Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Monthly Archives: February 2024

Біль у спині та «остеохондроз»: де насправді криються причини? Консультує невролог, завідувач Поліклініки всієї сім’ї в Райдужному — Костянтин Інцин

Опубликовано: 29.02.2024 о 16:07

Автор:

Категории: Блог,Статті

Тэги:

Біль в спині. Це симптоми остеохондрозу?

Часто на хронічні болі в спині скаржаться люди молодого віку, в яких за результатами МРТ практично ідеальні диски. Тож причина болю у них – не дегенеративні зміни в хребті, і остеохондроз тут ні до чого.

Це підтверджує ще й той факт, що больових рецепторів немає ані в самих хребцях, ані в суглобових хрящах, ані в спинному мозку. Також їх дуже мало в міжхребцевих дисках, тому ці структури теж не можуть бути джерелом сильного болю.

Натомість больовими рецепторами насичені зв’язки, сухожилля м’язів і самі м’язи, капсули суглобів та окістя. Саме ці утворення і є основним (в 96-98%) джерелом болю. Ще 2-3% припадають на нервові структури: корінці й вегетативні вузли.

До речі, і більшість протрузій і гриж дисків не є безпосередньою причиною болю у спині, а лише «випадковою знахідкою» при проходженні МРТ або КТ.

Чому болить спина? Основні причини

Причин болю в спині, не пов’язаних із патологіями внутрішніх органів, багато, і в різному віці вони мають свої особливості.

Молодий вік:

  • порушення постави, що призводить до неправильного й несиметричного розподілу навантаження на різні сегменти спини,
  • недостатньо розвинений зв’язково-м’язовий апарат,
  • анатомічні особливості будови хребта.

Середній вік

  • тривалі одноманітні навантаження,
  • знерухомленість або надмірні навантаження,
  • недостатня амплітуда і одноманітність рухів у повсякденному житті, що призводять до структурної перебудови у зв’язках, формування локальних спазмів м’язів і тригерів у м’язах,
  • перенесені травми.

Похилий вік

  • дегенеративні зміни суглобів, зв’язок,
  • грубе порушення амортизації хребта,
  • патологічне зміщення хребців (спондилолістез).

Тож підхід до діагностики, лікування та головне — профілактики болю в спині в різні періоди життя може суттєво відрізнятися.

Біль також може виникати за таких патологій дисків:

  • Гострий розрив або надрив фіброзного кільця. Такі болі неінтенсивні та нетривалі.
  • Виражене перерозтягування, надрив або розрив задньої поздовжньої зв’язки, що прилягає до диска за рахунок його вираженого випинання або грижі. Такі болі інтенсивніші, але нетривалі.
  • Здавлювання грижею диска нервового корінця. Болі дуже інтенсивні і локалізуються переважно по ходу корінця і в зоні іннервації (нога чи рука), часто супроводжуються онімінням кінцівки, слабкістю. Без адекватної допомоги часто стають хронічними.

На щастя, вищеописані механізми зустрічаються нечасто.

Також дегенеративно-дистрофічні зміни диска, втрата еластичності, формування протрузій і гриж призводить до погіршення його амортизуючих функцій. Це перевантажує зв’язки, м’язи, розтягує капсули і порушує сполучуваність поверхонь фасеткових суглобів хребців – і також може стати джерелом болю.

Яка діагностика необхідна при болю в спині?

В більшості випадків за наявності гострого болю в спині або шиї додаткові обстеження не потрібні – достатньо лише клінічного огляду.
Але якщо біль хронічний, погано коригується, в анамнезі є ознаки ураження нервових структур, підозри на пухлини або специфічні запальні захворювання, тоді без діагностики не обійтись.

Основним методом при патології хребта є МРТ. КТ суттєво поступається, тож її проводять за наявності протипоказання до МРТ або при підозрі на переломи хребта.

В будь-якому разі, все починається з консультації. Записатись на на прийом до Костянтина Павловича ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

День народження Реабілітаційного центру Odrex

Опубликовано: 28.02.2024 о 11:21

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

Ми забезпечуємо понад 25 видів фізіопроцедур і надаємо послуги з реабілітації після захворювань суглобів, ортопедо-травматологічних операцій, інсульту, захворювань різних систем та органів та хірургічних патологій.

Тут наші пацієнти вчаться заново робити кроки і з кожним днем вони все впевненіше стають на власні ноги. Це не може не дивувати, дарувати посмішку чи трошки більше віри у завтра. Тож вітаємо команду Реабілітаційного центру, свій перший впевнений крок вони вже зробили, але далі ще довга дорога!

До нас можна перевестись із будь-якого стаціонару або звернутись самостійно. Запис за номерами цілодобового кол-центру: +38 (048) 730–00–30, +38 (096) 380–30–30, +38 (063) 380–30–30, +38 (066) 380–30–30.

Що робити, щоб уникнути обвисання грудей? Поради мамолога Ольги Турко

Опубликовано: 27.02.2024 о 16:59

Автор:

Категории: Блог,Статті

Тэги:

Чому груди втрачають форму?

«Відповідальними» за підтримання форми молочних залоз є зв’язки Купера та шкіра. Якщо ж вони розтягуються, груди обвисають.

Ось частина причин, які сприяють перерозтягненню зв’язок Купера та шкіри:

  • Вік.
  • Ожиріння – у молочних залозах відкладається жирова тканина, це додає ваги і перерозтягує зв’язки.
  • Відсутність фізичних навантажень.
  • Розмір та форма грудей. Більш округлі груди тримають форму довше, це пов’язано з розташуванням зв’язок Купера та пропорційним співвідношенням площі та ваги молочних залоз.
  • Гравітація.
  • Ігнорування бюстгальтера. Так, дівчата, free breasts, це круто, але не зовсім. Особливо це стосується власниць пишних розмірів. Зв’язки через надмірну вагу і відсутність фіксації перерозтягуються і втрачають еластичність.
  • Спорт без фіксації грудей. Спортивні еластичні топи варто носити не лише для краси і зручності, але й для здоров’я. Під час динамічних вправ зв’язки різко натягуються, а потім різко розслабляються.
  • Вагітність та грудне вигодовування.
  • Алкоголь і паління. Якщо позбавитись від них, «у виграші» будуть не лише груди.

Як зберігати пружність грудей якомога довше?

  • Стежте за поставою. Це і красиво, і корисно – пряма спина і розправлені плечі тримають груди у правильному положенні.
  • Займайтесь спортом, не ігноруйте вправи для тонізації грудних м’язів.
  • Підтримуйте здорову вагу та за можливості уникайте частої та різкої зміни ваги.
  • Носіть бюстгальтер, особливо під час спорту та особливо якщо маєте пишні форми.
  • Використовуйте тейпи, особливо після припинення лактації. Але під час лактації категорично заборонено, бо є ризик спровокувати лактостаз!
  • Дотримуйтесь водного балансу.
  • Масаж (але уникайте зони сосків).

Поради для мам, які годують грудьми:

  • Носіть підтримуючий бюстгальтер для годування вдень і вночі. Бюстгальтер для годування забезпечує підтримку зв’язок Купера, коли груди стають більшими і важчими від грудного молока.
  • Використовуйте зволожувальний крем. Зволожена шкіра краще відновлюється, до того ж профілактує ротяжки.
  • Дотримуйтесь рекомендацій з набору ваги під час вагітності і ГВ, і поступового зниження ваги.

Якщо все ж зв’язки Купера розтягнулись, скоригувати форми можна за допомогою пластичної хірургії. При мастопексії (так називається операція з підтяжки грудей) хірург видаляє зайву шкіру, перерозподіляє тканини та змінює положення соска, при цьому не змінюючи розмір грудей.

Записатись на консультацію Ольги Владиславівни ви можете через форму на сайті, за допомогою мобільного додатку або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

Заняття з надання домедичної допомоги для групи компаній ITL в Medical Hub Odrex

Опубликовано: 27.02.2024 о 12:14

Автор:

Категории: Блог,Новини

Тэги:

З основами надання домедичної допомоги присутніх ознайомили: керівниця Швидкої допомоги, лікар невідкладних станів вищої категорії — Руслана Вороніна, лікар Швидкої допомоги Дмитро Панов та фельдшер В’ячеслав Суліменко.

Протягом заняття співробітники кампаній:

  • дізнались про основи надання домедичної допомоги,
  • навчились розрізняти небезпечні стани постраждалого,
  • розглянули, які невідкладні дії слід виконати, аби врятувати здоров’я та життя людини,
  • дізнались, як розрізнити різні види кровотеч,
  • навчились, як правильно накладати турнікет,
  • дізнались, як комунікувати зі спеціальними службами, контролювати стан постраждалого до прибуття швидкої допомоги.

Ділимось з вами фотозвітом з заняття та нагадуємо, що Швидка допомога Odrex працює у режимі 24/7. Викликати Швидку Odrex можна за коротким номером 9000 з будь-якого мобільного оператора.

Детально про корпоративні програми в Odrex Якщо у вас з’явились питання, чи ви хочете отримати прорахунок вартості програми для вашої родини — зверніться до менеджера за програмами за номером +38 (048) 752-88-80 або напишите ваши контактні дані нам в приватних повідомленнях і менеджер з мединих програм зв’яжется з вами якнайшвидше.

Микола Калініченко розповідає про ph-метрію в Odrex

Опубликовано: 26.02.2024 о 16:08

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

Коли пошук діагнозу вже начебто зайшов у глухий кут, ми використовуємо Ph-метрію. Цей маленький датчик відстежує процеси в організмі протягом доби і видає свій вердикт, який і аналізує лікар. Показники, який видає інструмент, допомагають виявити причину симптомів, а також остаточно визначитись із тактикою лікування.

Про артеріальні тромбози, їх ускладнення та як їм запобігти

Опубликовано: 26.02.2024 о 15:26

Автор:

Категории: Блог,Статті

Тэги:

Трохи теорії

Варто відрізняти тромбоз від емболії. Ембол — це тромб, що сформувався в одній ділянці тіла і кровотоком занесений в іншу: наприклад, в артерії голови (інсульт), артерії кишечника (гангрена кишечника), кінцівки тощо. До цього в пацієнта не було болю та інших симптомів — аж раптом якась із кінцівок похолола, змінився її колір до блідого чи синюшного, з’явився сильний біль. Біль за нестачі кровопостачання вважається найсильнішим в організмі.

Емболія — це раптова подія, а от при атеросклерозі тромб утворюється, швидше за все, на тлі попередніх скарг. Тромб виникає на місці атеросклеротичної бляшки, хоча також може бути наслідком травми артерії, ускладненням операцій (стентування, шунтування і т.д.), дисекції артерії.

Що більший вік, то більший ризик

Причиною емболії найчастіше є порушення в роботі серцевого ритму. Аритмія в різноманітних проявах властива пацієнтам літнього віку. Її лікуванням займається кардіолог. Своєчасне призначення препаратів (антикоагулянти, препарати для відновлення ритму) різко знижує загрозу емболія.

Найчастіша причина тромбів артерій нижніх кінцівок — атеросклероз — найбільше зустрічається у старшому віці. Окрім власне вікового фактору, ризик ускладнень у літніх людей може бути вищим через зайву вагу, артеріальну гіпертензію, тривалий період знерухомлення внаслідок інвалідизації або після операцій.

Схоже захворювання також зустрічається у молодих пацієнтів — у вигляді ендартеріїту. Крім того, порушення ліпідного обміну іноді буває вродженим.

На прийомі таких пацієнтів ми розпитуємо про їхніх родичів: у кого був інсульт або інфаркт, у кого — проблеми з ногами. Спадковий фактор не обов’язково проявляється, але ця група підвищеного ризику потребує більшої уваги.

Коли бити на сполох

Попередити тромбоз надзвичайно важливо, аби не довести ситуацію до термінового оперативного втручання. Порушення коровотоку при атеросклерозі проявляється у ті моменти, коли необхідна посилена робота артерій. Звужені, закупорені та змінені артерії призводять до того, що у людини поступово спостерігаються:

  • втома та важкість у ногах,
  • розлад чутливості у вигляді парестезії, мурашок,
  • зовнішні зміни кінцівок.
  • біль під час ходьби.

Атеросклероз на ранніх стадіях може проявляти себе зниженням оволосіння литок у чоловіків або неприємними відчуттями, що проходять під час відпочинку. В результаті пройти довшу відстань, або піднятись сходами стає все важче. Коли процес звуження артерій заходить надто далеко, утворитися тромбу в них дуже легко.

Ось, що відчуває людина при гострому тромбозі артерій нижніх кінцівок:

  • біль різко посилюється,
  • може раптово пропасти сон через біль в нозі,
  • стопа втрачає рухливість або зовсім не рухається.

Це означає, що потрібно терміново звернутися до лікаря: незалежно від часу, вихідного чи робочого дня, адже рахунок вже йде на години.

Хірургія ефективна, лише коли операцію проведено вчасно

Пацієнтам з артеріальними тромбозами показана тромбектомія. Це операція, протягом якої судинний хірург механічно витягує тромб із судини. Іноді, коли ураження артерій дуже значне, проводять розширену операцію у вигляді шунтування або іншої реконструкції кровотоку.

Тромбектомія завершується хорошим результатом, якщо пацієнт прооперований у першу добу, максимум — другу. Довге знаходження тромбу всередині артерій викликає зміну внутрішнього вистилання артерії — інтими. І це призводить до того, що з видаленням тромбу вже не відновлюється кровотік, а створюються умови для повторного тромбозу.

За відсутності своєчасної діагностики та лікування захворювання може призвести до гангрени. Єдиний ефективний спосіб її лікування — це ампутація, тож важливо розпочати лікування якнайраніше.

Приймаючи рішення про операцію, хірург бере до уваги збереження функції, рівень болю, розвиток колатерального кровотоку. Коли у пацієнта артерії закупорюються поступово, за роки встигають розвинутися бічні гілки, які переймають функцію кровопостачання, й іноді — досить добре. У таких випадках епізод болю в нозі може пройти на фоні терапії, і з урахуванням інших факторів операцію можна відмінити або відкласти.

Рідко при артеріальних тромбозах можливо приймати ліки для розчинення тромбів (фібринолітики). Їх застосовують у найближчі години при невеликих тромбам, але головним побічним ефектом цих ліків є кровотечі.

Якщо вчасно не звернутись до лікаря, артеріальний тромбоз призведе до гангрени і втрати кінцівки. На жаль, такі випадки усе ще не поодинокі.

Профілактика

Тим, хто бажає попередити артеріальний тромбоз, облітеруючий атеросклероз і його наслідки, рекомендована регулярна фізична активність, регулярне пиття (простої води!), контроль супутніх захворювань, зайвої ваги, своєчасне лікування аритмії, зниження ризиків тромбоутворення. І, найголовніший крок — це відмова від паління в будь-якому вигляді, будь то цигарки, вейпи або кальяни.

Якщо є найменші підозри на непрохідність судин, треба перевірити й судини, і серце. Це УЗД серця, кардіограма, консультація кардіолога. А почати необхідно із сімейного лікаря. Поза його увагою ніщо не повинно залишатися: режим пиття, режим харчування, активності — все це цеглини в будівлі нашого здоров’я.

Серед літніх людей існує міф, що за допомогою «крапельниць» можна повністю розчинити бляшки та очистити судини. Але не існує ліків, які «прочищають» судини ніби засоби для сантехніки. Єдине, що може допомогти, це грамотна профілактика і вчасне звернення.

Подбайте про своїх літніх родичів: чи звертали ви увагу на те, чи є в їхньому житті місце цим пунктам? Якщо ні, саме час їм допомогти.

Нагадуємо, що наші судинні хірурги чергують щодня і цілодобово. А записатись на планову консультацію ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

Чим небезпечні грижі хребта? Інтерв’ю Тимура Ксензова на Першому міському

Опубликовано: 22.02.2024 о 15:45

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

Що може підвищувати ризики появи грижі?

  • малорухливий спосіб життя,
  • різке перевантаження (при підйомі важкого),
  • похилий вік тощо.

Одна з ознак грижі – іррадіювання болю. Тобто за шийної патології біль, оніміння, слабкість та відчуття повзання мурашок по шкірі може переходити в руку, за поперекової – в ногу.

Не варто ігнорувати цей стан. Стиснення нервових корінців може призводити до їх атрофії, таким чином порушуючи функцію кінцівок.

Яка діагностика потрібна при підозрі на грижу?

Найголовніший метод діагностики в таких випадках – МРТ. Саме він дає уявлення про стан хрящової тканини. Але якщо діагноз вже встановлено, лікар може додатково призначити КТ або рентген з функціональними навантаженнями – результати цих досліджень важливі при виборі тактики лікування.

Операція при грижі – єдиний вихід?

Хірургічне лікування призначають лише в 15-20% випадків. В інших – лікують медикаментами та корекцією способу життя. Якщо ж протягом приблизно 6 тижнів консервативна терапія не допомогла, тоді лікар разом з пацієнтом переглядають тактику та обговорюють можливість операції.

Як оперують грижу в Медичному домі?

Команда Odrex використовує два методи хірургічного втручання:

  • Мікродискектомія
    Малоінвазивна операція, за якої хірург робить розріз у розмірі 2 см та видаляє грижу під мікроскопом.
  • Біпортальна ендоскопічна дискектомія
    Хірург працює через 2 проколи: в один порт імплантує камеру зі збільшенням, в інший – робочий інструмент.

Операція – один з етапів лікування. Слабкість, оніміння та відчуття «мурашок» можуть не пройти одразу після неї. Необхідна буде якісна реабілітація. Однак за умови виконання всіх рекомендацій лікаря, незабаром можна буде повернутися до активного життя без жодних обмежень.

Записатись на консультацію до Артура Тимуровича можна через форму на сайті, через мобільний додаток або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

Як профілактувати рак? Дивіться інтерв’ю з онкологом Світланою Стороженко

Опубликовано: 22.02.2024 о 13:36

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

Як часто варто обстежуватись?

При визначенні плану обстежень, варто враховувати фактори ризику:

  • спадковість,
  • ожиріння,
  • шкідливі звички, як-от паління та вживання алкоголю,
  • наявність супутніх захворювань, наприклад, цукровий діабет тощо.

Наявність хоча б одного з цих пунктів вимагає коригування графіку діагностування. Наприклад, якщо у пацієнта є фактор спадковості, то він має прийти на перший скринінг у віці на 10 років молодше, ніж захворів його родич.

Для скринінгу онкомаркери здавати немає сенсу – цей показник використовується для відстежування лікувального прогресу. Виняток – ПСА (простатоспецифічний антиген) для діагностування раку передміхурової залози, а також у жінок СА-125.

Якщо хтось з родичів хворів на рак, особливо якщо йдеться про рак молочних залоз, кишківника, яєчників, шлунку, підшлункової залози, то можна здавати кров на виявлення спадкових молекулярно-генетичних мутацій. Якщо такі мутації виявили, лікар разом з пацієнтом складає індивідуальний план обстежень.

Для профілактики раку молочної залози жінкам, які не мають скарг, варто прийти на огляд до лікаря в 25 років і скласти власний план обстеження. Якщо немає факторів ризику, першу мамограму варто зробити у 40 років.

Як знизити ризики захворіти на рак?

  • Необхідно вести активний спосіб життя. Не варто нехтувати цим пунктом, фізичні навантаження знижують не лише ризики онкології.
  • Культура харчування. Їжа має бути збалансована.
  • Варто стежити за тим, щоб не було дефіциту вітаміну D. На жаль, нестачу цього важливого для здоров’я вітаміну (а зараз його прийнято вважати гормоном), діагностують у 70% випадків. ВОЗ рекомендує приймати його по одній пігулці щодня у дозуванні 1000 МО в профілактичних цілях. Або здати аналіз і дотримуватись рекомендацій лікаря.

Нагадуємо, що для скринінгу онкозахворювань до 29.02.2024 діє -20% на ендоскопічну діагностику в лікарні на Філатова. А записатись на консультацію онколога або Онко Check-UP ви можете через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

Гравці «Чорноморцю» пройшли медогляд в Odrex

Опубликовано: 22.02.2024 о 12:36

Автор:

Категории: Блог,Відео

Тэги:

В Odrex для цього якраз розроблені маршрути пацієнта так, що перевірка здоров’я відбувається якісно і швидко. Раді, що в цьому питанні футболісти довірились саме нам. Чекаємо на нові перемоги!

Детальніше про програми Check-Up в Медичному домі можна дізнатись на сайті.

А записатись на консультацію або діагностику ви можете через форму на сайті, через мобільний додаток або за номерами: +38 (048) 730–00–30, +38 (096) 380–30–30, +38 (063) 380–30–30, +38 (066) 380–30–30.

Бабінець Юрій Володимирович — медичний директор з хірургічної допомоги

Опубликовано: 21.02.2024 о 12:10

Автор:

Категории: Блог,Новини

Тэги:

Юрій Бабінець – наш новий медичний директор з хірургічної допомоги.

Лікар спеціалізується на онкохірургії, лапароскопічній хірургії й організації та управлінні охороною здоров’я. Свої знання в цих галузях він вдосконалював протягом майже 30 років, тож має чим ділитись з командою. І хоча головна місія Юрія Володимировича в Odrex – менеджмент хірургічних відділень, але також він працюватиме зі складними випадками в операційних.

До речі, Юрій Володимирович – член асоціації хірургів Одеської області, Європейської асоціації ендоскопічних хірургів (EAES) та Європейської асоціації герніохірургів (EHS).

За якими напрямками працює лікар?

  • Загальна хірургія
  • Хірургія невідкладних станів
  • Онкохірургія

Хірургічна допомога в Медичному домі Odrex надається 24/7 без вихідних та перерв.

Записатись на консультацію або діагностику в Медичному домі Odrex можна через форму на сайті, за допомогою мобільного додатку або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.