Зимова школа «Громадське здоров’я в Україні»
Протягом тижня фахівці з усієї України — управлінці, клініцисти, лікарі первинної медичної допомоги, медсестри не лише збиралися разом, щоб поділитись досвідом, навчитись новому та обговорити ключові питання охорони здоров’я. Школа збирає повні зали небайдужих та сотні глядачів у прямому ефірі, готових підключитись до обговорення та ставити провокаційні питання.
Теми цього року — проектний менеджмент та лідерство у медицині, децентралізація, реформи, довіра та комунікація. Окремі сесії були присвячені спалаху кору та вакцинації від дифтерії.
Школа зібрала яскравих спікерів, серед яких професор Університету Джонса Хопкінса Бенджамін Лозаре, медіааналітик Олексій Ковжун, технічний спеціаліст Європейської обсерваторії з систем та політики охорони здоров’я Еріка Річардсон, а також провідні експерти з Німеччини, Литви, Нідерландів.
«Люди, які хочуть змін та прогресу, часто думають, що вони одні у світі. Тому ми вирішили збирати таких людей разом, щоб вони спілкувались, обмінювались досвідом та підтримували одне одного. Школа здоров’я з’явилась ще у 2013 році і виявилась дуже затребуваною. Коли в одному місці збираються лікарі обласних, міських та сільських, приватних, державних та комунальних лікарень, ростуть та розвиваються всі», — наголошує один із засновників школи, заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк.
Павло Ковтонюк відповів на десятки питань про медичну реформу, розповів про новий етап розвитку eHealth в Україні, а також про те, як реформи стосуватимуться приватної медицини.
Думки щодо приватної медицини сходяться у багатьох учасників Зимової школи. Ми — ті, кому під силу задати планку якісного медичного обслуговування, і ті, у кого навчатимуться.
Усі підняті теми допомагають орієнтуватися у більш об’ємному предметі — системі громадського здоров’я, яка допомагає жити довше та якісніше мільйонам людей у всьому світі.