Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Monthly Archives: December 2024

«Щедрик» в стінах Медичного дому Odrex

Опубликовано: 27.12.2024 о 10:48

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

Ми знову кидаємо виклик уявленням про те, що мистецтво та медицина є непов’язаними сферами. Наше Різдвяне відео — це частина проєкту «Мистецтво лікування». І цього разу в його серці — неперевершений «Щедрик» Миколи Леонтовича у виконанні Одеськоi областной фiлармонii iм.Давида Ойстраха, диригента Володимира Дикого, а також нейрохірурга Odrex Владислава Свєтлицького.

Музика і медицина — незмінно важливі і створені для кожного, і як потужний музикальний твір продовжує резонувати з аудиторією в усьому світі крізь роки, так і медичні протоколи є універсальними для світу. Мистецтво може бути терапевтичним, а медицина — віртуозною, як гра оркестра.

Ще сто років тому «Щедрик» (або «Carol of the Bells») став культурним феноменом, що символізує мистецький потенціал України на міжнародній арені. І не лише привернув увагу міжнародної спільноти до нашої культури, але й став свідченням стійкості українського духу. Сьогодні історія повторюється, і український «Щедрик» став міжнародним символом Різдва.

Дух незалежності та віра зрештою переможе. Вітаємо вас зі святами — та залишаємось завжди поруч!

Бескровний Іван Павлович, відтепер — керівник напрямку загальної хірургії на Філатова

Опубликовано: 26.12.2024 о 16:16

Автор:

Категории: Блог,Новини

Тэги:

Іван Павлович — хірург із великим досвідом в загальній хірургії, ендоскопії та баріатрії. Його пацієнти завжди відзначають уважність і турботу, а ми впевнені, що з таким лідером наша загальна хірургія на Філатова досягне нових висот.

Які саме операції цього напрямку ми проводимо на Філатова?

  • Лапароскопічне видалення жовчного міхура (холецистектомія).
  • Лапароскопічне лікування пахових та вентральних гриж (алопластика пахового каналу ТАРР).
  • Лапаротомне лікування вентральних (післяопераційних) гриж.
  • Лапароскопічне видалення апендикулярного відростка сліпої кишки (апендектомія).
  • Лікування ожиріння: баріатрична хірургія, рукавна резекція шлунку (Sleeve), шунтуючі операції (By-pass, Mini Gastric Bypass).
  • Лапароскопічне лікування грижі стравохідного отвору діафрагми.
  • Оперативне лікування пупкових гриж (лапароскопічні та лапаротомні методики).
  • Лікування доброякісних та злоякісних утворень органів черевної порожнини (резекція шлунку, лівобічна та правобічна геміколектомія, резекція сигмоподібної кишки).
  • Оперативне лікування куприкової (пілонідальної) кісти.
  • Тонкоголкова пункційна біопсія новоутворень печінки під ультразвуковим контролем.
  • Встановлення стравохідного, пілородуоденального, кишкового стента.
  • Ендоскопічна гастростомія.

В Odrex на вул. Академіка Філатова, 38 доступні не лише поліклініка та променева діагностика, а й сучасний операційний блок, стаціонар та палати інтенсивного нагляду.

Бажаємо Івану Павловичу наснаги, цікавих викликів і якомога більше вдячних посмішок пацієнтів.

Давайте привітаємо його в коментарях наших соціальних мереж!

Інфаркт: як вчасно врятувати серце? Дивіться інтерв’ю з рентгенендоваскулярним хірургом Костянтином Хацьком

Опубликовано: 23.12.2024 о 15:59

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

Що таке інфаркт?

Уявіть, що артерія – це труба, по якій тече кров, насичуючи органи киснем. Через різні причини на стінках цієї труби утворюється накип – атеросклеротичні бляшки. З часом вони руйнуються, а на пошкодженій поверхні утворюється тромб, який повністю перекриває кровотік до певної ділянки серця. Без кисню ця частина серця поступово відмирає.
Оскільки серце – це насос, який забезпечує циркуляцію крові, втрата великої ділянки його тканин може призвести до гострої серцевої недостатності, що є смертельно небезпечною. Проте є і хороша новина: якщо вчасно доставити пацієнта до лікарні, кровотік можна успішно відновити.

Основний симптом – сильний біль за грудною кліткою, який не зникає протягом 15-20 хвилин навіть після прийому ліків. Негайно треба викликати швидку допомогу!

Як проходить операція?

Рентгенендоваскулярний хірург через прокол у руці дістається артерій серця, вводить контрастну речовину та відкриває просвіт артерії спеціальним обладнанням. Увесь процес контролюється за допомогою ангіографа. Ця процедура малотравматична та проводиться під місцевою анестезією.

Профілактика інфаркту

  • Киньте палити.
  • Контролюйте тиск – підвищення навіть на 20 мм рт. ст. від норми у десять разів збільшує ризик інфаркту.
  • Дотримуйтеся збалансованого харчування та стежте за вагою.
  • Ведіть активний спосіб життя.

❕ Здоровий артеріальний тиск має бути в межах 129/79, і з віком цей показник майже не змінюється. Важливо: поняття «робочого тиску» – це міф.

  • Ставтесь відповідально до лікування хронічних хвороб. Не припиняйте терапію, призначену лікарем пожиттєво, навіть якщо стали почуватися краще. Дотримання лікування – запорука стабільного здоров’я.

❕ Медичний дім законтрактований з НСЗУ за напрямком лікування гострих інфарктів. Діагностика, операція та стаціонарне лікування на цьому етапі – безоплатні для пацієнтів.

Приймальне відділення на Розкидайлівській, 69/71 приймає через будь-яку державну чи приватну швидку допомогу. Повідомте лікарів, що плануєте госпіталізуватися до Odrex. Або викликайте платну Швидку допомогу Odrex за коротким номером 9000 з будь-якого мобільного оператора.

Відгук нашої пацієнтки про амбулаторну реабілітацію

Опубликовано: 23.12.2024 о 15:50

Автор:

Категории: Блог,Новини

Тэги:

«Мене з самого дитинства турбує головний біль. Це в мене спадкове. А ще – проблеми з хребтом. Річ в тому, що мій син має інвалідність, і я йому допомагаю. Мені непросто возити візок – він 190 см зростом. Тож прийшла трохи поправити здоров’я. Я тут проходжу кілька процедур, але найбільше меня сподобався масаж у Тетяни Качалки – якщо чесно, я часто зверталася до масажистів, але після маніпуляцій в Тетяни почуваюся найкраще, в неї золоті руки. Незважаючи на обстріли та постійні вимкнення світла, я квітну. Я дуже вдячна за допомогу!»

Медичний дім законтрактований за напрямком амбулаторної допомоги з НСЗУ, тож для пацієнтів ця послуга безоплатна.

Записатись на консультацію або діагностику ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

Як уберегти дитину від травм? Поради дитячого хірурга Михайла Тернавського

Опубликовано: 19.12.2024 о 13:57

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

В матеріалі журналістів Інтенту дитячий хірург Михайло Тернавський пояснює, як вберегти здоров’я малечі, якщо непередбачуване все ж сталось.

♦ Якщо дитина наступила на голку або цвях, або занесла занозу, треба обережно дістати цей предмет, обробити рану будь-яким антисептиком та закрити рану пластирем. Якщо на наступний день нема набряку, почервонінь та температури, то все в порядку. Однак якщо такі симптоми є – звертайтеся до лікарні.

♦ Якщо малюк з’їв щось неїстівне, це не завжди катастрофа. Наприклад, якщо це пластилін, то скоріше за все, нічого страшного не буде, оскільки пластилін зараз безпечний. Дрібні предмети можуть вийти природним шляхом, а можуть застрягти і викликати пролежні, тому варто перестрахуватись та звернутись до лікарні.

♦ Якщо малюк випив мийний засіб, оцет чи якусь хімічну речовину – негайно викликайте швидку. В старших дітей можна спробувати зробити промивання самостійно – для цього треба дати дитині кілька склянок води та викликати блювоту. Але швидка все одно потрібна.

♦ Якщо малюк з’їв батарейку – негайно викликайте швидку, це дуже небезпечно!

♦ Якщо немовля подавилось шматочком їжі, покладіть його на живіт так, щоб голова була нижче тулуба, поплескайте між лопатками 5 разів, якщо не вийшло, переверніть і натисніть на грудну клітку теж 5 разів. Якщо дитина старша, станьте за її спиною, трохи нахиліть її вперед, обхопіть руками, стисніть руку в кулак та покладіть між пупком та грудною кліткою, а іншої рукою натисніть на кулак різкими рухами вгору. В лікарню звертатися обов’язково.

Дитяча хірургія в Медичному домі доступна 24/7. Звернутись можна через швидку допомогу Odrex за коротким номером 9000, через будь-яку іншу швидку або за самозверненням в приймальне відділення на Розкидайлівській, 69/71.

Майстер-клас «Алергічні захворювання в практиці лікаря первинної ланки» в Medical Hub Odrex

Опубликовано: 18.12.2024 о 10:22

Автор:

Категории: Блог,Новини

Тэги:

Сімейні лікарі, терапевти, педіатри Медичного дому Odrex під керівництвом медичної директорки з поліклінічної роботи — Ірини Капшук зібрались в цей день для обміну досвідом та отримання нових знань з виявлення та супроводу алергічних захворювань, а також їх діагностики, лікування та підтримки пацієнтів.

Під час майстер-класу свої доповіді представили:

  • Зайков Сергій Вікторович, доктор медичних наук, професор, президент Асоціації алергологів України, Київ.
  • Осінцева Вікторія Ігорівна, алерголог, клінічний імунолог, асистент кафедри внутрішньої медицини №2 з післядипломною освітою ОНМедУ, Одеса.
  • Ликова Мар’яна Анатоліївна, кандидат медичних наук, алерголог, Київ

Ми поговорили про діагностику алергії, шкірні тести, лабораторні та інструментальні методи через призму доцільності їх призначення лікарями первинної ланки. Також під час майстер-класу ми обговорили питання харчової алергії та харчової непереносимості і окремо зупинились на важливій темі гіперчутливості до медикаментозних препаратів.

Після лекційної частини присутні лікарі розподілились на команди та працювали в групах, створювали план обстеження та обговорювали кроки разом з лекторами.

Дякуємо лекторам за змістовні доповіді і обмін знаннями з теми алергічних захворювань. Ділимось фотозвітом і чекаємо вас на нових заходах у Medical Hub Odrex.

Знайомтесь: Вероніка Штипуляк – наш новий гематолог

Опубликовано: 16.12.2024 о 16:51

Автор:

Категории: Блог,Новини

Тэги:

Чому це дуже гарна новина? Річ в тому, що в Одесі мало лікарів такої спеціалізації, тож пацієнтам часто доводиться довго чекати черги на консультацію. А тепер допомогу отримати буде легше.

До Вероніки Русланівни можна звертатись з таких питань:

  • діагностика та лікування анемій,
  • порушення згортання крові (коагулопатії),
  • зміни в загальному аналізі крові, які потребують роз’яснень,
  • збільшення лімфовузлів (лімфаденопатія), підозра на лімфоми,
  • діагностика та лікування лейкемій,
  • множинні мієломи,
  • проведення спеціалізованої діагностики: трепан-біопсії кісткового мозку та стернальної пункції.

Вероніка Русланівна працює за принципами доказової медицини і розділяє цінності Медичного дому. Якщо ви або ваші близькі стикаєтеся з гематологічними проблемами – не відкладайте, запишіться на консультацію.

Записатись на консультацію Вероніки Русланівни ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

В Поліклініці на Сахарова відтепер доступний тредміл-тест

Опубликовано: 13.12.2024 о 17:29

Автор:

Категории: Блог,Новини

Тэги:

Тест проводиться на спеціальній біговій доріжці, під час дослідження пацієнт поступово збільшує темп руху. Інформація про функціональний стан визначається за допомогою датчиків.

Як підготуватись до тредміл-тесту?

  • одягнути зручний одяг та взуття,
  • заздалегідь обговорити з лікарем прийом медикаментів, можливо, деякі доведеться скасувати,
  • взяти з собою результати попередніх досліджень, якщо вони зроблені не в Odrex (ЕКГ, УЗД серця тощо).

Дослідження проводить лікар функціональної діагностики Олександр Кучеренко. Крім тредміл-тесту лікар проводить в Поліклініці на Сахарова спірографію та ЕКГ.

Записатись на діагностику ви можете через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

Колоректальний рак: чому важливо діяти? Хірург Володимир Янко про лапароскопічне лікування і не тільки

Опубликовано: 12.12.2024 о 16:27

Автор:

Категории: Блог,Статті

Тэги:

Симптоми та профілактика колоректального раку

На ранніх стадіях хвороба може не проявлятися жодними симптомами, але саме раннє виявлення є ключем до успішного лікування. Не варто відкладати обстеження «на завтра» – уважність до змін в організмі і регулярні чекапи суттєво знизять ризики розвитку хвороби.

Тривожні «дзвіночки», які мають змусити звернутися до лікаря:

  • розлади випорожнення (проноси та закрепи, здуття живота),
  • кров’янисті виділення при дефекації,
  • зниження ваги без видимих причин,
  • слабкість та швидка втомлюваність.

Звісно, це зовсім не означає, що ці симптоми – 100% свідчать колоректальний рак. Однак все одно при їхній появі необхідно негайно обстежитися.

Лікар може призначити колоноскопію, під час якої ендоскопом обстежують кишківник, а за виявлення поліпів (з яких, між іншим, може розвинутися рак) – одразу видаляють їх. В якості скринінгу колоноскопію проводять з 45 років (і з 40, якщо є кровні родичі 1 лінії спорідненості з таким діагнозом).

Також лікар може призначити комп’ютерну томографію.

Якщо встановили діагноз «рак кишечника»

Лікування колоректального раку залежить від стадії захворювання. На ранніх етапах пухлину можна видалити ендоскопічно. При складніших випадках проводиться хірургічне втручання, яке часто поєднується з хімієтерапією чи променевою терапією. В Odrex лікування відбувається за американськими та європейськими протоколами. А тактику лікування обирають на мультидисциплінарному онкоконсиліумі.

Операції найчастіше проводяться лапароскопічно, що дозволяє мінімізувати біль і скоротити період відновлення. Після таких втручань пацієнтів виписують уже на 3-4 добу. Але в деяких випадках, якщо цього вимагає клінічна картина, хірурги виконують лапаротомну, тобто відкриту операцію.

«І хоча медицина дуже консервативна наука, а хірургія – тим паче, все одно завжди є якісь нюанси – вдосконалюються методики, техніки. Тому потрібно постійно навчатись, щоб якісно допомагати пацієнтам. Я от вже 40 років працюю хірургом, але й досі продовжую навчатись. Недавно з командою їздили в Інститут раку обмінюватись досвідом з київськими колегами. Ми для себе взяли багато лайфхаків, але й їм показали, як ми проводимо ендоскопічний контроль за накладанням анастомозу при раку прямої кишки. Ми отримали величезне задоволення від відвідування цього тренінгу, навчання було дійсно на високому рівні», – ділиться хірург Володимир Янко.

Записатись на консультацію Володимира Івановича через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

Нетримання сечі у дітей: причини, профілактика, лікування. Консультує педіатр Лілія Салогуб

Опубликовано: 11.12.2024 о 10:19

Автор:

Категории: Блог,Статті

Тэги:

Види енурезу

Згідно з даними Міжнародного товариства з вивчення нетримання сечі, термін енурез здебільшого використовується для позначення нічного нетримання сечі.

  1. Моносимптомний — без інших проявів дисфункції сечового міхура.
  2. Безсимптомний
  • Первинний: якщо дитина не мала сухого періоду протягом останніх пів року.
  • Вторинний: розвивається після того, як дитина щонайменше пів року не мала проблем із нетриманням.
    Вторинний енурез часто пов’язаний зі стресовими ситуаціями: розлученням батьків, появою братика чи сестрички тощо.

Що є нормою?

  • У 2 роки дитина починає усвідомлювати потребу в сечовипусканні.
  • Близько 3–4 років більшість дітей вже контролюють цей процес.
  • У 4–6 років діти, як правило, вільно починають і зупиняють сечовипускання.

До 5 років нетримання сечі часто є частиною нормального розвитку. Статистика свідчить, що близько 15% дітей цього віку мають нічне нетримання сечі.

Нічне нетримання сечі до 7 років, якщо воно не впливає на якість життя дитини та сім’ї, зазвичай теж не є причиною для занепокоєння. Проте, звісно, цей стан може впливати на емоційний стан дитини, тому варто забезпечити їй підтримку.

У старшому віці (понад 15 років) цей розлад зберігається лише у 1–2% випадків.

Чому виникає енурез?

  • Проблеми нейророзвитку (відставання чи затримка розвитку, розлади аутистичного спектру, розлад дефіциту уваги).
  • Соматичні хвороби: діабет, інфекції сечовивідних шляхів, дисфункція сечового міхура, хронічні хвороби нирок.
  • Закрепи, нетримання калу, наявність гостриків.
  • Стрес або значна травмувальна подія в житті дитини.

Як лікувати енурез?

Мотиваційна терапія. Вона включає емоційну підтримку, ведення календаря сухих ночей, можливе пробудження дитини для сечовипускання вночі. Мета — зменшити кількість епізодів енурезу.

Якщо протягом пів року мотиваційна терапія не дає результату, то варто переходити до активної:

  • Підгузник-будильник: пристрій, який реагує на появу вологи й будить дитину. Це допомагає сформувати звичку прокидатися при наповненні сечового міхура.
  • Медикаментозне лікування (призначається лише лікарем).

Як профілактувати енурез?

  • Уникати тривалого утримання сечі.
  • Привчати дитину йти в туалет за першої потреби.
  • Обмежувати споживання рідини за 1–2 години до сну (але протягом дня дитина має пити достатньо).
  • Скоротити вживання солодких, кофеїновмісних напоїв і солоних продуктів.
  • Забезпечити спокійну та доброзичливу атмосферу в сімʼї, не сварити та не лякати дитину.

❕ Енурез — це не провина дитини. Важливо бути терплячими та підтримувати її в цьому процесі. Зрозумійте, що хоча й не одразу, але з вашою допомогою дитина зможе подолати цю проблему.

Записатись на консультацію Лілії Володимирівни або подати заявку на заключення декларації з нею ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.