Саме вчасність може повернути людині втрачені навички та можливість жити повноцінним життям. Над цим завданням в Odrex працює мультидисциплінарна команда.
Кому потрібна реабілітація?
Після важкого перебігу COVID-19, інсультів, важких хірургічних втручань, травм, ампутацій тощо вкрай важливо звертатись до фахівців для відновлення рухів. Кожна людина – кросворд, який має розгадувати команда. Тож комплексна робота одразу кількох фахівців та індивідуальний підхід робить реабілітацію ефективною та швидкою. Реабілітація – це ціна якості життя.
Записатись на консультацію фізичного терапевта Петра Ковальчука ви можете за допомогою мобільного додатку Odrex, через форму на сайті або у операторів нашого кол-центру за номерами: +38(048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.
Підготували для вас лекцію «Підвищення температури. Що робити і чи можуть згоріти легені?» Наша Валентина Петромарчук розкладе «по поличках» всю інформацію про температуру у малюків і дасть доказові рекомендації щодо лікування лихоманки.
Коли?
12 травня о 15:00
Де?
Medical Hub Odrex. Вулиця Розкидайлівська, 69/71, 6 поверх.
Ціна?
Участь безоплатна, але варто зареєструватись. Для цього пишіть нам у приватних повідомленнях наших сторінок в соціальних мережах.
Школа доказового батьківства — це не класичний навчальний захід. Це спільнота батьків-однодумців та доказових лікарів Odrex, які спілкуються про важливе відверто та з гумором.
Долучайтесь до групи в телеграмі: https://t.me/+jPiFoWT632s5ODAy — там ділимось корисною інформацією.
До речі, під час лекції буде працювати кімната, де за вашими малюками догляне медичний фахівець.
Пневмокок є причиною різних захворювань, таких як пневмонія, отити та синусити. До речі, більша половина усіх пневмоній викликаних саме пневмококом – важко піддаються амбулаторному лікуванню та потребують госпіталізації.
Менінгокок належить до іншого виду бактерій, але так само, як і його «колега за цехом» може викликати важкі та небезпечні захворювання, зокрема менінгіт (запалення мозкових оболонок) та менінгококцемію (менінгококовий сепсис).
Мами радять одягати шапку перед тим, як вийти на вулицю в холодну пору року, щоб не «підхопити» менінгіт. А ми радимо – вакцинуйтесь.
Хто у зоні ризику?
І пневмокок, і менінгокок передаються повітряно-крапельним шляхом. Деяким категоріям людей варто бути особливо уважними, бо вони в зоні ризику:
діти до 5 років,
дорослі віком від 60 років,
люди, у яких є хронічні захворювання,
люди з імунодефіцитними захворюваннями.
Як боротись з менінгококом та пневмококом?
На жаль, наша імунна система не може самостійно подолати ці інфекції. Вони лікуються антибіотиками, але через неправильне їх використання, кількість пневмококів та менінгококів, стійких до цих препаратів, постійно зростає. Після перенесення захворювання, викликаного інфекціями менінгокока чи пневмокока, не виробляється імунітет на все життя. Тому підхопити ці інфекції можна безліч разів. Єдиним ефективним та безпечним способом захистити організм є щеплення: вакцини здатні «навчити» імунну систему розпізнавати певні патогени.
В Україні зареєстровано дві вакцини від пневмокока:
Синфлорикс (10 серотипів) – вводять з 6 тижнів до 5 років.
Превенар 13 (13 серотипів) – водять з 6 тижнів. Можна використовувати і в дорослому віці.
Від менінгокока зареєстровано також дві вакцини:
Менактра – використовується з 9 місяців до 55 років.
Німенрикс – використовується з 6 тижневого віку.
І Менактра, і Німенрикс мають однакові серотипи, відрізняються тільки терміном та схемою введення.
Вакцини від пневмокока та менінгокока не містять живого збудника. Вони абсолютно безпечні та не здатні спровокувати захворювання.
Записатись на консультацію лікаря можна через форму на сайті, через мобільний додаток або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30. За цими ж контактами можна укласти декларацію та записатись на вакцинацію.
Дитячий лікар насправді не лише медик, а ще й психолог і трошки аніматор. Це робота, яка можлива тільки за покликанням – складна, стресова, але винагорода у вигляді посмішок маленьких пацієнтів того вартує. Дитяче відділення Медичного дому Odrex сьогодні святкує свій перший ювілей — 5 років роботи. Знайомимо з Одріком та розповідаємо про те, чим пишаємось.
Одрік – це дитячий широкопрофільний стаціонар від 1 місяця, який спеціалізується на плановій та екстреній хірургії, інтенсивній терапії та загостреннях хронічних хвороб. Крім кваліфікованої медичної допомоги, тут є все те, що необхідно для комфорту маленьких пацієнтів: зручні палати, в яких можна перебувати разом з батьками, ігрова кімната, меню, яке складається з урахуванням індивідуальних побажань. І доброзичлива команда, яка створює позитивну атмосферу.
Одрік – дитяча поліклініка, в якій приймають пацієнтів від 1 тижня. Консультують педіатри та вузькі спеціалісти.
Одрік – це високоспеціалізовані дослідження, наприклад, МРТ під седацією з використанням МРТ-монітору, нейросонографія та інші види УЗД та багато іншого. Тільки передові технології для здоров’я малюків.
В Одріку можна зробити всі необхідні щеплення. І планові за календарем, і всі ті, які показані саме вашому малюку.
В Одріку, як і у всьому Медичному домі використовується тільки новітнє обладнання. Лікарі працюють за принципами доказовості та послуговуються Міжнародними протоколами. В Одріку люблять дітей – і це, на нашу думку, головне.
Вітаємо усю команду дитячого відділення – лікарів та медсестер. Зичимо ніколи не втрачати запалу до своєї роботи!
Записатись на прийом до дитячого фахівця Odrex можна через форму на сайті, через мобільний додаток або за номерами: +38 (048) 730–00–30, +38 (096) 380–30–30, +38 (063) 380–30–30, +38 (066) 380–30–30. Викликати швидку для дитини можна за коротким номером 9000 або +38 (048) 752-9000.
До Всесвітнього тижня імунізації ми підготували для вас серію матеріалів про щеплення. В першому терапевт Марія Полякова зібрала 6 доказових тез про вакцинацію під час вагітності.
1. Антитіла можуть передаватись дитині
Малюк може отримувати імунний захист, перебуваючи в лоні матері. Зокрема йдеться про антитіла, які виробились у жінки після вакцинації проти грипу, COVID-19, правця, дифтерії та кашлюку. Однак діятиме такий захист лише перші кілька місяців життя малюка, тому щеплення мами не скасовує щеплення дитини за календарем.
2. Вагітним можна робити щеплення тільки інактивований вакцинами
Живі вакцини теоретично можуть мати негативний вплив на плід. Саме тому про вакцинацію варто подбати ще на етапі планування вагітності. Для цього треба перевірити за календарем, чи всі необхідні щеплення були зроблені жінці. Якщо ні – звернутись до сімейного лікаря. Це дуже важливо, бо інфікування кором, паротитом, краснухою, вітряною віспою та оперізувальним герпесом (саме від цих хвороб вакцини живі) може бути вкрай небезпечним для дитини.
Після щеплення живою вакциною до вагітності має пройти щонайменше 28 діб, після щеплення проти вітрянки – 3 місяці. Разом з тим, випадкове щеплення живою вакциною не є показом до переривання вагітності. Тому якщо ви не знали, що вже «при надії» та вакцинувались – не панікуйте. Обговоріть це питання з вашим лікарем.
3. Вакцини проти грипу та COVID-19 – безпечні для вагітних. І необхідні
У вагітних вищий ризик виникнення ускладнень, які суттєво можуть впливати на здоров’я плоду. Тому вагітним не варто ігнорувати рекомендації щодо щеплення проти цих вірусних хвороб. Центр громадського здоров’я рекомендує вагітним щепитись мРНК вакцинами (Comirnaty/Pfizer-BioNTech та Moderna), оскільки про них існує найбільше даних щодо безпечності для цієї категорії людей.
Так само безпечною для вагітних є трикомпонентна вакцина проти дифтерії, правця та кашлюку. Якщо вагітна не була щеплена раніше, це варто виправити.
Важливо правильно обрати час для вакцинації:
Проти грипу – кінець жовтня.
Проти дифтерії, правця та кашлюку – 27-36 тиждень вагітності (краще на початку цього терміну).
Щеплення проти COVID-19 можна проводити на будь-якому етапі вагітності.
4. При укусах тварин, про щеплення яких немає інформації, необхідно негайно зробити екстрену вакцинацію проти сказу!
Смертність від сказу при невчасному реагуванні – 100%. Тому одразу після контакту з твариною варто звернутись в лікарню.
5. Рідні та близькі, які проживають разом з вагітною, теж мають прищепитись
Коли малюк тільки з’явиться на світ, буде дуже вразливим до інфекцій, оскільки його імунітет ще не до кінця сформований. Тому важливо, щоб усі, хто контактує з новонародженим, мали щеплення – наприклад, няня.
6. Вагітним можуть знадобитись додаткові вакцини
Якщо вагітна жінка планує подорож за кордон, їй варто ретельно підготуватися. Зокрема, з’ясувати, чи немає у тій країні, яку вона збирається відвідати, ризику заразитись певною інфекцією. Цю інформацію зручно дізнаватись на Travelers’ Health від CDC. Якщо ризики є, варто повідомити про свої плани лікаря. Можливо, знадобиться вакцинація.
Записатись на консультацію лікаря можна через форму на сайті, через мобільний додаток або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30. За цими ж контактами можна укласти декларацію та записатись на вакцинацію.
FOCUS protocol — це сфокусована ультразвукова діагностика серця, яка допомагає оцінити стан пацієнта безпосередньо в палаті.
Лікарі прослухали доповідь та відпрацьовували ехокардіографію на моделях під керівництвом досвідченого спеціаліста — Данила Шипова, лікаря УЗД відділення функціональної та ультразвукової діагностики ДУ «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України», куратора курсів ультразвукової діагностики.
Навчання пройшло в дружній атмосфері, кожен з присутніх самостійно відпрацював навички ЕхоКГ: приліжкової оцінки гемодинаміки пацієнта та діагностики загрозливих для життя станів.
Дякуємо Професійній платформі та тренерам курсу за організацію. Ділимось із вами фоторепортажем.
Слідкуйте за анонсами Medical Hub Odrex на сторінці.
Детальніше про Школу дивіться в інтерв’ю сімейного лікаря та педіатра Олександри Шмуратко-Юрченко на Першому міському телеканалі.
А вже 12 травня сімейний лікар Валентина Петромарчук проведе лекцію «Підвищення температури. Що робити і чи можуть згоріти легені?» Для запису пишіть нам у дірект. А також долучайтесь до групи в телеграмі. Участь безоплатна.
Школа доказового батьківства — це не класичний навчальний захід. Це спільнота батьків-однодумці та доказових лікарів Odrex, які спілкуються про важливе відверто та з гумором.
Лікар має потужний досвід у педіатрії та неврології. Проводить планові огляди малят та лікує різні неврологічні порушення, серед яких:
гіпоксично-ішемічна енцефалопатія,
затримка моторного та мовного розвитку,
захворювання, спричинені ускладненим перебігом вагітності та пологів,
порушення психічної сфери: невроз нав’язливих станів, тривожні розлади, порушення сну тощо,
розлади спектра аутизму,
розлад дефіциту уваги із гіперактивністю,
вроджені вади центральної нервової системи,
дитячий церебральний параліч,
епілепсія тощо.
Любов Бориславівна є учасницею Асоціації педіатрії Одеської області та Асоціації неврологів Одеської області.
Записатись на консультацію дитячого невролога можна через форму на сайті, за допомогою мобільного додатку або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.
Щороку в наших стінах проходить інтернатуру чимало розумних та талановитих студентів медичних вишів, як стають успішними лікарями, і їхня подальша робота викликає у нас гордість та повагу.
Набір інтернів оголошується на контрактній основі за напрямками:
анестезіологія,
акушерство та гінекологія,
внутрішні хвороби,
медицина невідкладних станів,
неврологія,
оториноларингологія,
ортопедія та травматологія,
педіатрія,
рентгенологія,
сімейна медицина,
хірургія.
Інтернатура — це важлива складова професійного шляху кожного майбутнього лікаря. Під час проходження інтернатури випускники медичних вишів займаються лікарською практикою під керівництвом досвідчених лікарів, використовуючи знання, які вони отримали за чималі роки навчання.
Наші інтерни отримують доступ до сучасного обладнання, знань, постійної практики та роботи зі своїми наставниками.
Медичний дім Odrex — це одна з найбільших приватних клінік півдня України, яка створена з урахуванням успішного світового досвіду для надання професійної медичної допомоги дорослим і дітям.
До складу родини Odrex входять багатопрофільний центр на Розкидайлівській з потужним стаціонаром та цілодобовими приймальним відділенням, діагностикою, хірургією, та чотири Поліклініки всієї сім’ї на Сахарова, в Райдужному, містах Южне та Чорноморськ. А також Швидка допомога, корпус Клінічної онкології, Реабілітаційний центр та інші напрямки.
Якщо ви мрієте стати частиною унікальної команди Odrex — ми чекаємо саме на вас!
Подати заявку на проходження інтернатури ви можете написавши нам на адресу: internship@odrex-med.com.
Голос може змінюватись, якщо ви або ваш малюк застудилися. Респіраторна вірусна інфекція впливає на слизову гортані, вона набрякає, і голосові зв‘язки теж можуть набрякати, у результаті чого змінюється тембр голосу. Це явище найчастіше проходить при симптоматичному лікуванні за 5–6 днів.
Але сиплий голос може вказувати на інші проблеми:
Тривалі або короткочасні (інтенсивні) голосові навантаження. Перші можуть призвести до формування співочих вузликів, другі — навіть до крововиливу в голосові зв‘язки.
Психоемоційне перенапруження
Дихання ротом: через це пересихає слизова. У такому випадку треба відвідати отоларинголога.
Наявність захворювання: наприклад, через гастроезофагеальну рефлюксну хворобу вміст стравоходу «закидується» в гортань, що призводить, у тому числі, до кашлю і осиплості.
Опіки, у тому числі тютюновим димом. А ще фарбами, лаками, хімічними речовинами у вигляді аерозолю.
Порушення функції голосових зв’язок, наприклад, унаслідок проблем з іннервацією гортані, після операцій на області шиї, щитоподібній залозі,
Злоякісні новоутворення стравоходу, області шиї, середостіння.
Лімфогранулематоз,
Захворювання щитовидної залози, серцево-судинної системи.
Алергічні захворювання.
Чи можна перенапружити голос, і через це його втратити?
При різкому голосному крику (особливо за наявності ГРВІ) можливе виникнення крововиливу в голосові зв‘язки, що потребує повного голосового спокою та лікування, тому що може призвести до тривалих і стійких змін голосу.
Охриплість голосу часто виникає від надмірного навантаження, якщо занадто багато й голосно говорити, кричати чи співати. Мовлення та спів залежить від збалансованої роботи голосових м’язів. Певні м’язи є основними рушійними силами голосу, і вони можуть витримати навантаження, яке ми їм надаємо. До них належать м’язи самих голосових складок, а також м’язи, які контролюють закриття голосових складок, зміну висоти та резонансний баланс у верхніх дихальних шляхах над гортанню. Якщо ці м’язи ми надмірно напружуємо або, навпаки, недостатньо використовуємо, для «допомоги» залучаються інші, менш ефективні м’язи навколо гортані. Вони не призначені для цього, тому із часом уся система втомлюється, і голос може почати звучати хрипко, напружено. Це зазвичай називають дисфонією м’язового напруження. У більшості випадків допоможе відпочинок, голосовий спокій, а ще треба пити багато води.
Існує твердження, що розмовляти з охриплим голосом не можна, адже тоді його можна повністю втратити. Це не зовсім так — усе залежить від причини втрати голосу. Запорукою швидкого відновлення є зменшення голосових навантажень, і це дійсно полягає в мовчанні, а не в мовленні пошепки, наприклад. Під час шепотіння м’язи гортані теж перенапружуються, і це не сприяє одужанню.
Що таке «співочі вузлики»?
Вони часто трапляються в дуже емоційних діток і дорослих, людей голосових професій. Це доброякісне утворення по краям голосових складок, які чимось схожі на мозолі. Зазвичай ці утворення виникають при перенапрузі голосових складок під час крику, співу, декламацій, особливо в тих випадках, коли використовують звуки високих регістрів.
Співочі вузлики спричиняють охриплість голосу. Їх не обов’язково видаляти — найчастіше достатньо консервативного лікування, вокальних вправ для укріплення зв’язок. Але, якщо не стає краще, то вузлики треба видаляти, або шукати інші причини охриплості.
З якими симптомами варто звертатись до ЛОРа?
повна втрата голосу,
охриплисть, яка не проходить понад два тижні,
сильний біль у горлі, відчуття кому в горлі або труднощі під час ковтання,
тривале збільшення одного або групи лімфатичних вузлів,
поява новоутворень.
Чи можна вилікувати тривалу охриплість?
Так, залежно від причини виникнення охриплості лікар запропонує медикаментозне лікування та за потребою направить на лікування до фоніатра (лікар, який займається лікуванням голосових порушень), який за допомогою вправ допоможе відновити голос і навчить, як уникати подібних голосових зривів.
Коли при обстеженні за допомогою непрямої або відеоларингоскопії виявлено новоутворення (поліпи, вузлики, фіброми, кісти на голосових зв’язках, передракові та ракових пухлини), дво- або односторонній парез або параліч голосових зв’язок пацієнту буде запропоновано сучасні ендоскопічні методи хірургічного лікування.
У випадку парезів гортані (коли порушується рухомість однієї або двох голосових зв’язок) починають завжди із занять із фоніатром. За відсутності ефекту пропонують оперативне втручання. Для покращення голосової функції використовують ін’єкційну терапію — введення препарату безпосередньо в голосові складки, що допоможе відновити повністю або частково голос. У випадку паралічу, що супроводжується порушенням дихання та вираженою задишкою можливе виконання операцій пластики, латералізації або часткової резекції голосових складок, але це не буде направлено на відновлення голосу.
Залежно від випадку, навіть після складних операцій можна повноцінно відновити голос — наприклад, співачка Адель пережила операцію на голосових складках ще у 2011 році.
А що можна зробити самостійно, щоб вберегти свій голос?
Відмовитись від паління, алкоголю.
Уникати надмірного напруження голосу, криків.
Вакцинуватись, адже застуда або інфекції верхніх дихальних шляхів можуть приводити до охриплості.
Дбати про себе: надмірний стрес також впливає на голос.
Чому на запису мій голос звучить гірше, ніж я його чую?
Вібрації, викликані голосовими складками, вловлюються барабанними перетинками. Однак у міру того, як вібрації проходять через кістки черепа, вони розсіюються, створюючи помилкове враження від власного голосу — він здається більш глибоким. На запису він звучатиме помітно вищим: звуки навколо, потрапляючи у вухо, викликають вібрації барабанної перетинки, передаються в завитку, яка активує нервові аксони, що передають сигнал у мозок.
У Медичному домі Odrex команда отоларингологів працює на те, щоб вчасно і якісно діагностувати, встановити причини та провести ефективне лікування захворювань, що супроводжуються втратою голосу. Ендоскопічне оперативне лікування, ін’єкційну ларингопластику та інші операції на голосових зв‘язках різної складності проводить зовнішній консультант, хірург-отоларинголог Дмитро Пилипюк.
Лікар Аліна Друмова консультує як дорослих, так і маленьких пацієнтів із проблемами голосу. Записатись на консультацію Аліни Миколаївни ви можете через форму на сайті, через мобільний додаток або за номерами: +38 (048) 730–00–30, +38 (096) 380–30–30, +38 (063) 380–30–30, +38 (066) 380–30–30.