Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Monthly Archives: May 2025

Що робити з «венозними сіточками» та варикозом? Дивіться інтерв’ю з Михайлом Чехловим

Опубликовано: 02.05.2025 о 15:13

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

Хто в зоні ризику?

  • Генетична спадковість
    В основі спадковості – хронічне запалення вен і дефіцит специфічного колагену, який формує стінку вени та веноклапанів.

❕Якщо у когось з батьків є варикоз, то вам варто бути уважними до здоров’я своїх судин і не допускати навантаження.

  • Важке фізичне навантаження або навпаки «сидяча» робота.
  • Надмірна вага.
  • Деформації стоп тощо.

«Тригери», які можуть провокувати розвиток хвороби (якщо є фактори ризику): вагітність, пологи, важка фізична праця, надмірне спортивне навантаження, травми.

Як розвивається хвороба?

Все починається з венозної сітки, потім з’являються варикозні вени. Вони можуть певний час не турбувати. Далі – перші симптоми, шкірні зміни, потемніння на гомілках, трофічні виразки та тромбози.

Симптоми варикозу:

  • відчуття втоми у ногах ввечері,
  • біль в ногах – пекучий, тупий,
  • набряки та відчуття важкості,
  • нічні судоми – але тут важливо розуміти, що це неспецифічний симптом, який може сигналізувати й про дефіцит калію, й патологію попереку, й про хребтові грижі тощо.

Що робити, якщо хвороба почала проявлятися?

  • По-перше, варто регулярно відвідувати лікаря – раз на пів року, і окремих випадках, раз на 3 місяці та робити УЗД.

Якщо це початкова стадія, можливо, підійде консервативне лікування: склеротерапія, компресійна терапія, компресійний трикотаж тощо.

❕ Якщо вам показана хірургія, не переймайтеся. Операція з лікування варикозу – малоінвазивне втручання, яке зазвичай проводиться під місцевою анестезією та обов’язково під контролем УЗД. Залишатися в стаціонарі не потрібно – після операції можна йти додому.

  • Намагатися уникати фактори ризику – не допускати надмірних фізичних навантажень та збільшення ваги.
  • Додати активність у життя – ходьбу без навантаження, орбітрек, велотренажер тощо (підійде будь-яка активність без фанатизму).
  • Ввести в свою вечірню рутину корисні звички. Після гарячого душу поливати ноги прохолодною водою (або кімнатної температури), а потім – лягти на спину, підняти ноги та зробити вправи «ножиці» та «велосипед» у повітрі.
  • Використовувати спеціальні панчохи.

Записатись на консультацію та обстеження до Михайла Володимировича можна через форму на сайті, через мобільний додаток або в операторів кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

Конференція Мультидисциплінарний підхід до ведення гастроінтестинальних пацієнтів в Medical Hub Odrex

Опубликовано: 01.05.2025 о 15:26

Автор:

Категории: Блог,Новини

Тэги:

Відкривав конференцію Володимир Володимирович Грубник, завідувач кафедри хірургії ОНМедУ, віце-президент Української асоціації фахівців з малоінвазивних, ендоскопічних та лазерних технологій, доктор медичних наук, професор.

Обговорювали шляхи лікування гастроінтестинальних пацієнтів, дискутували та шукали істину. Все – щоб зробити тактику досконалою. Дякуємо Костянтину Науменку, Ірині Заболотній, Віталію Русакову, Галині Короленко, Павлу Андрющенку, Наталії Губергріц, Надії Бєляєвій, Анастасії Пустоваловій, Івану Бескровному, Дмитру Корчовому та Ігорю Йовенку за змістовні доповіді, які точно знайшли відгук у колег, а головне – доповнили їхній досвід та знання.

Ділимось з вами фотозвітом з події. Стежте за анонсами, щоб не пропустити наші наступні заходи.