Мы присоединяемся к данному мероприятию и подготовили образовательную и развлекательную программу для детей и их родителей: педиатры и семейные врачи расскажут, как устроено тело человека и как заботиться о своём здоровье, арт-терапевт проведет мастер-класс по правополушарному рисованию, семейный врач расскажет, зачем нужна декларация и как правильно выбрать семейного врача, а врачи скорой помощи даже проведут экскурсию по реанимобилю.
Ждем вас в субботу и воскресенье, с 10:00 и до самого вечера, в Зелёном театре в Центральном парке культуры и отдыха им. Т. Г. Шевченко.
Расписание 6 июля:
12:00 «Азбука тела человека» для детей от 5 лет. Валентина Яджина, семейный врач
12:00 «Ваш личный семейный врач: зачем нужна декларация?» для родителей. Наталья Вильнер, семейный врач, руководитель направления семейной медицины
16:00 «Правополушарное рисование» для детей от 3 лет. Елена Чумаева, арт-терапевт (до 5 человек в группе)
18:00 «Первая помощь: экскурсия по скорой» для детей от 8 лет. Врач скорой помощи
Расписание 7 июля:
11:00 «Первая помощь: экскурсия по скорой» для детей от 8 лет. Врач скорой помощи
14:00 «Как растут зубы и кости?» для детей от 6 лет. Татьяна Додыко, педиатр
15:00 «Как устроено наше тело?» для детей от 5 лет. Светлана Козлова, педиатр, заведующая отделением педиатрии
17:00 «Как устроено наше тело?» для детей от 9 лет. Светлана Козлова, педиатр, заведующая отделением педиатрии
Організатор конференції – Школа ортопедичної неврології №1 під керівництвом доктора медичних наук, професора кафедри рефлексотерапії Харківської медичної академії післядипломної освіти Ярошевського Олексія Олексійовича.
Тема конференції – скелетно-м’язовий біль, принципи його діагностики та лікування.
Конференція складалася з лекційної частини, практичної частини та розбору клінічного випадку із застосуванням практичних навичок і обговорення.
Ділимося фоторепортажем і чекаємо вас на наступних заходах Medical Hub Odrex.
Раді, що вас зібралося так багато, і вдячні за цікаві запитання.
Ділимося фоторепортажем і чекаємо вас на заходах Odrex у Зеленому театрі. Наступних вихідних 6 та 7 липня шукайте нашу зону на заході Великий дитячий день у Зеленому театрі.
Пацієнтка консультувалася у хірурга-онколога (мамолога), пластичного хірурга Володимира Сажієнко. Для того, щоб визначити тактику лікування пацієнтки, був зібраний міждисциплінарний онкологічний консиліум, куди також входили клінічний онколог Світлана Стороженко, онкогінеколог Ольга Куліш та інші експерти.
Такий комплексний підхід до лікування пацієнток з раком молочної залози вкрай ефективний, але доступний лише в тих медичних установах, де створені умови для проведення симультанних операцій (проведення втручань на декількох органах), а також організований правильний післяопераційний догляд.
За словами акушера-гінеколога вищої категорії, хірурга-гінеколога Ольги Куліш, видалення яєчників рекомендовано тим пацієнткам з раком молочної залози, у яких в клітинах пухлини високий рівень гормональних рецепторів, тобто сама пухлина чутлива до жіночих статевих гормонів — естрогену і прогестерону. Така чутливість визначається за допомогою гістологічного і імуногістохімічного дослідження.
Як пов’язані рак молочної залози і рак яєчників і чому деяким жінкам показано профілактичне видалення тканин?
Кожен випадок раку грудей відрізняється від іншого. Більшість пухлин молочної залози, близько 80% — гормоночутливі, тобто «живляться» жіночими статевими гормонами, які виділяють яєчники. Тканини пухлини дуже сприйнятливі до впливу статевих стероїдних гормонів яєчників, гормонів гіпофіза і побічно — інших гормонів. І якщо не вдається видалити всі клітини пухлини молочної залози (наприклад, якщо ці клітини ще не встигли достатньо розвинутися), то що залишилися продовжать «живитися» гормонами, і пухлина з’явиться знову.
Існують два основних способи вирішення: медикаментозний і хірургічний. В одних випадках жінкам призначають гормоноподавляющіе препарати. Особливо тим, хто планує мати дітей, або просто ще досить молоді і хочуть повною мірою користуватися функціями гормонів. Однак у цієї методики є свої мінуси: вона не має повної гарантії, приймати препарати доводиться тривалий час — близько 5 років, це фінансово затратно, крім того, одним з побічних ефектів є підвищений ризик раку ендометрія.
Другий спосіб попередити рецидив раку молочної залози — це як раз оваріоектомія: якщо яєчники видалити, то і виробляти гормони буде нічому. Зазвичай цю методику обговорюють, якщо жінка підходить до менопаузи, не планує народжувати, якщо у неї є ризик раку ендометрія.
Ключовий момент — в тому, щоб у пацієнтки був доступ до всієї інформації. Тільки тоді жінка спільно з лікарями зможе прийняти оптимальне рішення.
Оваріоектомія — одна з найшвидших і малотравматичних процедур в хірургічній гінекології
Сама оваріоектомія — дуже делікатна і швидка процедура, яка триває всього 30 — 40 хвилин. Яєчники видаляються лапароскопічно, через крихітні проколи в 5 мм. Ми використовуємо ультразвуковий скальпель Thunderbeat «Olympus» (Японія), який дозволяє максимально безкровно видалити всю гормонпродукуючу тканину.
Всього через добу пацієнтка виписується додому — їй не знадобиться променева і хіміотерапія. Тепер вона живе звичним життям, тільки без величезного ризику розвитку раку.
Профілактика раку молочної залози: як і кому?
Про профілактику особливо важливо знати тим дівчатам, у яких в родині неодноразово зустрічалися будь онкозахворювання — або ж у когось із родичів був рак молочної залози або рак яєчників. Таким пацієнткам обов’язково ретельне спостереження.
Скринінг може включати самообстеження молочних залоз, клінічні огляди у мамолога, УЗД або мамографію. Має сенс також дізнатися свій статус по генам: схильність до раку молочної залози і раку яєчників є через мутації в генах BRCA1 і BRCA2. У нормі це корисні гени — вони беруть участь у відновленні цілісності ланцюжка ДНК. Але їх мутація призводить до розвитку пухлинних процесів молочної залози і яєчників, причому ризик розвитку пухлини молочної залози досягає до 85%.
Рак молочної залози — одне з тих захворювань, яке при належному обстеженні виявляється рано і легко піддається лікуванню.
Аритмія — стан при якому порушується частота, ритмічність та послідовність збудження та скорочення серця. Виявивши симптоми даного захворювання слід обов’язково звернутись за консультацією до фахівця.
Олег Ігорович відповів на запитання про аритмію, які часто ставляться:
• що таке аритмія і що робити, якщо відчуваєш, що серце б’ється надто швидко чи надто повільно?
• чим небезпечна аритмія і чи правда, що вона може призвести до інсульту?
• зараз багато хто користується пульсометрами, Apple нещодавно випустив годинник, який зчитує ЕКГ — наскільки це взагалі корисно людині, яку нічого не турбує?
• як лікують порушення ритму в Медичному домі Odrex?
• яка профілактика появи аритмії?
Захід, на якому було представлено доповіді від провідних спеціалістів, зібрав більше трьохсот педіатрів із різних міст України.
Організатор конференції – Українська Академія Педіатричних спеціальностей. Укладач майстер-курсу – професор Ольга Юріївна Бєлоусова, завідувачка єдиної в Україні Кафедра педіатричної гастроентерології та нутриціології ХМАПО (Харків).
Конференція проходила в трьох напрямках:
Діагностика в дитячій гастроентерології.
Гастроентерологія на перетині дисциплін.
Неонатальна гастроентерологія.
У репортажі 7 каналу поділилися своїми враженнями про конференцію голова правління Української Академії Педіатричних спеціальностей Марина Маменко, педіатриня з Чернігова Любов Фіалковська, педіатриня з Києва Ірина Кітрак і доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб НАМПО Федір Лапій.
У програмі конференції було представлено доповіді фахівців у галузі гастроентерології та нутриціології: Лідії Бабич, Ліни Барської, Юлії Гончарової, Олени Луцької, Ольги Білоусової, Марини Маменко, Алли Волохи, Дмитра Самофалова, Станіслава Гапонова, Федора Лапій, Марини Маменко, Наталії Павленко, Олени Шутової, Олени Бабаджанян, Лідії Волошиної та Дениса Десятника.
Відеозаписи виступів спікерів можна подивитися на нашій сторінці у Facebook.
Ділимося фоторепортажем і чекаємо вас на наступних заходах Medical Hub Odrex.
25 червня в нашій студії відбудеться прямий ефір з Адамуром Кучуберією. Ви можете поставити запитання, які вас цікавлять, у коментарях до цього посту, в особистих повідомленнях наших акаунтів у Facebook, Instagram і отримати на них відповіді під час прямого ефіру.
Нагадуємо про те, що зараз у Медичному домі Odrex діє спеціальна пропозиція щодо судинної хірургії:
вартість консультації судинного хірурга становить 300 гривень.
на всі операції судинних хірургів надається знижка 20%.
Записатися на консультацію можна за телефоном +38 (048) 730-00-30 або через форму “Запишіться на прийом” на нашому сайті https://odrex.ua/
* Консультації та операції проводяться за адресою: вул. Розкидайлівська, 69/71. Спеціальна пропозиція не поширюється на консультації та операції провідного фахівця, а також на ургентні операції. Пропозиція дійсна до 31.07.2019
Минулого тижня в Medical Hub Odrex відбулось урочисте відкриття нової кафедри МДУ. Завідувачем кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини болю став Дмитро Георгійович Гавриченко, медичний директор клініки Odrex, анестезіолог-реаніматолог, кандидат медичних наук.
За словами проректора МДУ з науково-медичної роботи Вадима Олексійовича Ульянова, це перша кафедра в Україні, яка в назві якої є медицина болю, і яка активно розвиватиме цей напрямок медичній науці.
Дмитро Гавриченко розповідає, що базові принципи терапії больових синдромів було визнано ВООЗ більше 30 років тому, але в Україні цей напрямок ще не встиг отримати належного розвитку. Тим не менш, больовий синдром — одна з найпоширеніших причин звернень за першою медичною допомогою. Лікування больового синдрому, а також паліативна терапія, тобто порятунок від фізичних страждань, які супроводжують невиліковні захворювання, — вкрай актуальні напрямки медицини. Сьогодні їх активно запроваджують у Медичному домі Odrex, а з відкриттям кафедри МДУ з’явиться ще й можливість розвивати наукову базу.
Кореспонденти телеканалу Думська ТБ також побували на конференції і взяли інтерв’ю у генерального директора медичного дому Odrex – Арутюняна Тиграна Рубіковича, директора Клініки дієтології Самойленко – Наталії Самойленко, ендокринологині Медичного дому Odrex – Світлани Холчевої та лікарки-дієтологині Клініки дієтології Самойленко – Карини Дейнеко.
Конференція була цікава не тільки людям, які бажають схуднути, а й практикуючим лікарям дієтологам, ендокринологам.
Також на конференції розглядалися питання сучасного підходу до дієтології:
які продукти і як часто потрібно їсти, щоб не набирати вагу?
чим можна замінити червоне і біле м’ясо в раціоні?
вплив дієти і спорту на вагу людини?
як алкоголь впливає на набір ваги?
Нагадуємо, що зовсім скоро на нас чекає відкриття кабінету Клініки Самойленка в Медичному домі Odrex!
Більше інформації дивіться в репортажі каналу Думська ТВ.