Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Monthly Archives: February 2021

Реабілітація після COVID-19

Опубликовано: 26.02.2021 о 10:17

Автор:

Категории: Блог,Статті

Тэги:

Амбулаторне лікування

На етапах відновлення багато пацієнтів зіштовхуються з тривогами та переймаються щодо повернення у звичний режим життя. Реабілітація в амбулаторних умовах сприяє відновленню дихальних процесів та надає змогу відчути себе краще, фізично та емоційно.

Першим етапом реабілітації є консультація фізіотерапевта, яка дозволяє підібрати індивідуальний шлях до відновлення. Ефективні наступні методи реабілітації:

● Електрофорез лідази призначають, щоб запобігти розвитку фіброзу, зменшити залишки запального процесу в легенях та відновити бронхіальну прохідність.

● Лазеротерапія регулює мікроциркуляцію, метаболізм, підвищує неспецифічну резистентність організму, що призводить до збільшення швидкості периферичного кровотоку і поліпшення насичення киснем тканин.

● Дихальна гімнастика — комплекс ефективних вправ, які запобігають розвитку ускладнень після COVID-19, а також сприяють відновленню та підвищенню ефективності дихання. Вправи дозволяють зміцнити дихальну мускулатуру й підвищити загальний тонус організму.

Комплекс відрізняється від рівня стану пацієнта. Починати заняття потрібно з лікарем та редагувати залежно від відчуттів: вправи не повинні викликати біль чи дискомфорт. Правильно підібрати та виконувати вправи можна з допомогою фізіотерапевта та ерготерапевта Катерини Краснянської.

● Дренажний масаж допомагає мокротинню відходити з дихальних шляхів.

Стаціонарне лікування

Лікування в стаціонарі потрібне пацієнтам, які після COVID-19 залишаються киснезалежними. Тому для реабілітації пацієнти отримують кисневу підтримку, а також наступні процедури: Хівамат, дихальна гімнастика та дренажний масаж.

Хівамат вже довів свою ефективність при лікуванні набряків, запалення і болю, а у такому випадку профілактує формування фіброзної тканини у легенях. Адже ці фіброзно-склеротичні процеси після ураження коронавірусною інфекцією сприяють ущільненню тканини легень і заважають звичному процесу їх роботи.

Додатково можна проходити ЛФК, яка дозволяє покращити функції дихання. Методи, форми та способи виконання лікувальної фізичної культури різняться від випадку до випадку. Правильно підібрана система дозволяє покращити функції верхнього дихання, пришвидшити розсмоктування при запальних процесах та забезпечити відділення мокротиння.

Амбулаторні та стаціонарні пацієнти також проходять голкорефлексотерапію, яку виконує рефлексотерапевт Фатіма Аушева. Цей метод давно використовуються для лікування довготривалих пневмоній та їхніх ускладнень.

Коронавірусна інфекція принесла за собою безліч змін у нашому житті, і вплив цієї пневмонії на організм помітний й неозброєним оком. Але це можна виправити, маленькими кроками ступаючи на шлях відновлення, разом з досвідченими та розумними направляючими.

Детальніше про відділення фізіотерапії та реабілітації Odrex.

Записатись на консультацію фізіотерапевта ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.

Головні питання про ендопротезування колінного суглоба. Консультує Костянтин Палагнюк

Опубликовано: 25.02.2021 о 21:27

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

Зокрема, Костянтин Валентинович відповів на такі питання:
• Що таке ендопротезування колінного суглоба?
• Коли і кому потрібно робити операцію з ендопротезування колінного суглоба?
• Як артроз руйнує колінний суглоб?
• Які бувають ендопротези?
• Як проходить операція з ендопротезування від діагностики до реабілітації?

Костянтин Палагнюк — завідувач відділення ортопедії та травматології, ортопед-травматолог вищої категорії, кандидат медичних наук.

Детально про відділення ортопедії та травматології Odrex: https://odrex.ua/department/traumatology/

Записатись на консультацію Костянтина Палагнюка ви можете через мобільний додаток https://odrex.ua/app/, через форму на сайті https://odrex.ua/specialists/palagnyuk-konstantin-valentinovich/ або за номером +38 (048) 730-00-30.

Прийом торакального хірурга, ендоскопіста Богдана Браїловського в Odrex

Опубликовано: 24.02.2021 о 13:35

Автор:

Категории: Блог,Новини

Тэги:

Торакальний хірург займається вирішенням проблем, пов’язаних з патологіями та аномаліями розвитку нижніх дихальних шляхів, легенів, лімфовузлів, органів середостіння та плеври, в тому числі, новоутворень.

Одним з основних напрямків діяльності Богдана Юрійовича є інтервенційна пульмонологія та бронхоскопія.

Інтервенційна пульмонологія — це дуже вузька спеціалізація пульмонології та торакальної хірургії, суть якої полягає в тому, що діагностика та лікування цілого ряду захворювань легенів проводиться малоінвазивними методами з використанням передових методів бронхоскопії.

Бронхоскопія — це ендоскопічний метод оцінки стану слизової оболонки гортані, трахеї та бронхів, під час якої:
• оцінюються анатомічні особливості дихальних шляхів,
• виявляється патологія дихальних шляхів,
• проводиться біопсія ділянок трахеобронхіального дерева,
• проводиться бронхоальвеолярний лаваж (промивання бронхів теплим фізіологічним розчином з подальшим видаленням промивних вод);
• забираються промивні води для лабораторних досліджень,
• видаляються з бронхів мокротиння і чужорідні тіла,
• проводиться припікання судин, що кровоточать,
• проводиться відновлення прохідності трахеї і бронхів,
• вводяться лікарські препарати.

Дослідження виконується за допомогою тонкого ендоскопа, який являє собою систему гнучких і жорстких трубок загальною довжиною до 60 см, на кінці цей прилад оснащений відеокамерою. Для місцевої анестезії застосовують розчин анестетика шляхом інгаляції, також можливе проведення процедури з внутрішньовенною анестезією.

Ви можете звернутись до Богдана Юрійовича з наступних питань:
• зміни на рентгенограмах або КТ в легенях, середостінні,
• плевральний випіт,
• кашель неясної етіології,
• кровохаркання,
• сторонні тіла трахеї та бронхів,
• перед- та післяопераційний огляд в торакальній хірургії,
• санація трахеобронхіального дерева.

Записатись на консультацію Богдана Юрійовича Браїловського ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.

Знижка – 20% на деякі види комп’ютерної томографії в Odrex

Опубликовано: 24.02.2021 о 12:44

Автор:

Категории: Блог,Новини

Тэги:

Комп’ютерна томографія — одне з найсучасніших і інформативних методів якісного дослідження організму, яке можна застосувати для діагностики онкологічних захворювань, захворювань органів черевної порожнини, нервової та серцево-судинної систем.

Пропозиція розповсюджується на наступні види КТ:
• Відділів голови: скроневих кісток, кісток лицьового черепа, придаткових пазух носа і орбіт, головного мозку.
• Нижніх кінцівок: гомілковостопного суглоба, колінного суглоба, тазостегнового суглобу, кісток таза, стопи, м’яких тканин нижньої кінцівки.
• Верхніх кінцівок: ліктьового суглоба, лучезапястного суглоба, плечового суглоба, кисті, м’яких тканин верхньої кінцівки.
• Хребта: грудного відділу хребта, поперекового відділу хребта, шийного відділу хребта, крижів і куприка, м’яких тканин шиї.
• Заочеревинного простору.
• Нирок і надниркових залоз.

А завідувач рентген-діагностичного відділення Олександр Березовський нагадує, що ми робимо все можливе для більш комфортного проходження діагностики:

• КТ можна зробити щодня і цілодобово, включно з вихідними.
• вся діагностика проводиться за попереднім записом, що дозволяє уникнути очікування в черзі,
• діагностика доступна дітям, процедуру можна провести під наглядом кваліфікованого дитячого анестезіолога,
• крім детального висновку рентгенолога, при проходженні КТ діагностики видається диск із записом дослідження в повному обсязі.

Записатись на діагностику ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.

* Акція діє з 01.03.2021 по 31.03.2021 в Медичному домі Odrex за адресою: вул. Розкидайлівська, 69/71.

Зустріч з заступником міністра охорони здоров’я України Іриною Микичак

Опубликовано: 23.02.2021 о 13:19

Автор:

Категории: Блог,Новини

Тэги:

Зустріч була присвячена презентації та обговоренню нового проекту з інтернатури для студентів медичних навчальних закладів країни.

На заході були присутні представники Медичного дому Odrex, Одеського медичного інституту Міжнародного гуманітарного університету, студенти-інтерни та керівники медичних закладів Одеси, які разом із заступником міністра прийняли участь у дискусії та обговорили гострі питання пов’язані із навчанням, проходженням практики та подальшим працевлаштуванням студентів медичних закладів.

Захід пройшов за підтримки Одеського медичного інституту Міжнародного гуманітарного університету та Комунального некомерційного підприємства «Дитяча міська поліклініка №6».

Ділимось з вами фоторепортажем і чекаємо вас на наступних заходах Medical Hub Odrex!

Розрив хрестоподібних зв’язок. Консультує ортопед-травматолог Руслан Буза

Опубликовано: 23.02.2021 о 10:00

Автор:

Категории: Блог,Статті

Тэги:

Розрив хрестоподібних зв’язок руйнує систему колінного суглоба, провокує нестабільність суглобу і може пошкоджувати хрящ. Ця травма трапляється часто, як у спортсменів, так і «на рівному місці». Спровокувати подібну травму можна при падінні на зігнуту ногу, або через різкий розворот гомілки під час бігу, різкого старту чи прижку. Не помітити цю травму або залишити її на розсуд долі не вийде, бо біль, спровокований розривом, надто гострий, а нестабільність коліна заважає впевненій ходьбі.

Ортопед-травматолог Руслан Буза зазначає, що консервативне лікування буває ефективним приблизно у 10% пацієнтів з розривом. Це пов’язано з тим, що колагенові волокна хрестоподібної зв’язки після розриву зменшуються та відриваються від свого місця. Щоб повернути зв’язку на місце, аби вона виконувала свої функції, потрібна артроскопічна реконструкція.

Ортопедія та травматологія в Медичному домі Odrex — відділення повного циклу, де є все необхідне для діагностики та різних видів лікування. Комфортний маршрут пацієнта може й не зменшить біль від травми, але однозначно, дозволить якомога швидше приступити до лікування без зайвих заморок, біганини з папірцями та додатковими дослідженнями.

Більш детально про розрив хрестоподібних зв’язок та лікування читайте на нашому сайті.

Детальніше про відділення ортопедії та травматології Odrex.

Записатись на консультацію ортопеда-травматолога ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.

Погляд онколога. Інтерв’ю хірурга-онколога Олександра Волкова на телеканалі OdesaLive

Опубликовано: 22.02.2021 о 21:12

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

Олександр Миколайович, як спеціаліст урологічного профілю, розповів про спадковий фактор онкологічних захворювань та ще раз нагадав, що наш стиль життя — свого роду скарбничка: що туди кладете, то в результаті й отримаєте. Адже паління, надмірне вживання алкоголю, неправильне та нераціональне харчування створюють умови для розвитку онкологічних захворювань.

Детальніше дивіться у відео.

Дізнатись більше про онкологію в Медичному домі Odrex:
https://odrex.ua/department/oncology/
Записатись на консультацію можна через мобільний додаток https://odrex.ua/app/, через форму на сайті: https://odrex.ua/specialists/volkov-aleksandr-nikolaevich/ або за номером +38 (048) 730-00-30.

Лабораторні та інструментальні дослідження під час та після COVID-19

Опубликовано: 22.02.2021 о 11:22

Автор:

Категории: Блог,Статті

Тэги:

Чому ПЛР може довгий час давати позитивний результат, навіть до 2-3 місяців?

Варто зауважити, що полімеразна ланцюгова реакція аж ніяк не є показником того, що людина розповсюджує вірус, адже вже доведено, що коронавірус протягом першого тижня у організмі людини поступово втрачає свої інфекційні властивості. З оглядом на це частіше за все ПЛР достатньо здавати один раз для підтвердження діагнозу, а далі орієнтуватись на клінічну картину та строки — приблизно після 10-ї доби людина вже не є заразною та небезпечною для інших. Включеннями є імунонекомпетентні пацієнти.

Для чого потрібен тест на антиген?

Набирає обертів методика тестування експрес-тестами на виявлення антигену. Це досить зручна альтернатива ПЛР або ІФА, адже результат можна отримати майже миттєво, проте в залежності від тест-систем (а їх безліч) точність та достовірність такого дослідження коливається від 40% до 80%.

Таке дослідження зручно виконувати, наприклад, під час передопераційної підготовки, аби мінімізувати ризик інфікування медичного персоналу та інших пацієнтів у випадку безсимптомного перебігу коронавірусної інфекції, та доцільно для швидкої діагностики у випадку наявності симптомів ГРЗ у перший тиждень захворювання, коли концентрація вірусу найвища у місцях забору матеріалу.

Слід зазначити, що через те, що можливі хибнонегативні результати, у деяких сумнівних випадках відповідь експрес-тесту треба перевірити за допомогою ПЛР.

Які лабораторні дослідження слід зробити, коли ми хворіємо?

Загальний аналіз крові, С-реактивний протеїн (білок), Д-димер, ферритин, інтерлейкін-6 не є обов’язковими у більшості випадків, особливо коли йдеться про легкий перебіг. Проте актуальним буде дослідити деякі з цих показників чи навіть увесь перелік у випадку середньотяжкого або тяжкого перебігу інфекції чи наявності підозри щодо ускладнень.

  • В загальному аналізі крові важливими у першу чергу є рівні ШОЕ, лейкоцитів, тромбоцитів, а також лейкоцитарна формула, інші показники матимуть другорядне значення, адже оцінювати, наприклад, наявність анемії на тлі гострої інфекції складно і не дуже доцільно.
  • С-реактивний білок, ферритин, інтерлейкін-6 дозволяють оцінити тяжкість захворювання, інтенсивність запальних процесів та прогноз захворювання.
  • Д-димер є показником ризику тромбоемболічних ускладнень, які нерідко супроводжують перебіг COVID-19.
  • Прокальцитонін є маркером тяжкого бактеріального запалення у складних випадках.
  • Іноді є актуальним визначати рівень інших біохімічних показників, наприклад, глюкози, креатиніну, сечовини та інших, проте це більш рідкісні випадки.

Чи потрібні рентген та КТ?

Рентгенологічні методи візуалізації, такі як рентгенограмма та КТ легенів, дозволяють виявити наявність запальних змін та вогнищевих уражень у тканині легені, а також оцінити наявність рідини у плевральній порожнині. Треба зазначити, що не у кожному випадку є сенс візуалізувати пошкодження легень, якщо воно не є клінічно важливим, тобто не є пов’язаним з розвитком дихальної недостатності.

Крім того, рентгенівські дослідження не є стовідсотково безпечними, адже ці методи пов’язані з іонізуючим випромінюванням (радіацією), що, хоч і не значною мірою, але підвищує ризик розвитку новоутворень. І з кожним виконаним у короткі строки дослідженням цей ризик зростає.

Чи потрібно обстежуватись після одужання?

Неможливо не згадати про такі методи, як електрокардіографія та ехокардіографія, які стають у нагоді не стільки у гострий період, скільки у час відновлення організму після перенесеної інфекції. Велика кількість людей — приблизно 10-15% — стикаються з такою проблемою, як Long COVID, постковідним синдромом, який може проявлятись неспецифічними симптомами на кшталт слабкості, втомлюваності, загальмованості. Іноді Long COVID маскується під більш серйозні захворювання, проявляючись раптовими болями в області серця, грудній клітці, відчуттями серцебиття чи перебоїв в роботі серця. Для проведення чіткої межі між Long COVID та іншими захворюваннями слід провести ЕКГ та ЕхоКС (УЗД серця), які допомагають з’ясувати особливості морфології та функціонування серцевого м’язу.

Пам’ятайте, що жодне дослідження не має бути «про всяк випадок», та для всього є свої показання. Разом з лікарем ви зможете уникнути гіпердіагностики, не завдати шкоди своєму здоров’ю та зберегти кошти.

З сімейним лікарем Олександрою Вікторівною Шмуратко-Юрченко можна укласти декларацію за програмою НСЗУ. Договір можна укласти у відділі продажів, який розташований на першому поверсі Медичного дому Odrex за адресою: вулиця Розкидайлівська, 69\71. Детальніше про декларації з лікарем читайте на сайті.

Новий дієтолог Медичного дому Odrex — Олена Зінченко

Опубликовано: 18.02.2021 о 17:35

Автор:

Категории: Блог,Новини

Тэги:

Олена Зінченко займається підбором індивідуального плану харчування та додаткової саплементації згідно фізикальних даних, лабораторних показників, інструментальної діагностики при різноманітних хронічних захворюваннях та порушеннях обміну речовин.

Також ви можете звернутись за консультацією до Олени Анатоліївни у таких випадках:
• відновлення дефіцитних станів,
• корекція ваги,
• призначення лікувальної дієти в умовах стаціонару.

Олена Анатоліївна закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця та має спеціалізацію з дієтології.

Лікарі Клініки Самойленко стежать за останніми трендами в сфері дієтології, формують звичку «подружитись з їжею» і будують раціон в залежності від цілей пацієнта. Детальніше про дієтологію читайте на сайті.

Записатись на консультацію Олени Зінченко ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.

Здоров’я печінки: міфи та факти. Консультує гастроентеролог Odrex Павло Ковальчук

Опубликовано: 18.02.2021 о 10:34

Автор:

Категории: Блог,Статті

Тэги:

Міф № 1. Печінку можна «почистити»

Ні, це неправда. Печінка є своєрідним щитом, який захищає організм від впливу різних негативних чинників та виконує дуже багато інших важливих функцій Але вона не є фільтром, що накопичує токсини!

Кожна клітина печінки – це така собі фабрика, де за одну хвилину відбувається 20 мільйонів хімічних реакцій. Тут зберігаються та переробляються поживні речовини. Зокрема глюкоза перетворюється на глікоген, а коли організму необхідна енергетична підтримка, йде зворотний процес. Синтезуються амінокислоти, білки. Серед них альбумін, що відповідає за нормальну циркуляцію крові.

Одна із найважливіших функцій – детоксикація. Після проходження їжі через шлунково-кишковий тракт печінка розпізнає, знешкоджує та виводить усі небезпечні речовини. Допомагають їй у цьому нирки, що фільтрують і виводять частину зайвого через сечу, решта ж виходить з екскрементами. У печінці жодних токсинів не залишається й, відповідно, немає чого чистити. А для того, щоб печінка працювала як слід, треба насамперед нормалізувати усі її функції.

Міф № 2. «Очищення» печінки – безпечна процедура

Це абсолютно оманлива думка. Наслідки таких експериментів можуть бути плачевними. Серед небезпек – тромбоз судин печінки, розвиток жирової хвороби, переродження хронічного гепатиту у цироз. Ще одним великим лихом може стати гостра печінкова недостатність. Тут медики не завжди матимуть змогу зарадити пацієнтові.

Міф № 3. Врятує голодування

Насправді суворе голодування може мати негативні наслідки для всього організму. Порушується синтез гормонів, а мозок, через недоотримання поживних речовин, починає гірше працювати. Окрім того, якщо між прийомами їжі великі часові проміжки, виникають збої у роботі жовчного міхура. Жовч назбирується, стає густішою, але організм не має куди її витратити. Як наслідок, ймовірне утворення жовчного каміння. А ще, коли людина тривалий час голодує, організм починає сигналізувати про небезпеку і вже наступні порції страв перетворює на жирові запаси.

Міф № 4. Той, хто не зазирає до чарки, – у повній безпеці

Насправді ворогів у печінки багато. Звісно, алкоголь, а точніше, зловживання ним – серед найбільших загроз. Коли йдеться про незначну дозу спиртних напоїв, то печінка чудово справляється. Якщо ж споживання алкоголю є систематичним, продукти, які утворюються при його розпаді, починають порушувати роботу клітин печінки, зокрема жировий обмін. Утворюються так звані ліниві гепатоцити, наповнені жиром. Коли їх багато, печінка стає вразливою до різноманітних вірусів та інфекцій, а в подальшому до розвитку небезпечних недуг, серед яких цироз.

Та, окрім спиртного, значної шкоди завдають кислотоутворювальні продукти – консервація з маринадами, гострі, кислі страви, а також продукти, що містять барвники та консерванти.

Міф № 5. БАДи та вітаміни – безпечні

Вживання будь-яких аптечних препаратів має бути обґрунтованим. Спочатку варто проконсультуватися з лікарем, який після обстеження порадить, чи потрібні певні дієтичні добавки та вітаміни, чи ні. Препарати обов’язково мають бути сертифіковані, а ефективність доведена у лікарській практиці. В кращому разі неперевірені препарати не матимуть позитивного впливу, в гіршому – завдадуть шкоди. Особливо уважними до використання медикаментів варто бути людям, які вже мають захворюваннях печінки.

 

Міф № 6. Каміння з жовчного міхура можна вивести народними методами

Це неможливо. Жовчні протоки дуже маленькі, тож камінці вийти самостійно не можуть. Внаслідок прийому олії з лимонним соком чи іншими рідинами виникає пронос, і в результаті такої «терапії» виходять назовні хіба що калові камінці. Однак зважаючи на те, яке велике навантаження при цьому лягає на печінку та жовчний, розглядати подібні маніпуляції як спосіб очищення кишківника не слід. До того ж, це небезпечно, бо може спровокувати гостру хірургічну патологію, якщо камінці почнуть рухатися.

Міф № 7. Коли печінка не турбує, то й до лікаря не треба

Це не зовсім правильно. Печінка не має нервових рецепторів, тож людину може нічого не турбувати доти, доки орган не збільшиться до певного розміру, або не виникне серйозних патологій. Аби уникнути неприємностей, варто раз на рік робити УЗД печінки, за потреби лікар може призначити аналіз крові та печінкові проби.

Консультація є обов’язковою, якщо:

  • виникли неприємні больові відчуття в правому підребер’ї;
  • турбує слабкість, втомлюваність;
  • є гіркота в роті;
  • змінилися колір шкіри чи очей.

Вчасне виявлення проблеми, застосування сучасних ефективних терапевтичних засобів допоможуть подолати небезпечні захворювання. У складніших випадках, зокрема, якщо є каміння у жовчному міхурі та протоках, на допомогу прийдуть професійні хірурги.

«Друзі» печінки: правильне харчування, здоровий спосіб життя, щеплення проти гепатиту В. А також – дотримання санітарно-гігієнічних норм у стоматологічних та манікюрних кабінетах.

 

Записатись на консультацію Павла Івановича Ковальчука ви можете через мобільний додаток , через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.