Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Monthly Archives: March 2024

Що треба знати про імунітет дитини? Дивіться інтерв’ю педіатра Оксани П’ятківської

Опубликовано: 29.03.2024 о 16:10

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

  • Щодня треба гуляти мінімум 30 хвилин. Ідеально, якщо надвечір – так у дитини не буде проблем зі сном.
  • Дитині необхідна фізична активність (насправді, всім дорослим теж). Звичайно, вона має відповідати віку та індивідуальним особливостям. Річ в тому, що під час руху м’язів покращується кровообіг, а відтак і циркуляція імуноглобулінів. Вони в свою чергу допомагають побороти інфекції.
  • Одягайте дитину багатошарово. Шарів одежі має бути на 1 більше, ніж у вас. Щоб зрозуміти, чи не холодно дитині, торкніться її шиї, грудини та живота – якщо шкіра тепла, переживати не варто.
  • Влітку у малюка має бути головний убір. І також на шкірі SPF-крем для захисту.
  • Раціон дитини має бути різноманітним: фрукти, овочі, крупи, масло, горішки, молочка, яйця – підбирайте за віком та вподобаннями. Зменшіть кількість простих вуглеводів – цукрів та булочних виробів.
  • Не купуйте без призначення лікаря вітамінні комплекси. Безконтрольний прийом препаратів може тільки нашкодити. Усі вітаміни дитина і так отримує з харчування. Виняток – підтверджений дефіцит.
  • Дитина має лягати в один і той самий час. Бажано о 9 вечора. Так у малюка буде вироблятися мелатонін, який регулює імунну систему.

Записатись на консультацію Оксани Василівни ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

Рак кишківника: убезпечити швидке відновлення попри всі перешкоди. Історія пацієнтки Odrex

Опубликовано: 29.03.2024 о 12:40

Автор:

Категории: Блог,Статті

Тэги:

«Я відчувала слабкість, звернулась до сімейного лікаря. Вона виявила низький рівень гемоглобіну, відправила мене в лікарню. Так я опинилась в Odrex», – розповідає Світлана, поки чекає на виписку. Це був четвертий день після втручання, її стан вже був цілком задовільним, тож лікарі дозволили продовжити лікування вдома.

Для Світлани це не перший досвід звернення в Медичний дім – кілька років тому вона вже проходила тут лікування.

«Мене тоді рятували і врятували. 9 днів я провела в реанімації, але все обійшлося. Тож коли мені знову знадобилася допомога, рідні одразу відправили сюди».

Діагноз – рак

В Медичному домі Світлану обстежили та виявили причину симптомів. Оскільки випадок непростий, з рішенням, що робити далі, не поспішали – зібрали консиліум і обговорили можливі варіанти лікування. На щастя, пухлина була локальною, тобто не мала метастазів і не уразила сусідні тканини. Це додавало оптимізму.

Але з іншого боку, у пацієнтки були супутні хвороби, які дещо ускладнювали ситуацію. Зрештою вирішили проводити операцію лапароскопічним методом, тобто без великих розрізів, а лише через чотири невеликі проколи.

«Зазвичай в таких випадках, щоб не ризикувати, обирають лапаротомію – це метод відкритого втручання, і він трохи швидший. Але нам треба було, щоб пацієнтка якомога швидше і легше відновилася: в неї одна нирка, і будь-який препарат був би для органу серйозним навантаженням через побічні ефекти», – пояснює вибір методу операції хірург Віталій Русаков.

«Я не хвилювалась – лікар мені все пояснив, навіть намалював, як воно виглядає, щоб я розуміла, що на мене чекає. Це мене підкупило, і я довірилась. Після операції залишили під наглядом в реанімації, а потім вже перевели в звичайну палату. Встала я в той же день, а от зараз, на четверту добу, вже ходжу, все добре».

«Пацієнти зазвичай наркоз бояться більше, ніж саму операцію. Хоча боятися нема чого – для нас це рутинна робота, ми знаємо, як діяти за будь-яких сценаріїв, – згадує цей випадок анестезіолог Руслан Руденко. – За шкалою оцінки ризику ASA у Світлани було визначено клас III, що означає наявність тяжкого системного захворювання. В неї була комбінована анестезія: інгаляційна зі штучною вентиляцією, плюс епідуральна через катетер. Ця комбінація дозволила зменшити кількість нестероїдних та наркотичних знеболюючих препаратів після втручання. Всю операцію пацієнтка пройшла стабільно, в післяопераційному періоді теж жодних ускладнень».

Пізніше гістологічне дослідження підтвердило радикальне видалення пухлини, результат був чистим. Це означало, що хімієтерапія не потрібна.

«Я переживала, що операція буде в п’ятницю, і я залишусь одна в стаціонарі на вихідні. Але лікар приходив і в суботу, і в неділю. Дуже йому вдячна! І його асистенту Марку Чистяку, і команді анестезіологів, всім медсестрам, санітаркам, кухарям, керівництву – всі дуже уважні та турботливі!»

Записатись на консультацію Віталія Вікторовича ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

Що треба знати про аневризми головного мозку? Консультує нейрохірург Владислав Свєтлицький

Опубликовано: 27.03.2024 о 14:24

Автор:

Категории: Блог,Статті

Тэги:

Звідки беруться аневризми головного мозку?

Це здебільшого вроджена хвороба, яка ніяк себе не проявляє аж до самого розриву, внаслідок якого трапляється крововилив. Якщо у близьких родичів було діагностовано це захворювання, є сенс записатися на прийом до лікаря та проконсультуватись щодо доцільності діагностики.

Втім бувають і симптомні аневризми – але тільки тоді, коли сягають 2-3 см і більше (частіше вони не більше 1 см). Тоді випинання поводяться, як пухлини, тиснуть на тканину мозку, і викликають неврологічний дефіцит. Але це дуже рідкісне явище.

Чим небезпечні аневризми?

Оскільки аневризми трапляються частіше на великих та дуже важливих артеріях, масштаб потенційного крововиливу досить масивний, а відтак і ризики для життя та здоров’я людини серйозні.

Буває таке, що крововилив маленький, але це не означає, що небезпеки немає – якщо він стався один раз, обов’язково станеться повторно. І от вже другий раз буде за гіршим сценарієм. Саме тому дуже важливо виконувати всі вказівки лікаря і не відмовлятися від терапії – категорично протипоказаний стрес та фізична активність, допоки джерело кровотечі не закриють.

Серед можливих ускладнень також – вазоспазм. На тлі того, що стався крововилив, і кров починає подразнювати рецептори, сильно скорочуються судини. Тоді до мозку потрапляє недостатньо крові. Це стан профілактують у лікарнях за допомогою препаратів, які розширюють судини.

Як саме відбувається лікування?

Це суто механічна проблема, яку потрібно усунути оперативним втручанням. При ендоваскулярному втручанні аневризму за допомогою спеціальних провідників необхідно заповнити койлами (це такі спеціальні спіральки), які зупиняють в ній кровотік та тромбують.

Також є відкритий спосіб, коли роблять невелику трепанацію, знаходять ушкоджену судину та накладають на аневризму спеціальну кліпсу, яка перетискає ії та виключає з кровотоку.

Кожен з методів має свої переваги та недоліки. До прикладу, ендоваскулярний (закритий метод) швидший за часом, безпечніший щодо ускладнень, але є певні випадки, коли доцільно обирати саме відкриту хірургію – і останнє слово тут за лікарем. Звичайно, після детального обстеження та зважування всіх «за» та «проти».

Записатись на консультацію Владислава Петровича ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

До та через місяць після риносептопластики. Історія пацієнта Odrex

Опубликовано: 26.03.2024 о 15:35

Автор:

Категории: Блог,Статті

Тэги:

Через травму ніс мав S-подібну деформацію.

Після відкритої риносептопластики 👇🏻
– рівною стала спинка та перегородка носу;
– забрали бульбоподібність кінчика носу;
– відновили функцію дихання.

Різниця дуже очевидна, результат чудовий.

Хірурги, що працювали над вирішенням поставлених задач:

Пластичний хірург Тижневий Сергій Петрович

Пластичний хірург Вітколовська Ольга Олександрівна


Хірург-отоларинголог Друмова Аліна Миколаївна

Детальніше про риносептопластику в Odrex.

Записатись на консультацію пластичного хірурга або оториноларинголога можна за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

Мінно-вибухове поранення. Історія пацієнта хірурга Володимира Янко та уролога Олега Калашника

Опубликовано: 25.03.2024 о 17:50

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

На цей раз Юрію провели чергове втручання, яке без перебільшень можна назвати «ювелірним» – команда хірургів вилучила уламок, не пошкодивши при цьому важливі судини. Дивіться історію бійця в нашому новому відео — та розповідь про клінічний випадок від хірурга Володимира Янко та уролога Олега Калашника.

Рак кишківника можна профілактувати. Костянтин Науменко пояснює як

Опубликовано: 23.03.2024 о 09:00

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

Статистика

За даними ВООЗ рак кишківника в Україні посідає перше місце за смертністю, і друге – за рівнем захворюваності з усіх форм онкології.

В 95% випадків рак кишківника з’являється з поліпів. Якщо регулярно проводити обстеження і видаляти ці доброякісні утворення, то шансів захворіти на цю недугу майже не залишається.

Коли і як проводити скринінг?

Незалежно від статі – усім, хто досяг 45-річного віку треба прийти на скринінгову колоноскопію

Але якщо серед родичів першої лінії спорідненості в когось був підтверджений рак кишківника, то це треба буде зробити раніше – або в 40 років, або пригадайте вік родича, коли йому встановили діагноз і відніміть 10 років.

Які симптоми раку кишківника?

Найчастіше їх немає. Але якщо побачили в себе такі сигнали, терміново зверніться до лікаря:

  • проблеми зі стулом (закрепи, діарея, чергування цих станів),
  • кров у стулі.

Як знизити ризики захворіти на рак кишківника?

  • вчасно приходити на огляди,
  • звертати увагу на сигнали від організму, про які ми написали вище,
  • зменшити кількість червоного м’яса до 300 грамів на тиждень,
  • уникати обробленого м’яса (ковбаси, сосиски, копченості тощо),
  • уникати генномодифікованих продуктів,
  • збалансувати раціон так, щоб 70% складала їжа рослинного походження, 30 – тваринного,
  • вести активний спосіб життя,
  • стежити за вагою і не допускати ожиріння.

Записатись на консультацію Костянтина Олексійовича ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

Що треба знати про ранній клімакс? Консультує гінеколог Ніна Могерчук

Опубликовано: 22.03.2024 о 17:42

Автор:

Категории: Блог,Статті

Тэги:

Чому клімакс починається раніше норми?

В 70% випадків причину раннього клімаксу визначити неможливо. Але ось низка факторів, які можуть призводити до нього:

  • Спадковість. Якщо у матері або бабусі клімакс розпочався рано, варто бути готовою теж зіткнутись з таким станом раніше плану.
  • Генетичні захворювання.
  • Аутоімунні хвороби.
  • Перенесений стрес.
  • Шкідливі звички, особливо паління.
  • Хімієтерапія та променева терапія.
  • Деякі хірургічні втручання на яєчниках: резекція або видалення. В останньому випадку менопауза настає відразу.
  • Туберкульоз статевої системи.

Які симптоми раннього клімаксу?

Ранній клімакс характеризується так само, як і фізіологічний клімакс. Жінці варто звертати увагу на регулярність циклу, зміни в тривалості та інтенсивності менструації, а також появу таких симптомів:

  • приливи (раптові відчуття жару в області шиї, грудей та обличчя), пітливість;
  • набір маси тіла при звичному способі життя;
  • емоційна нестабільність: плаксивість, дратівливість, депресивність;
  • проблеми з памʼяттю та концентрацією уваги;
  • сухість, свербіж, печіння у піхві та дискомфорт під час статевого акту;
  • безсоння;
  • зниження сексуального потягу або взагалі його відсутність;
  • в деяких випадках підвищення артеріального тиску.

КОК (оральні контрацептиви) не призводять до раннього клімаксу.

Зверніть увагу, що ранній клімакс виникає внаслідок гормональних змін, а саме – зниження рівня естрогену. Це підвищує ризик виникнення атеросклеротичних та серцево-судинних хвороб, а також остеопорозу. Не ігноруйте рекомендації гінеколога відвідати суміжних лікарів задля чекапу.

Як діагностують та лікують ранній клімакс?

Щоб встановити діагноз «ранній клімакс», лікар насамперед повинен детально провести опитування пацієнтки, зібрати скарги та провести гінекологічний огляд. Додатково може призначити аналізи крові на рівень естрадіолу, фолікулостимулювального гормону (ФСГ), лютеїнізуючого гормону (ЛГ) та УЗД органів малого тазу. Постійно підвищений рівень ФСГ у крові в поєднанні з відсутністю менструації протягом одного року є підтвердженням менопаузи. Також важливо оцінити роботу щитоподібної залози – для цього варто перевірити аналіз крові на ТТГ, Т3, Т4, оскільки деякі симптоми при менопаузі схожі з симптомами гіпертиреозу.

Якщо діагноз підтверджено, лікар приймає рішення про призначення лікування. Зазвичай використовується замісна гормональна терапія, але якщо пацієнтка не бажає приймати гормональну терапію або є протипоказання до неї, то розглядається варіант з лікуванням фітоестрогенами. Правильно підібрана терапія може відтермінувати настання менопаузи або ж мінімізувати її наслідки. Головне — звернутися за допомогою вчасно, при перших змінах в самопочутті, а найкраще — регулярно відвідувати гінеколога.

Як профілактувати ранній клімакс?

Універсальний рецепт для профілактики усіх хвороб (не лише гінекологічних) – висипайтесь, правильно харчуйтесь та підтримуйте фізичну активність. На жаль, у випадку із раннім клімаксом, здоровий спосіб життя – не панацея. Але суттєве зниження ризику, а також – покращення загального здоров’я.

Ніна Володимирівна веде прийом в Багатопрофільній лікарні на Філатова, 38, а також на Розкидайлівській, 69/71. Записатись на консультацію ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

Конференція: «Лабораторний апгрейд. Перезавантаження. Сучасні виклики в лабораторній медицині та шляхи їх подолання»

Опубликовано: 22.03.2024 о 15:10

Автор:

Категории: Блог,Новини

Тэги:

Захід зібрав 110 фахівців лабораторної діагностики з 30 міст та 24 областей України.

Організаторам конференції виступили КНП «Дитяча міська поліклініка №6» ОМР, партнерами — Медичний дім Odrex, LIMS TerraLab, HLR.

Під час конференції свої доповіді представили

  • Наталія Вінарська — кандидат біологічних наук, директор з якості Діагностичного центру ТОВ «CSD lab», головний редактор журналу «Лабораторна справа», Київ, Україна,
  • Ірина Танасійчук — кандидат медичних наук, доцент кафедри сучасних технологій медичної діагностики та лікування НМУ ім. О.О. Богомольця,
  • Олександр Чуваков — експерт з менеджменту якості медичних лабораторій, Київ, Україна,
  • Володимир Нерубенко — бізнес-аналітик TerraLab, Київ, Україна,
  • Микола Оганесян — кандидат медичних наук, експерт з клінічної лабораторної діагностики, Литва,
  • Олександр Лозинський — кандидат біологічних наук, керівник напрямку «Імунологія» ТОВ «HLR», Київ, Україна,
  • Катерина Купатадзе — керівник Тбіліської центральної лабораторії, керівник відділу лабораторних розробок клініки Raymann, Сакартвело,
  • Гванца Ломидзе — директор Тбіліської центральної лабораторії, керівник лабораторії клініки Raymann, член правління Асоціації лабораторної медицини Грузії, Сакартвело.
  • Олександр Кузовий — бізнес-аналітик TerraLab, Київ, Україна,
  • Павліна Боцюн — лаборант-цитолог, завідуюча лабораторії цитоморфології Діагностичного центру ТОВ «CSD Lab», асистент кафедри сучасних технологій діагностики та лікування НМУ ім. О.О. Богомольця, Київ, Україна,
  • Мар’яна Яковлева — керівник відділу інфекційного контролю КНП «Дитяча міська поліклініка 6» ОМР, Одеса, Україна.

Конференція пройшла з метою забезпечення фахівців лабораторної діагностики актуальними знаннями, новими ідеями та оновленими технологіями керування якістю лабораторних процесів. Також з метою підвищення якості медичних послуг та зменшення ризику виникнення медичних помилок ми обговорили актуальні питання та проблематику сучасної лабораторної діагностики.

Дякуємо спікерам за змістовні доповіді, а слухачам за цікаві питання, жваві дискусії. Ділимось з вами фото з конференції та чекаємо на наступних заходах в Medical Hub Odrex.

Все про обстеження молочних залоз: консультує лікар УЗД Наталія Грибоєдова

Опубликовано: 20.03.2024 о 17:01

Автор:

Категории: Блог,Статті

Тэги:

Магнітно-резонансна томографія

Магнітно-резонансна томографія базується на використанні сильного магнітного поля та радіочастотних хвиль для створення детальних зображень внутрішніх структур тіла. Коли пацієнт піддається магнітному полю, атоми водню в його тілі виходять з рівноваги, а потім повертаються до неї, випромінюючи радіосигнали. Ці сигнали аналізуються комп’ютером, що дозволяє створити деталізовані зрізи та тривимірні зображення органів та тканин.

Які переваги методу?

  • Висока чутливість. МРТ дозволяє виявляти навіть невеликі ураження молочних залоз.
  • Відсутність випромінювання. Немає потреби у використанні рентгенівських променів, що особливо важливо для вагітних або молодих пацієнток.
  • Без стискання тканин. Це «золотий стандарт» дослідження імплантів молочних залоз.

Які недоліки методу?

  • Дорожче за інші дослідження та потребує додаткового обладнання
  • Потребує більше часу порівняно з іншими методами.

Мамографія

Мамографія використовує рентгенівські промені для створення зображення молочних залоз. Буває скринінговою (проводять у безсимптомних жінок для виявлення патології на ранній стадії) та діагностичною (більш детальна візуалізація та стадіювання утворень).

Які переваги методу?

  • Ефективність у виявленні уражень невеликого розміру та патологічних кальцинатів.
  • Швидкість – процедура зазвичай триває лише кілька хвилин.

Які недоліки методу?

  • Випромінювання. Потребує використання рентгенівських променів, що можуть проникати через тканини матері та досягати плода, особливо в першому та другому триместрах вагітності. Висока доза випромінювання може впливати на розвиток плода та збільшувати ризик виникнення патологій.
  • Обмежена чутливість. Менш ефективна для виявлення пухлин у щільній залозистій тканині. Також складно побачити ураження, розташовані на периферії молочних залоз та в пахвових ділянках
  • Болючість методу. Молочні залози стискаються між пластинами (в першу декаду менструального циклу болючість менша).
  • Обмежена візуалізація імплантів молочних залоз.

Ультразвукове дослідження молочних залоз

УЗД молочних залоз використовує звукові хвилі для створення зображення.

Як проводиться УЗД молочних залоз?

  • Відсутність випромінювання. Цей метод є безпечним для вагітних жінок та молодих пацієнток.
  • Неінвазивність. Використовуються звукові хвилі для створення зображення, не потрібні ін’єкції чи інші інвазивні процедури.
  • Висока чутливість у будь-яких тканинах. Ідеально підходить для вивчення щільної залозистої тканини молочних залоз.
  • Що показує УЗД молочних залоз ще: периферія молочних залоз, пахвових, над- та підключичних ділянок, огляд яких обмежений при інших дослідженнях.
  • Можливість вивчення тканин в реальному часі. Дозволяє динамічно вивчати рухи тканин, проводити дослідження кровотоку (КДК-кольорове допплерівське картування, мікрокровотоки).

Які недоліки методу?

  • Менша точність визначення розміру та типу пухлин у порівнянні з МРТ та мамографією. Але виявити новоутворення і запідозрити рак молочної залози на УЗД все одно вийде.
  • Коли роблять УЗД молочних залоз, результат часто залежить від того, наскільки досвідчений спеціаліст проводив дослідження.

Призначення та ефективність кожного методу та їх комбінації можуть залежати від конкретної клінічної ситуації та індивідуальних характеристик жінок.

Важливо бути уважною до себе – якщо помітили щось незвичне, не гайте часу і звертайтесь на консультацію.

А якщо скарг немає, як часто потрібно робити УЗД молочних залоз та інші обстеження? Якщо вам менше 40, раз на рік необхідно проходити УЗД, після — мамографію.

До речі, в Медичному домі Odrex розроблений щорічний жіночий Check Up, який допоможе швидко та якісно пройти комплекс обстежень.

Лікар Грибоєдова проводить УЗД у філіях на Філатова та Розкидайлівській. Зробити УЗД молочних залоз, мамографію або МРТ ви можете, записавшись за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

Чи безпечно постити? Дивіться інтерв’ю гастроентеролога Галини Короленко

Опубликовано: 19.03.2024 о 17:24

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

Піст в християнстві зазвичай супроводжуються відмовою на певний термін від вживання деяких продуктів тваринного походження: м’яса, яєць, молочки тощо. В ісламі ж дозволяється їсти тільки після заходу сонця. Вважається, що людина завдяки посту досягає духовного очищення. Але наголошуємо, що до будь-яких обмежень в харчуванні варто підготуватись не лише духовно, але й фізично.

Кому не можна постити?

  • Дітям.
    Організм, який зростає, потребує щоденного повноцінного харчування для нормального розвитку.
  • Людям старше за 65 років.
    Часто у людей поважного віку є супутні захворювання, які через піст можуть ускладнюватись або загострюватись. Також у людей такого віку органи вже менш виносливі, тож обмежений раціон може бути для них непростим навантаженням.
  • Людям, які страждають на хронічні анемії.
    Відмова від м’яса може погіршити перебіг хвороби.
  • Люди з онкозахворюваннями.
  • Людям, які мають гострі або хронічні вірусні інфекції.
    Недостатня кількість білкової їжі може знизити імунну відповідь організму.
  • Людям, хворим на цукровий діабет 1 типу.
  • Вагітним жінкам та під час лактації.

Якщо у вас є певні хронічні захворювання (зокрема органів травлення), проконсультуйтесь з лікарем щодо доцільності дотримання посту.

Втім для здорових людей піст може бути корисним – пісний раціон зазвичай багатий на клітковину, яка дуже корисна для організму. Але варто зауважити, що їжа має бути різноманітною.

Виходити з посту варто поступово – різкий перехід до важкої їжі може спровокувати погіршення самопочуття.
І запам’ятайте правило тарілки (не лише в піст) – половину мають займати овочі та фрукти, другу половину – порівну білки та вуглеводи.

Записатись на консультацію та діагностику Галини Олександрівни ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.