Що робити з «венозними сіточками» та варикозом? Дивіться інтерв’ю з Михайлом Чехловим
Хто в зоні ризику?
- Генетична спадковість
В основі спадковості – хронічне запалення вен і дефіцит специфічного колагену, який формує стінку вени та веноклапанів.
❕Якщо у когось з батьків є варикоз, то вам варто бути уважними до здоров’я своїх судин і не допускати навантаження.
- Важке фізичне навантаження або навпаки «сидяча» робота.
- Надмірна вага.
- Деформації стоп тощо.
«Тригери», які можуть провокувати розвиток хвороби (якщо є фактори ризику): вагітність, пологи, важка фізична праця, надмірне спортивне навантаження, травми.
Як розвивається хвороба?
Все починається з венозної сітки, потім з’являються варикозні вени. Вони можуть певний час не турбувати. Далі – перші симптоми, шкірні зміни, потемніння на гомілках, трофічні виразки та тромбози.
Симптоми варикозу:
- відчуття втоми у ногах ввечері,
- біль в ногах – пекучий, тупий,
- набряки та відчуття важкості,
- нічні судоми – але тут важливо розуміти, що це неспецифічний симптом, який може сигналізувати й про дефіцит калію, й патологію попереку, й про хребтові грижі тощо.
Що робити, якщо хвороба почала проявлятися?
- По-перше, варто регулярно відвідувати лікаря – раз на пів року, і окремих випадках, раз на 3 місяці та робити УЗД.
Якщо це початкова стадія, можливо, підійде консервативне лікування: склеротерапія, компресійна терапія, компресійний трикотаж тощо.
❕ Якщо вам показана хірургія, не переймайтеся. Операція з лікування варикозу – малоінвазивне втручання, яке зазвичай проводиться під місцевою анестезією та обов’язково під контролем УЗД. Залишатися в стаціонарі не потрібно – після операції можна йти додому.
- Намагатися уникати фактори ризику – не допускати надмірних фізичних навантажень та збільшення ваги.
- Додати активність у життя – ходьбу без навантаження, орбітрек, велотренажер тощо (підійде будь-яка активність без фанатизму).
- Ввести в свою вечірню рутину корисні звички. Після гарячого душу поливати ноги прохолодною водою (або кімнатної температури), а потім – лягти на спину, підняти ноги та зробити вправи «ножиці» та «велосипед» у повітрі.
- Використовувати спеціальні панчохи.
Записатись на консультацію та обстеження до Михайла Володимировича можна через форму на сайті, через мобільний додаток або в операторів кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.