому проводили з великими розрізами, сьогодні ми проводимо лапараскопічно

За допомогою лапароскопа хірург бачить ті деталі, які при відкритих операціях вкрай важко розгледіти — або ж просто неможливо. Але ще він дозволяє проводити великі втручання, не залишаючи великого післяопераційного рубця.

Для однієї молодої пацієнтки, яка звернулася до нас за допомогою, косметичний ефект грав не останню роль. Але проблема, з якою вона звернулася в клініку, — пухлина нирки діаметром в 10 см — вимагала радикального рішення.

Всього жінці провели радикальну нефректомію з лімфаденектомією, видалення надниркової залози, сечоводу — такі об’ємні операції ми зазвичай виконуємо відкритим способом. Але в даному випадку нам знадобилася лише невелика лапаротомія з розрізом в 7-8 сантиметрів, щоб видалити уражену нирку в спеціальному контейнері, — замість розрізу в 25-30 см.

Між детективним процесом і діагностичним пошуком: чому важливі регулярні огляди

Одна з наших пацієнток потрапила на огляд до уролога Олександру Конопко несподіваним шляхом. Вона тривалий час спостерігається з приводу змін в молочній залозі і регулярно проходить КТ легенів. На черговий діагностиці у рентгенолога виникли підозри з приводу лівої нирки жінки, тому лікар направив її до уролога — на додаткове обстеження.

Уролог виявив пухлину лівої нирки. Жінці призначили операцію, яку Олексанр Конопко провів спільно з професором Шамраєвим. Пухлину видалили лапараскопічнм шляхом, при цьому основну частину нирки вдалося зберегти — вона залишається функціонуючою.